Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Skupina vyšetřovatelů odložených případů se ubytuje na panství Carmichael, kde se v osmdesátých letech dvacátého století odehrála děsivá a nevyřešená vražda rodiny Carmichaelových. Po čtyřech nocích už o skupině nikdo neslyšel. To, co se na jejich záběrech objeví, je ještě znepokojivější než vše, co se nachází na páskách z Pekelného domu. (mikki089)

Caviar

Po delší době výborně zpracovaný Found Footage  film, skvěle napsaný příběh doplněný skvělou atmosférou a místy i nepříjemnými lekacími záběry. Kombinace starých videozáznamů, nových videozáznamů a komentářů vyšeřtovatelů je zvládnuta bravůrně. Postavy a to hlavně ty dobové jsou zahrány na výbornou. Po celou dobu  trvání je člověk v nejistotě, co se skrývá z dalším rohem, nebo záběrem. Jediné co je možno vytknout je délka, film mohl být o patnáct minut kratší a vyvaroval by se tak zbytečnému skoro komerčnímu odhalení, záhada mohla klidně zůstat otevřená, možná bych to viděl na konec někde po scénách v lese. Pro fanoušky tohoto typu filmů naprostá nutnost. ()

borec999

Stephen Cognetti sa drží Found Footage štýlu v Hell House sérii a má ho evidentne zmáknutý. Chvíľu som váhal, či dať 3 alebo 4*, nakoniec som sa priklonil k lepšiemu hodnoteniu a to aj napriek tomu, že film nie je ničím revolučný a ani nie je najlepší zo série (jednotku si pamätám ako o niečo desivejšiu). Avšak je veľmi osviežujúce vidieť režiséra, ktorý nepotrebuje v horore odovzdávať posolstvo, komentovať spoločenské témy, či cieliť na omladinu kvôli tržbám a mierniť sa, ale má len jeden zámer: vystrašiť diváka. A keďže Cognetti vie ako narábať s kamerou, natočiť zábery (narozdiel od mnohých iných) tak aby bolo v drvivej väčšine scén aj niečo vidno (a nie len rozmazané nejasné zábery), ovláda prácu s atmosférou, gradáciou napätia a navyše má k dispozícii i slušných hercov a fakt desivé masky klaunov z minulých dielov, tak ten film je hororovo funkčný a atmosféra funguje. Plus, Cognetti má zriedkavý dar, že dokáže vyvolať napätie a nepríjemné pocity i v denných scénach (prezliekanie obliečok, útek lesom,videohovor), čo je za mňa obrovské plus. Logika konania postáv nie je najlepšia, no oceňujem že i pri pár logických jednaniach je načrtnuté, že zlo je silnejšie a že postavy sú v prdeli, nech robia čo robia. Príbehovo film dáva zmysel, aj keď všetky otázky nezodpovie a v spojení s minulými dielmi celú storyline ešte viac zamotáva. Dlhšia pauza tvorcom určite prospela a oproti slabej trojke je štvorka veľmi dobrým hororom a vlastne príjemným prekvapením. PS: ľakačky tu sú, ale je to hlavne o atmosfére. 70% ()

Daiker

Po dlouhé době skvělý FF horor. Asi nejlepší díl z celé série... Změna prostředí pomohla, ikdyž s Abaddon Hotel to má spojitost. Je tam vše klauni, duchové, strašidelný dům a v tom lese nevím co to řvalo, ale bylo to děsivé... Atmosféra byla luxusní a já bych tam zkolaboval asi druhou noc 🙂 Ale je to jen pro fanoušky téhle FF série... ()

Flopik

Do tretice všetko dobré, teda pardón do štvorice. Režisér, štýl a strašidlá ostali, zmenilo sa len miesto strašenie a za mňa veľmi dobre zvládnuté pokračovanie. Film, ktorý si vyložene musíte pozrieť v noci samy, inak prídete o tú atmosféru. Tá je fakt skvelá, zábery z FF sú vynikajúce a prekvapivo sme dostali aj nejakú tú lakačku. Clowni opäť nepríjemný a ja by som teda po prvej noci zmizol ako vietor a nikto by ma tam už nevidel. Postavy boli fajn a veľký plus zato, ako film nedal ani troška vydúchnuť. Samozrejme nájdu sa tu medzery a chyby, rozpočet tiež nebol najvyšší, ale je to veľmi snaživé. Finále mohlo byť lepšie. Ja tu tie 4* dávam, v noci to urobí svoje a tá atmosféra bola perfektná. ()

Easykill

"Evil never dies, no fire the evil destroyed." Další přírůstek do série "hell house". Přiznám se, předchozí filmy jsem prozatím neviděl, ale po tomhle to musím hned napravit a doufám, že jsou stejně skvělé! Po dlouhé, dlouhé době jsem měl "strach". Naposledy mě takhle rozhodil poslední Paranormal Activity. Když vydržíte prvních 20minut, které mě teda trošku nudily tak po nich to začne! Creepy as fuck! Parádní stupňování, které se zastaví až na konci filmu. Tento hell house je opravdu pekelný. Práce s atmosférou a kamerou z toho dělají (oproti tomu co teď vychází) solidní, děsivý zážitek. Fanoušci FF si jen smlsnou! Já se bavil (až na ten začátek) skvěle. ()