-bad-mad-wolf-

"Epizoda VI - Poslední naděje" aneb pokud byla předposlední část dobrá, tahle je jako jediná opravdu super. Škoda, že se k ní člověk musí prokousávat místy až nesnesitelným morem (třetí a čtvrtá epizodo, shořte v pekle). Finále hodně těží z faktu, že jsou karty dávno rozdané a nikdo nemá čas vymýšlet hovadiny, navíc se citelně zlepšila dynamika akce i vyprávění - skoro jako by všechno bylo jen o téhle epizodě, k níž generátor náhodných rekvizit vyplodil otravný pětidílný prolog. Kdyby se tvůrci vydali cestou intenzivnější minisérie o třech hodinových epizodách, výsledek by byl zaručeně lepší. Tentokrát funguje nostalgie (Vader vs Kenobi + závěrečné roubování na Epizodu IV + konečně neotravné chvilky s Leiou), funguje akce (opět Vader vs Kenobi) a naprosto nečekaně poprvé úřadují i emoce (do třetice Vader vs Kenobi, jejichž duel a jeho následky skvěle rozvíjejí osudový souboj z Epizody III). Dokonce jsou k nalezení památné momentky (Vaderův creepy two-face - !!!) a příběh Třetí sestry je završen moc hezky, byť už dost předvídatelně. Takže vyjadřuju decentní dík a připouštím, že si tuhle epizodu někdy rád dám znovu. P.S. Nakouknutí do komentářů pod seriálem je vskutku mňamózním zážitkem! Jak už to tak bývá, zpoza nejbližšího křoví vyskákala tlupa zmasírovaných primátů, pětihvězdičkujících cokoliv, na čem se objeví logo SW. Ti se následně pokoušejí buď o násilnou, případně o grafomanskou dehonestaci všech, kdo jejich milovaný seriálešek pětihvězdičkovat netouží. Mno. Doporučuji si k psaní komentářů přizvat někoho se zdravějším intelektem, případně starší ségru. Jinak totiž hrozí, že se udávíte vlastním hovnožroutstvím. Skutečným fandům SW, kteří se svou záští nepokoušejí imitovat Anakina a seriál si z nějakého důvodu opravdu užili, sice závidím a jejich brutálně snížené nároky moc nechápu, nicméně jim patří dík za to, že se nechovají jako ufňukaní retardi. ()

DJ_bart

"Hello there." ________ Kéž by tenhle fan-servis fungoval na výbornou i po celou stopáž seriálu – a nebudu ani lhát že u závěrečnýho dialogu mezi Obi-wanem a Anakinem a u Leia's theme jsem uronil nejednu slzu (ačkoliv onen rematch je zas a opět neuvěřitelně zkratkovitý). Všechno je to však extrémně tlačený na sílu, narychlo a na jedno brdo, a dokonce ani na Duel of the Fates nedošlo. Je to hodně odfláklý a nedopečený polotovar, který promarnil svou šanci a jedinečnej potenciál být něčím víc než jen přímočarou slátaninou pro děti.... satisfakce poloviční, pointa nulová. ()

