Saralinos

Za mě v pohodě zakončení, i když některé linky nedávaly smysl, tak jsem si finále docela užil. Souboj byl dobrý, Revina linka ne a na finální "Hello there" nemám co říct. Trochu trapný fan servis, ale pobaví. Šestému dílu se povedly trochu zalepit debility dílu minulých a toho si cením. ()

jirikzaboj

Finále je výsledkem celé série hloupostí po dobu tohoto seriálu. Nenabízí opět žádné zjištění , napětí a ani emoce. To i sequelové filmy s těmito aspekty uměly pracovat. Měli dvě šance na epický fight, který předcházel událostem minulým. Obě promarnili naprosto totožně, zkratkovitě. Finále je opravdu jedno velké wtf a jsem opravdu zklamaný, že se seriály od Star Wars až tak moc nedaří, speciálně ten s největším potenciálem a mírnou výhodou nostalgie a lásky k postavám. ()

zborja

Na závěr se ukáže, že největší hrdina není ani Jedi, ani padlý Jedi, ani imperiální odpadlík, droid, princezna, ale obyčejná žena, která řekne: Můj dům, můj hrad a ať si pro nás klidně přijde. Neovládá Sílu, nemá vojenský výcvik, každý den těžce maká a kolem sebe má malého neposedu neposlechu a zdánlivě stále "dobře naloženého" muže. A když je třeba, sundá zástěru a v zájmu rodiny se postaví i Impériu. Největší radost mám z toho, že satisfakce se dostala rodině Larsových. Už to nejsou jen ti balíci, co ukrývali budoucí spásu Galaxie, ti, co bránili Lukovi v rozletu. Pro mě je to nejsilnější moment celé této serie. Kam se na ně hrabou Organovi. Co se týče ostatního. Ano, druhé kolo Vader x Ben povedené. Ano, práce se Sílou přehnaná. Ano, regenerační schopnosti na úrovni goauldského sarkofágu, nebo minimálně symbionta. Ano, ani Imperiální dělostřelci nestojí za moc. Ano, můžeme v tom vidět spoustu nejasností, děr, chyb atd. Jsou to Star Wars. A kdo chce Ewoka být, hůl gaderffi si najde. ()

Miky191

Ok, nebolo to také zlé ako predošlé časti. Vrcholom je súboj Obi-Wana a Vadera, predovšetkým moment s prasknutou maskou, ktorý sa vážne podaril. Zvyšok je priemerná neškodná fan fiction, plná dier v scenári, natočnená kameramanom s parkinsonovou chorobou. Tie vysoké hodnotenia až tak nechápem, jeden lepší diel v úplne podpiemernom seriáli, a ludia dávajú 5*. ()

Fearghast

Za občasnou snahu alespoň ta jedna hvězdička. Celkově je to pořád dost strašné, jen se alespoň "něco" stalo - ono to něco teda nemělo vůbec žádný vliv na nic ani to nic nevyřešilo, bylo to spojené s totální nelogičností, ale i tak se mikroskopické "něco" dělo. PS: Za ten "character building" pro OG trilogii by zasloužili tvůrci Obiwana pěstí. Ještě že jsme se dozvěděli od koho dostal Obiwan ty ponožky se sobíky, které měl na sobě, když ho Dart Vader přesekl vejpůl. ()