Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Patnáctiletý Marty měl celý život před sebou. Teď je ale mrtvý. Zbyla po něm jen série mrazivých videí, které natáčel krátce před svou smrtí. Truchlící otec skládá dohromady střípky Martyho online života, aby odhalil okolnosti jeho tragického konce. Osmidílný thriller #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní cenu na mezinárodním festivalu Serial Killer. (MALL.TV)

Binkys

Toto by měl vidět každý rodič a každé dítě od 12 let výše. Velice poučné, skvěle natočené, žádné zbytečně prodlevy. Díky tvůrcům! ()

k.adelaide

Zhlédla jsme to na jeden zátah.  Konec mně hodně překvapil. Čekala jsem úchyla a on to byl spolužák. O to je to horší. Napínavost dokresluje i skvělá gradující hudba. Za mně 5*. ()

711

Fajn seriál.. takových případů bude když vidim jak dneska holky posílaj nahý fotky po 3 větách aniž bych je znal.. ()

lineker

Důstojná, ale opravdu jen důstojná kopírka trendy-zahraničních seriálů o kyberšikaně, která pouze podtrhuje to vše co za tímhle problémem stojí. Hajzl, hlupák a nevšímavé okolí. ()

Dannyss

Dobrá, tak je to za mnou na jeden nádech. Myšlenku to má na dnešní poměry, co se týče internetového prostředí, docela jednoduchou a člověk tak nějak tuší, kam to zhruba povede. Příběhově fajn, jedná se o typickou věkovou skupinu, prostředí a zvraty pro konkrétní téma. Mírně mi vadilo, že to vždy po deseti minutách utichne koncem dílu, možná by tomu prospělo nikoliv osm dílů, ale například čtyři. Velmi často mi chyběly emoce u vybraných situací, což je poměrně škoda. Nicméně se to drží prvotní myšlenky až do konce, jen jsem očekával lepší herecké výkony, ale na české dílo je to solidní. 7/10. ()

StandikK

Toto by měli pouštět náctiletým puberťákům, kteří si myslí, že znají vše a nic je nepřekvapí. A stále jím připomínat rizika, která nabízejí slavné sociální sítě, kde může každý kde jaký nesmysl vyblít a myslí si, že je vše beztrestné. Demokracie dostává na frak. Otázkou zůstává do jaké míry můžou za smrt Martyho jeho rodiče, kteří neměli na vlastního syna čas... Hvězdičku jsem ubral za ten konec - mě přišel, že je otevřený :-( ()

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

23.11.2020

Včera proběhl online přenos 48. ročníku předávání mezinárodních cen Emmy, které jsou pokládány za televizní obdobu filmových Oscarů. Ocenění udílí americká Akademie televizních umění a věd, která je… (viac)

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

27.09.2020

Přestože hlavní ceny Emmy za loňskou seriálovou tvorbu již byly rozdány, existuje vedle nich také mezinárodní seriálová soutěž – a právě v té teď mezi nominovanými skončil i jeden český seriál.… (viac)