filmfanouch

Když se objevili informace o tom, že se v seriálu Obi-Wan Kenobi dojde k odvetě Obi-Wana Kenobiho a Dartha Vadera a tato nevyhnutelná opětovná konfrontace byla předem avizovaná jako odveta století, bylo předem jasné, že si tvůrci ukousli velké sousto. Vyrovnat se osudové konfrontaci Obi-Wana a Anakina Skywalkera na planetě Mustafar není snadná úloha, ale přesto se to Deborah Chow povedlo. Především proto, že v tomto souboji nešlo jen o efektivní machání světelnými meči a konečně plné opětovné spojení Obi-Wana Kenobiho se silou, ale především v ní šlo o emoce a osudové vyhrocení celého souboje, které nejen elegantně dokáže zahladit potencionální plot holy v časové lince, ale skutečně dodat důstojné uzavření jednoho z nejdůležitějších vztahů světa předaleké galaxie.   Finále seriálového Obi-Wana Kenobiho ovšem i krom stěžejního souboje funguje jako přesně to nabité finále, kde v jádru především bojuje o budoucnost galaxie. I na planetě Tatooine tak dojde k poměrně solidní akci, která především dokáže Owena Larse v podání Joela Edgertona konečně vykreslit nejen jako zatvrdlého morouse z Nové naděje (i když k tomu má své důvody), ale předvést, že jde skutečně o milujícího strýce, který Lukea Skywalkera bere jako součást rodiny. Už v Klony útočí mohl zafungovat emocionální moment, kdy Owen Lars označil Anakina za svého bratra a Owen i jeho žena Beru dokáží v rámci této epizody předvést, že Yoda přesně věděl, kam malého Lukea poslat a dokáže to celé vyvolat pocit, že Luke skutečně žil v milovaném prostředí.   Osobně jsem si po celou dobu na seriálu vychutnával všechny ty malé detaily, které více vykreslují postavy, jejich vztahy a nějaký ten vývoj a šestá epizoda toho v tomto ohledu předvádí prakticky nejvíc. Všichni hateři Revy v podání Moses Ingram nejspíš nebudou spokojeni, rázem se ovšem v rámci šesti epizod vykreslil její poměrně funkční příběhový arch, který se především dočkává toho nejlepšího možného rozuzlení, které nejen dává naprostý smysl, ale je snadné se do Revy snadno vcítit. Jeden stěžejní moment ukazuje, že se sice Reva přiklonila k temné straně síly, v jádru ovšem odmítá zajít tak daleko a stát se tím, kdo jí vypustil na cestu pomsty. A přesně její cesta je na konci 6. epizody zakončena důstojným způsobem. I když pravděpodobně pouze prozatím.   Osobně nadále nevidím problém ve vizuálních ani praktických efektech, pořád si dokážu stát za tím, že by Obi-Wan Kenobi v této formě obstál na velkém plátně. Šestá epizoda ovšem v rámci seriálu přináší hezkých záběrů, zmíněný parádní souboj stojí především na skvělé choreografii a nadále silném emocionálním výkonu Ewana McGregora.   Stěžejní fakt je ovšem ten, že to celé skutečně dokáže evokovat Star Wars v té nejčistší podobě. Jako Millenium Falcon tato epizoda prolétá 12 parseky, aby nadělila zběsilé finále, které ovšem skutečně dokáže evokovat na všech frontách. Soundtrack Natalie Holt evokuje Star Wars, finále dokáže působit osudově i přes fakt, že znalci Star Wars loru vědí, kam se jednotlivé důležité postavy mohou maximálně posunout a v jádru dochází i ke dvěma milým překvapením, přičemž minimálně jedno dokáže splnit vlhký sen. A naznačit, že by se tento sen mohl ještě dočkat nějaké té podoby v budoucnu.   Finále Obi-Wana rozhodně nezklamalo a to i přes fakt, že pro spousty lidí pořád půjde o selhání a bodnutí do zad jejich dětství. Při sledování různých reakcí ovšem nejde ignorovat lehké pokrytectví a výtky, které jdou v podstatě směřovat už k prapůvodní originální Star Wars trilogii. Vzhledem k faktu, že jsou fanoušci Star Wars ovšem prakticky nejvíc toxičtí fanoušci na celém světě stačí jen dodat, že snad budou v nejbližších letech více a více spokojeni, aby si ti ostatní mohli nové Star Wars projekty užít i skrze absenci příliš hnidopišského a někdy vyloženě směšného rýpání... () (menej) (viac)

AllShallFall

No tohle bylo kurva brutální! Souboj Vader vs Obi-Wan, byll asi nejlepší Vaderův souboj v historii Star Wars. Jelikož byl plný emocí. Já skutečně uronil slzu. Anakin Skywalker je mrtvý. V Episodě VI, když Obi-Wan mluví k Lukovi, tak mu doslova cituje Vaderova slova: He ceased to be Anakin Skywalker and became Darth Vader..... Anakin Skywalker je mrtvý, já ho zabil. Tyhle udalosti jsou důkazem toho, jak tvůrci dávali pozor. Malé střípky jsou totiž velkým klíčem k propojení celého příběhu. A vidět staré tváře znovu? Darth Sidious, byť jen na chvíli. A Qui Gon!..... Tenhle příběh je nádherné pokračování Episody III. Díky za to celé! I přesto že to má své odpůrce, kteří by se prostě měli jít léčit, jsou zatím všechny seriály Star Wars tou nejlepší omlouvou za ne příliš provedené Episody, které i tak pro mě moc znamenají. ()

korbitch22

Předchozí epizoda mě bavila mnohem víc, což je vzhledem k finále poněkud smutné, ale zde bohužel dám poprvé za pravdu některým remcalům na chyby ve scénáři. Epický souboj je sice fajn, potěší konečně starý zlý hudební motiv i cameo které bylo průhlednější než řízek v Eurestu, na druhou stránku dělá scénář z Obi-Wana bohužel masového vraha. Dokola a dokola není schopný dorazit Vadera a ten po tomhle zabije kolik lidí? Celé planety? Na druhou stránku scénář Hvězdných válek byl vždycky ultimátně debilní. Vemte si konec epizody 6. Vader je masový vrah ale stejně si vesele s Obím a Yodým skáknou na duševní škopek a vše je zapomenuto. Proto se zdejším dementním kreténům stejně musím pořád dokola smát. Hvězdný války byly vždycky píčovina na efekt, aby si normální diváci užili hloupé sci-fi, ti hloupější se v kostýmech ládovali v kině předřazeným popcornem a ti nejdebilnější se na comic conu v převleku Troppera promenádovali jak dementi. Celý tenhle seriál měl být o tom, jak uvidíme mladého Obi-Wana ještě jednou seřezat Vadera a toho jsme se dočkali. Každému kriplovi, kterému tady u komentářů sviští trojky a méně doporučuji epizodu 4, vlhčené ubrousky a kukandu, jak se starý dědula Obi-Wan nechá vypařit nemotorným kaskadérem rychleji, než zmizí kýbl čokolády z mrazáku starý panny, nebo vaše masturbační ubrousky vedle PC. Hlavu vzhůru dementi, bude ještě druhá série, můžete mozečky startovat dalších pár hodin po šesti epizodách. 80%. ()

