Zvodná krása

• Česko Svůdná krása (viac)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

topi

Venkov, léto, umění, vzpomínky, erotika.....a nádherná Liv Tyler, která je v každém záběru tak svůdná a tak okouzlující. ()

Skip

Na tomto filmu odvedl nejlepší práci kameraman. Všechny záběry jsou prostě perfektní a já se na ten film mohu dívat znovu a znovu a nikdy mě neomrzí. Ta parta skvělých "podivínů", mezi něž přijíždí Lucy (Liv Tyler) hledat svého otce, mi prostě tak nějak přirostla k srdci:-) ()

radektejkal

Zapoměňte na Novecento, tenhle film Bertolucci režijně nezvládnul, je bez jiskry, nápadu, točí se a zaplétá jako jojo. Všechno je tu jakési nepřípadné - topologie krajiny i tváře herečky, provařené chování postav a jejich vzájemné vztahy. A tak jediné řešení bylo dát si panáka a oddat se přitom vlasnínm myšlenkám... Bezostyšně reprodukuji synopsi recenzenta flanker.27: "Na začátku Lucy nechce dát a hledá otce. V průběhu filmu Lucy chce dát, ale neví komu a myslí, že našla otce. Na konci Lucy dá a najde otce." Je to sice poněkud cynické, ale pokud nešlo o to, pak už nešlo vůbec o nic... ()

Martin741

Bertolucci ako reziser natocil len priemerny film, ktory sice ocari krasnou toskanskou prirodou a vybornou Liv Tyler, ale herci typu Marais idu absolutne mimo mna. A na obycajnu romantiku je to proste malo, bolo by treba nejaky lepsi scenar. 62 % ()

xjane

Musím se přiznat, že je to můj první film od Bertolucciho, ale tenhle pohodový poetický snímek ze slunné Itálie, mi opravdu sedl. Jak zde píše Kacounek - zvláštní klidná atmosféra, která se do Vás příjemně vlévá - vystihuje opravdu dobře celý film. Přidejte si krásnou Liv Tyler, Rachel Weisz v jedné ze svých prvních rolí, skvělého Jeremy Ironse...krásný italský venkov a příjemnou hudbu. 85% ()

tomtomtoma

Film, který je postaven na ukazování hezké tvářičky Liv Tyler v roli Lucy. Lucy přijíždí na italský venkov, aby se mohla přeměnit z naivního romantického dítěte v dospělou krásnou ženu, po které všichni slintají. Film, kde kromě své vysněné lásky (to je jejím hnacím motorem pobytu zde, protože nemůže zapomenout na polibek, který zde dostala před 4 lety a chce mu roztáhnout nohy. Naštěstí brzy zjistí, že to byl klam a najde toho pravého, kterému může dát věneček), nalezne také svého biologického otce. Film, kde hraje Jeremy Irons a Jean Marais. Dalo se na to koukat jen kvůli hezké tváři Liv Taylor. Nechápu, že něco takového může být přijímáno tak vřele, myšlenka, děj, kulisy o ničem. Bertolucci, styď se! ()

Kity162

Nejsou tu nějak zvláště dobré dialogy a dokonce ani ten příběh mi nepřišel až tak dobrý... Ale je to prostě poklidné, rajcovní a nechutné, svůdně krásné... Prostě KRÁSNÉ - krásu tu vidím v kostýmech, v záběrech, v přírodě (ale i v interiérech) a potom samozřejmě v Liv Tyler. ()

sulimo

Kdyby to natočil kdokoli jinej, je to ten nejnudnější film na světě, jenže Bertolucci to dokáže podat tak poutavě, že jinak nudné scény hltáte jako ten nejlepší thriller a nemůže se nabažit perfektnosti a atraktivnosti obrazu a příběhu. Je fakt, že Liv Tyler kvalitě filmu přidala neuvěřitelný kus (sebe...doslova), spolu s krásou Toskánska, ale stejně, v rukou jiného režiséra by z toho filmu zbyla "jen" Liv, nikoli však příběh. Dokonalé. ()

Jermann

Z nějakého důvodu řadím tenhle snímeček mezi své nejmilejší. Je to jeden z těch bezdějových filmů, kterým stačí jen atmosféra, aby divákovi učarovaly. U Stealing beauty mám téměř pocit, jako bych seděl na zahradě na vyřezávané lavičce, bosýma nohama čechral trávník a spolu s Jeanem Maraisem z povzdálí pozoroval ty malé bezvýznamné příběhy všech obyvatel onoho toskánského sídla.. prostě pohoda, jazz. Na příjemně namíchaném soundtracku zazní mj Portishead, Hoover, Hole .. a také časem ověřené goldies Niny Simone, Billy Holiday či Stevieho Wondera. ()

