Raya a posledný drak

• Česko Raya a drak (viac)

Príbeh filmu Raya a posledný drak od štúdia Walt Disney Animation nás zavedie do fantazijného sveta a starovekej ríše Kumandra, kde ľudia a draci žijú spolu oddávna v harmónii a mieri. Ale keď jedného dňa zlá a deštrukčná sila napadla krajinu Kumandra s cieľom ovládnuť ju a zničiť, draci sa veľkoryso obetovali, aby zachránili ľudstvo. Teraz, o 500 rokov neskôr, sa to isté zlo vrátilo a záchrana ríše Kumandra leží na pleciach osamelej bojovníčke Rayi, ktorá musí nájsť legendárneho posledného draka, aby jej pomohol zachrániť a obnoviť zničenú a rozdelenú krajinu a spojiť jej rozdelených ľudí. Počas svojej dobrodružnej cesty však prichádza k poznaniu, že záchrana sveta bude vyžadovať viac ako len pomoc posledného legendárneho draka, bude hlavne potrebovať dôveru, spoluprácu a silu ozajstného priateľstva. (Cinemart SK)

Ejmr

Animace a hudba jsou hodně na vysoké úrovni a jsou opravdu výborné. Postavy nejsou nějak zajímavé. U příběhu neucítíte ten pocit při, kterém si říkáte "Sakra tohle je fakt dobrý"(kromě hudby a animace samozřejmě). Přitom ten svět je docela zajímavej a dalo se z něj vytáhnout mnohem mnohem víc. Takže celkově tenhle film hodnotím jako slabší disneyovku a promarněný potenciál. Za mě 62%. ()

atlantacz

8/10. Precizní animovaný blockbuster, který v hektickém tempu zvládá vykreslovat fantaskní svět plný audiovizuálních nápadů, solidně vystavěný ansámbl hrdinů a notnou porci slušné zábavy. Tahle "sázka na jistotu" se Disneymu prostě povedla a výsledný produkt dokáže zacílit na naprosto každého diváka. Neuvěřitelný, že se z pohádek pro děti (v moderní době) stávají produkčně a tématicky takhle opulentní velkofilmy. ()

movie_freak

Viděno s dětmi v kině, takže to mám i s autentickou reakcí cílovky. :-) Jedná se o film s velmi hezkým příběhem, o mezilidské důvěře, zklamání. Je to moc hezky natočené, postavy a hlavně draci jsou fakt krásní, prostě film, co nezklame. Děti to chtějí vidět pořád i doma, takže hodnotím kladně. ()

VideneFilmy

Keď je medzi začiatkom a koncom výrazný rozdiel. Hoci nás na začiatku čaká pomalší rozbeh, príbeh postupne naberá na gradácii, až dospeje k veľkolepému finále, kde sa naplno prejavia animačné možnosti dnešného filmu. Tvorcovia vsadili na istotu, čo je v niektorých prípadoch na škodu, ale umne znázornený vzťah medzi Rayou (Kelly Marie Tran) a Namaari (Gemma Chan) spolu so silne spracovaným záverom to dokáže vyvážiť. Keď si odmyslíme "moderné" intonácie spolu s príliš súčasným jazykovým prejavom, zistíme, že sa v celku jedná o príjemnú rodinnú zábavu. ()

Megahead

Podarená rozprávka: páči sa mi netradičné zobrazenie drakov (veľmi pozitívne), zaujímavý príbeh, podarená animácia, ako aj dialógy, kombinácia akcie a humoru, plus celkom ma oslovil aj kvalitný český dabing. ()

wistar

překrásný animák se skvělou hudbou, scénář je fajn, prostředí, prostě vše i přesto je místy lehce nudný a mezi topky se určitě nezařadí ()

petopetovic

No do háje, epické animované fantasy. Hned od první chvíle jsem byl okouzlen nádhernou animací, jak postavy tak krajiny. Nádherný příběh, který má srdce i duši. Film, který musíte vidět i když vám není šest. ()

MaxBodycount

Peďáci z Hollywoodu pracujú tentokrát na čínsku objednávku /šekel nesmrdí/ a súkajú do diváka sen o Veľkej Ázii v priamočiarom a milom animáku, ktorého poddtitulom mohlo byť heslo "Taiwan vráť sa domov". Klenot moderných psy-ops po ktorom by sa Mongolsko malo mať na pozore. Moment filmového blaha: Dlhoprsté bambíno. ()

Enon

Skvělá pohádka, pro všechny věkové kategorie. S asijskou tématikou, krásným vizuálem a skvělým příběhem. Disney to prostě umí, a společně s Pixarem a Dreamworks patří do naprosté špičky co se týče animace. 9/10 ()