Darneth

Já jsem upřímně šťastná, že se K. Kennedy nebude na druhý řadě a i jiných projektech již podílet. Teď už jen počkat, až jí dojede smlouva v roce 2024 a konečně bude svět zase v pořádku. Zakončení první řady Obiho je tedy nadějeplné a vesměs takové, jaké si člověk přál. Byl to vážně průlet mezi asteroidy se zapnutým hyperpohonem a bez připásání, poslední díl ale stojí fakt za to. Finále mě opravdu dojalo a zas mi bylo 12. May the force be with us. Mimochodem...škoda, že jako se hodnotí Kenobi, se nehodnotí zmrvené universum Zaklínače. ()

Martrix

Vzhledem k tomu, že nepatřím k SW ultras, tak se mohu nad tímto "finále", jen útrpně pousmát. V kontextu předchozích SW seriálů, je Obi-Wan největší zklamání. Plechová hlava byl novou postavou a přestože byly obě řady jen velký fanservice roadtrip, tak to beru jako slušný pokus...This is The Way. Bobík byl a zůstane vedlejší postavou, která splnila svou roli a tím její potenciál vyčpěl. Nikdo soudný nemohl čekat zázraky. Jenže udělat seriál, ve kterém jsou dvě ikonické postavy s potencionálně zajímavým vztahem, navíc dodat mladé Skájíky, dokonce i Palpouše a udělat z toho takovou ...slaboduchou a prázdnou zbytečnost...to musí někdo dostávat temnou stranu síly, snad intravenózně přímo do játra. A to vše za potlesku guma ultras, kteří jsou vděční za cokoliv SW. Takže zpětná vazba pro tvůrce? Jen tak dál hoši, divákům covid vyžral mozky, můžete dál nahánět záchranný modul bitevním křižníkem, dál můžete vracet z mrtvých kohokoliv chcete, můžete dramaticky vystavit nebezpečí postavy, které nemohou zemřít. My se budeme tvářit překvapeně, spadne nám kámen ze srdce, když Luke otevře oči...Bože....přežil to! Je to seriál pro děti, pro ty, kteří neviděli celovečeráky, pro lobotomizované diváky, nebo naprosto nekritické superfans...nevím. Po shlédnutí tohoto neskvostu, vám bude připadat i Bob a Bobek, jako promyšlený fantasy thriller. ()

Šimpy

Tak poslední díl za mnou a spoilerů plné hodnocení přede mnou. Co se týká finální konfrontace Vader s Obi Wanem, tak to bylo samozřejmě absolutně luxusní, a stále se dokazuje, že i když má Vader high ground, stejně mu je to k ničemu. Obi Wan byl samozřejmě trochu over powered, ale co už. BItva skončila, jak se dalo předpokládat, i vykoupení Revy bylo očekávané. Rád bych napáli pět hvězd, ale jedna obraovská díra v logice mi to neumožňuje...Ben opouští planetu boje s Vaderem, někde v okolí musí vyčkávat Vaderův křižník (i proto, že jednomístné stíhačky nemají dlouhý dolet) ... a musejí vidět, jak Ben odlétá a nic s tím neudělají. :-D Závěr byl trochu natahován. Co se týká dvou největších překvapení, čili dvou cameí, tak že se objeví Qui Gon jsem čekal už na začátku dílu, nebo při Benově zasypání, ale moc jsem tomu nevěřil, protože Liam Neeson nikde nic nenaznačil...to se jim podařilo ututlat hravurně. No a císař byl celkem jistý. Tak 80 procent. Už jsem skoro čekal, že Reva pohřbí svůj lightsaber do písku Tattoinu...to už by jich tam byla za chvíli pěkná řádka. :-D Tak tedy "Hello there!" ()

Remivsremi

Tohle se vážně nepovedlo. Nedokážu si jednoduše vysvětlit, že zrovna tento koncept a je to až urážka to tak pojmenovat, tento příběh, dostal zelenou. Zoufalé a smutné. Devátá epizoda má zdárného konkurenta v stejné nekvalitě. ()

kristianzen odpad!

TO JE TAK TRAPNÝ!!!! Roky se díváme na Hvězdné Války, na "vesmír", který je vystaven na určitých pravidlech, které dobře známe. Najednou jsou zcela pravidělně porušovány. Dart Vader se svou obří lodí se šine vesmírem a nemůže dohnat ani menší loď s ObiWanem a uprchlíky. Může se za ní ale šinout a střílet aniž by se trefil. Nemá totiž ani žádnou raketu nic. A nemá na palubě !!!! ani jeden TIE Fighter !!!!, který by je rozstřílel či žádnou jinou loď, který by pronásledovala posádku!! A to ani když se ObiWan oddělí. Hlavně že uprchlická pidi loď má v sobě ještě jednu loď pro Obiwana, ale MEGA loď Dart Vadera nic. To je takové zneuctění StarWars vesmíru :D :( Bleh. A jak je to nudně natočené, hrůza, ti tvůrci snad Star Wars ani neviděli.. ()