Hell House LLC III: Lake of Fire

Hotel Abaddon znovu otevře dveře pro hosty. Podnikatel Russell Wynn představí veřejnosti svou novou show jménem Insomnia, která se bude konat v opuštěném hotelu, kde se prý objevují přízraky. Začíná děsivá noční můra... (Matared)

corpsy

Celá trilógia je svojím vyznením trošku over the top, ale snaží sa strašiť čo jej sily stačia. Posledná(?) časť sa pokúša prísť s obstojným vyústením, ktorý to všetko dostáva na iný level. Paradoxne to tým pádom občas pôsobí smiešne, ale v podstate to zapadá. Creepy scény sú opäť vrcholom a môžme vďačiť za to, že občas hrajú skľúčujúco ( škoda, že to postavy svojím nelogickým chovaním - ako už neraz vo FF žánri - strhávajú nižšie ). ()

Raziel_cz

O jedničce jsem napsal, že je: "Originální found-footage bez lekaček." O dvojce jsem to napsal jakbysmet. Trojka je... found-footage bez lekaček, což je pořád fajn, jen už nijak extra originální. Tedy, nápady pořád má, hlavně co se týče strašení, akorát už je jich o poznání méně. A toho strašení nakonec taky. Hlavní problém ale je, jak křečovitě se těch předchozích dílů drží. Ať už žánrem, událostmi nebo těžkou recyklací obsahu. Finále sice nasazuje velmi příjemný zvrat, který rozšiřuje mytologii a zároveň hezky uzavírá celou sérii, ale nic tak efektního a efektivního jako minule se bohužel nekoná, ani s tím film nijak výrazněji nepracuje. Místo toho se jede znovu to samé, akorát místo strašidelné atrakce tu (mimochodem mnohem méně sympatičtí) hrdinové připravují divadelní vystoupení a všechno to působí mnohem méně uvěřitelně a laciněji. A těch pár CGI vteřin bylo fakt eklhaft. Předpokládám, že dost z toho je daň za to, jak rychle Lake of Fire vyšlo – přeci jenom mezi jedničkou a dvojkou uplynuly tři roky a mezi dvojkou a trojkou pouze rok –, ale výsledek je, jaký je. I tak jsem ale rád, že Cognetti mohl svou trilogii dokončit, a těším se, s čím přijde příště. Rozhodně patří k těm zajímavějším žánrovým tvůrcům. A spolupráce se Shudderem by vůbec nemusela být marná! ()

borec999

Tretí film zo série je určite najslabším. V podstate súhlasím so všetkým, čo napísal Raziel cz. Všetkého je menej. Menej strašenia(ktoré je už 3. diel koncipované rovnakým štýlom a keď pozeráte všetky 3 diely s krátkym časovým rozostupom tak v 3ke sa tohto štýlu už určite prejete), menej rozširovania mytológie, menej nových zaujímavých postáv alebo nového príbehu(ten v podstate iba s jemnými obmenami kopíruje 1. diel), menej originality. Aspoň záver ukončí príbeh ako tak uspokojivo a zodpovedá všetky podstatné otázky. Tvorcovia sa nepoučili a aj tu nacpali podobne ako v 2ke jednu CGI scénu, ktorá je znova strašná. Celkovo je to škoda, vzhľadom na kvalitu 1. a 2. dielu by si séria zaslúžila lepší koniec. 35% ()

Arsenal83

Totálne slabé, žiadne strašenie, žiadny údes, je tu viac kecov v bare než nejakých hororových scénok. Amatérčina s rozpočtom tak 100 dolárov. ()

Flopik

Dlho sa mi nechcelo do tejto trojky a už viem aj prečo. Všetko čo zdobilo predošlé diely je preč. Namiesto poctivého budovania atmosféry a nepríjemných záberov z kamery, kde sa chodí po hotely a straší sa, tu nič také skoro nemáme. Pár fajn záberov sa nájde to áno, ale inak je to len kecačka kde sa väčšinu času nič nedeje. No a celkové finále to je čistý chaos kde neviete poriadne čo sa deje a čerešňa na torte je to 5 sekundové digi bordel ukončenie. Rozhodne najslabší diel. ()