Mistarin

Film Raya a Drak je opravdu jedinečným příspěvkem od Disney, který si zaslouží místo mezi oblíbenými filmy. Jeho hlavní předností je absence nadbytečného zpívání, což mnohým divákům přijde osvěžující. Navíc, hlavní postava je velmi dobře vypracovaná a snadno se s ní identifikovat. Co se týče animace, je film Raya a Drak naprosto skvělý. Animátoři odvedli vynikající práci a vytvořili živoucí, působivý svět, který vás vtáhne do děje. Detaily a barevnost animace jsou na nejvyšší úrovni, což přispívá k celkovému vizuálnímu zážitku. Koncept filmu je rovněž zajímavý. Snaha spojit rozdělené skupiny v jednotném Kumandře a důvěra mezi lidmi jsou hlavními tématy, která film prozkoumává. Tato myšlenka, že bychom měli věřit i těm, kteří by se mohli jevit jako nepřátelé, je silná a důležitá. Raya a Drak nám připomíná, že i když se někdo může zdát jako nepřítel, není vždy nutně zlý. Dát druhým šanci a věřit v jejich schopnost změny je důležitým poselstvím. Film Raya a Drak je krásná pohádka, ve které dobro převládá nad zlem. Je pochopitelné, že jako divák doufáte, že se žádné postavě nic nestane a všechno dopadne dobře. To je přirozené, protože chceme vidět šťastný konec a vítězství dobra. Film nám nabízí příběh plný dobrodružství, naděje a morálních ponaučení. Celkově lze říci, že Raya a Drak je působivým a inspirativním filmem, který si získá srdce diváků. Kombinace skvělé animace, zajímavého konceptu a dojemného příběhu ho činí jedinečným. Je to pohádka, která nás učí o důležitosti důvěry a šancí pro druhé, a zároveň nám přináší emocionální zážitek. ()

LaVolpe

8/10. Musím hneď zo začiatku pochváliť ten svet, v ktorom sa tento film odohráva. Ja mám strašne rád fantasy svet, keď sú takto premyslené a zároveň čerpajú inšpiráciu z reálneho sveta, ako tomu tu bolo. Nie je to príbeh, ktorý by bol úplne nečakaným asi som vedel, čo sa stane na konci, no netušil som, ako to tvorcovia spracujú a v konečnom dôsledku som bol bol milo prekvapený a dopadlo to lepšie, než som očakával a aj za to si táto Disneyovka zaslúži priazeň a obdiv. Vedel by som si teoreticky predstaviť život v tomto svete a to svedčí o kvalite jeho prepracovania autormi. Vizuálne to taktiež vyzerá krásne a páči sa mi spracovanie hlavnej dračej postavy, ktorá je skôr milo vyzerajúca ()

dolik25

Překvapivě se mi to líbilo. Z filmu vyzdvihnu skvělou, krásně barevnou animaci, hudbu Jamese Newtona Howarda, a i těch 114 minut uteklo to jako voda. Scénář je trochu slabší, ale zase je to film pro děti, takže určitá klišé se ve filmu prostě objevit musí. Takže podtrženo sečteno: příjemné překvapení 👍. ()

cyndaquil

Päť hviezdičiek dávam zriedkavejšie než padá kyselý dážď v našich končinách ale Raya si ich zaslúži. Nie je to len animák pre deti, ktorý zrodil ďalšiu frančízu s postavičkami podľa ktorých sa vyrábajú figuríny a plyšáci. Je to animák s premysleným humorom a príbehom, ktorý je prepracovaný do detailov a vďaka tým detailom hrá presne na naše emócie, presne tak, ako treba. Ani o kúštik viac ani menej a tá bojová choreografia? Páááni! Tentokrát sa štúdio prekonalo a nie je to len obyčajná "disneyovka". Rayu si užije každý fanúšik filmových detailov. Áno, keď pozeráte na film len ako film čiže vnímate len postupnosť deju, nebude pre vás ničím výnimočným ale keď dokážete zamerať pozornosť na dej, mimiku postáv ale aj animáciu okolia, k tomu perfektne načasovaný strih, choreografiu, bojové scény, dialógy ale aj prácu mimo obrazovky ako napríklad réžiu, kameru... Tak pochopíte prečo päť hviezdičiek. ()

CampaHD

90% prekvapivo milé a pozeratelne aj pre rodičov, nadherne spracovanie a príbeh tomu pomohol. Raya je asi najkrajšia rozprávková princezná akú som videl. ()

nela_h

Pěkně udělaná pohádka. Animace je nádherná, celou dobu jsem obdivovala vlasy hlavní hrdinky:D příběh nic převratného sice nepřinese, ale zase není zbytečně překombinovaný, takže ideální film pro celou rodinu. ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+