dr.fish

Nikdy bych nevěřil, že to někdy napíšu ale je to už tak. Než si pustit italský film, to radši dva americké za sebou!!! Já těm Talošům prostě nerozumím. Na Svůdné kráse je to asi dobře vidět. Bertolucci ovlivněn světovým filmem v podstatě natočil "Americké nezávislé léto", ale právě ty italské kořeny z toho udělaly tak akorát "bakchanálie" a tím i frašku. Kdyby to točil Američan, mohl to být super film. Bertolucci je starý prasák, který ztrácí mužnou sílu, vilný stařec, který by rád plácal dospívající holky po prdelce a nejlíp, kdyby se před ním ještě vyčůraly. Je to film o režisérově nadrženosti bez schopnosti ji někde vybít, proto ty sexuální rádobyrituální obřady na té slavnosti, neustálá konverzace o sexu bez sexu. Já prostě Italy nechápu, asi o tom raději mluví, než by to skutečně dělali, a to je trápí. Nebo fakt nevím. Řekl bych, že ani sami herci si nebyli jistí co vlastně mají hrát, je to celé takové rozpačité. 55% ()

andrii

Sluncem, létem, Itálií a tím pravým kavalírem políbená Liv Tyler v bertolucciovském atmosferickém obřadu ozdobné lehkosti bytí. Toskánský parfém bohémství prochvívá opojnost odpočinkového bezčasí umělecké smetánky. Slastná oáza líbivosti ovívá věk nevinnosti i sladce mámivou euforii oduševnělosti. Charisma bytí svléká onu virtuozitu nedotknutelnosti, onen vzrušující vánek času malin /ne/zralých. Excentricky živočišná, toužebně dráždivá rozkoš prchlivosti laská svůdný třepot erotična, opojný stisk milostných něžností a chválu oslav půvabů krásy de luxe ve všech jejích barvách a podobách. ()

farmnf

Lucy valí do Itálie. Má v podstatě 2 úkoly. Zjistit, kdo je její otec a přijít o panenství. Dostává se do společenství intelektuálních magorů z Irska, Ameriky, Itálie a Francie. Lidé žijí na statku, vykládají o tom, jak makají ale dělají vesměs hovno, spíše se snaží krásnou Lucy o to panenství připravit dřív, než ona uzná za vhodné. Kamera je naprosto na jedničku, exteriéry famózní. Hudba vcelku sedí, Bernardo čerpal někde kolem 4AD a udělal dobře. Uvidíte tu pár typických scén pro Bertolucciho tvorbu: Lucy nablije do klína klukovi s kterým by tu defloraci chtěla provést, protože je ožralá a zhulená trávou. Okolo trávy se tu toho motá mnoho. Jean Marais zde stvořil roli náměsíčného senilního staříka, který svou nejlepší přítelkyni nazývá Kundo. Je perfektní jako vždy. U filmu je zajímavé, že se vlastně nic neděje a přesto strašně diváka chytne. Bohužel se mistru BB podařilo vytvořit i pár trapných scén, proto jen 4. ()

Stegman

Vypadá to jako klišé, jak tam popíjejí vínko při západu slunce a řeší akorát kdo s kým a za kolik. Kdo ale někdy v létě pobýval v kopcích střední Itálie, tak mi dá za pravdu, že to prostředí člověka k řečenému přímo svádí (tím spíš, když jde o mladý kolektiv). Všichni jen lenoší a užívají si to, i když by to do sebe jinak neřekli. SPOILER: A je taky pravda, že i tahle idyla se přejí a člověk pak zase touží po šedivém městě. Přesně jak to bylo zachyceno ve filmu. Dal bych i 5*, kdyby to jen všechno do sebe tak okatě nezapadlo. Čímž nemyslím, že mi vadily náhody nebo to, že si k sobě zamilovaní po letech zase našli cestu (vyplývá to z jejich romantického založení). Myslím tím spíš detaily, které kazí celkovou věrohodnost filmu, jako např. žádné nevhodně vzkypělé emoce, trapné chvíle ticha, nedořečené věty. Tady má všechno svůj smysl, každá pomlka je významná, všichni se navzájem chápou. Rohmer tohle uměl líp (věrohodněji). ()

Bobik9

Proboha to byla nuda! Nebylo to svůdný ani krásný. Ten film na mě emočně vůbec nezapůsobil. Skoro nijak na mě nepůsobil. Jen zabil skoro 2 hodiny mého života. Herecké obsazení bylo sice velmi slušné, ale Liv Tyler se mi stejně moc nelíbí a Rachel tam zase tak velkou roli neměla. Obrovské zklamání! ()

venison

Hodně poklidný příběh o skupince umělců na letním bytě, ve kterém je nejsvůdnější asi muzika. V podstatě se jedná o zachycení osudu dívky, která pátrá po smrti matky po svém biologickém otci a zároveň se snaží ztratit panenství.. Slunná Itálie, horké léto a tajemná minulost dodávají filmu zvláštní kouzlo, ale nic hlubšího jsem tu bohužel nenašla :-( ()

hanagi

Už jenom za přenádherné Toskánsko, za tu bohémskou komunitu a za prostředí, ve kterém může každý odpočívat i tvořit, už jenom za to bych "zabíjela". Škoda že citové tápání i první sexuální zkušenosti (i když v tomhle případě moc hezké!) mě ale přece jen až tak neuhranuly. Ale že bych se nudila? To ani náhodou. ()