Keď Harry stretol Sally, neboli si navzájom vôbec sympatickí. Sally vadili predovšetkým Harryho úvahy o sexe. Pri ďalšom náhodnom stretnutí sa spriatelili a keď sa Sally rozišla so svojim priateľom, Harry ju utešoval. Čoskoro však začali cítiť, že je medzi nimi niečo viac ako priateľstvo, zároveň sa však obávali, že by prípadným ľúbostným vzplanutím mohli svoj pekný vzťah zničiť... (oficiálny text distribútora)

dauby

Hezký film, i když scénář je na můj vkus trochu překombinovaný a taky Billy Crystal mi tam úplně nesedí. Ale bavilo mě to. ()

Tomulka

Takové romantické komedie už se dnes nerodí. Dokonálý scénář v podání Nory Ephron a hlavně role napsané na míru Billymu Crystalovi a jedinečné a nezapomenutelné Meg Ryan. Pro Meg mám slabost od té doby co jsem viděl Samotář v Seattlu a zjistil jsem , že ona se zrodila pro romantickou komedii. A filmy podle scénáře Nory Ephron jsou dokonale trefené. Tento film není až tak moc romantický, že Vás dožene k slzám, ale je zase velmi zábavný a vtipný (to díky Billymu Crystalovi. Musím říci, že mně asi nejvíc pobavil popis noční můry od Sally hned potom má odpověď na otázku kamarádky Sally se jménem Marry když si oblékala svatební šaty. Co myslíš, řekni mi pravdu a já na to jo vypadáš nádherně jako Princezna Lea. ()

lubica1995

Meg je krásna žena a Billy je jeden škaredý herec. V príbehu mi to neprekážalo a aspoň vyznel pravdivo. Možno, keby som si snímok pozrela pred pár rokmi, že by sa nedal s ničím podobným porovnať, tak by som naopak všetky pozreté romance porovnávala s touto. Takto je to naopak. Porovnávam s náročnejšími, hoci nespravodlivo, ja viem, keďže mnou pozreté možno boli inšpirované práve týmto príbehom. ()

She_Screams

Pět hvězd (navzdory těm skoro až iritujícím dobovým účesům). Klasická romantická komedie, která není primitivní, je vtipná svým vlastním stylem, inteligentní a dost ze života. ()

teckax

Není co dodat, sotva to začalo už byl konec. Svižně, s lehkostí, milým humorem, fantastickou ústřední dvojicí, krásným příběhem ze života....ani chvíli jsem se nenudila. Konečně rozumím tomu, proč toto dílko patří mezi filmové klasiky! ()

Kodousek

Sally byla taková první ženská ve stylu Sheldon Cooper z BBT 🤣 Bloody Marry a plátek citrónu zvlášť. Úsměvná a pořád aktuální komedie. ()

Royaldell

Jedna z nejlepších amerických romantických komedií. Nádherný příběh,neuvěřitelně charismatický Billy Crystal,skvěle šílená Meg Ryan,skvostná jazzová hudbička a v neposlední řadě famózní humor. Jo a málem jsem zapomněla na megakůltrendy outfity. Film,kterej neuvidíte jen jednou nebo dvakrát.. ()

Bogrant

Sarkasticky ladená romantická komédia plná nadhľadu, chladu i rozmachu, ktorá sa postupne mení na príjemne hrejivú konverzačku medzi sympatickou hlavnou dvojkou nesúrodých, no krásne do seba zapadajúcich protipólov. Vydarená, a predovšetkým nevtieravá zábava, ktorá ešte aj dnes pôsobí naozaj milo a nevinne a ktorá poslúži ako výborný repelent na depresívnu náladu. ()

korela

Co o filmu říct...je to romantické drama. Pokud tenhle žánr nemusíte, Harry a Sally vás nepřesvědčí. Zpracováním je to kvalitní film. Obzvlášť povedená je práce se střihem, vsuvky s rozhovory se šťastně sesdanými páry a zasazení scén - zajímavé scenérie New Yorku v pravidelně se opakujících podzimních, vánočních a novoročních kulisách. Je úžasné, že se během 91 minut můžete projít barevným Central parkem, Metropolitním muzeem umění, vánočními ulicemi města, zavítat na novoroční večírek a to všechno v jednom filmu. Nejsem cílová skupina, ale není chybou filmu, že hodinu a půl dlouhé rozhovory o vztazích a sexu nejsou můj šálek čaje. ()

motyka52

Není jich moc, ale jsou romantické komedie, které by měly být promítány nikoliv v hodinách filmové vědy, ale především v hodinách chemie. Tohle je jedna z nich. Možná ta vůbec nejlepší. Geniální a vypointované dialogy, uvolněné herectví, brilantní humor, několik ikonických scén, nevtírává atmosféra New Yorku konce 80. let, sympatický Billy Crystal a především naprosto neodolatelná Meg Ryan, nepřeslazené, uvěřitelné. Tohle bude fungovat vždycky. ()

Ferguson

"Dám si to samé, co má ona". Když se podívám na novější romantické komedie, chce se mi brečet. Tady u té jsem se velice spokojeně usmíval. To se opravdu povedlo. Nejvíce se mi líbilo, že postavy Harryho a Sally nebyly pouze barvotiskové postavičky typu Po čem ženy touží, Láska s výstrahou, Láska přes internet a drtivá většina ostatních., ale opravdoví živí lidé. ()

Drzy_orel

Mladičká Meg byla docela kus  Jinak příjemná romantická komedie s chytře psaným scénářem a nenásilnejma replikami, který netrpěj žánrovým kýčem. ()

JAzzeURo

Moc hezký příběh o osudové lásce. Velmi vtipně natočeno a komediální stránka zde není složena jen z trapných milionkrát viděných scén, jak tomu bývá u romantických komedií běžné. Navíc miluju filmy které jsou natočeny v New Yorku. ()

bronik

Vtipné, inteligentí a nadčasové. Přítel to pouze poslouchal a smál se u toho, takže kdyby u toho ještě viděl krásnou Meg Rayan, tak by dal 5:-) Kéž by se současní tvůrci rádoby vtipných romatických komedií poučili z tvorby minulého století. ()

P/\/EL

no, tak jako dialogová studie mezilidských vztahů ok, ale přecijen trochu klišoidní, pár mě osobně nepříliš sympatický, obzvlášť Billy ve své vážnější poloze, jako komedie mi to skoro nepřišlo, romantika taky nijak zvlášť výrazná. Podle mě přeceněná záležitost...co se mi líbilo, byly ty splitscreeny při telefonování, celkem originální...ale jako příběh spletilé cesty k lásce je slušný....prostě sem se moc nebavil... ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (viac)

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně

04.05.2006

Jedna z mála žen za kamerou, které se povedlo získat si respekt v Hollywoodu, natočí životopisný film o famózní kuchařce Julii Powellové podle její autobiografie. Režisérka a scénáristka Nora Ephron,… (viac)