Mentálně postižený otec, kterému odebrali dceru, musí prokázat svoji nevinu. Sedí totiž ve vězení za smrt velitelova dítěte. (Netflix)

DeathTheKid

Byl to dobrý film, to ne že ne. Jen to bylo na můj vkus pořád moc turecké a moc dlouhé. Trochu tím asi urážím jejich kulturu, takže mám štěstí, že nikdo z nich neumí číst česky (ale nebojím se ani toho, že by si recenzi přečetl Čech). Vcelku dojemné a slušně zahrané drama, které mi i zbořilo předsudek typu "všichni Turci jsou jak mocca karamelová kávička". I když učitelku bych si ke kávičce jako zákusek dal. ()

Danikaa

Hľadala som film s Deniz Baysal a našla som tento. Vysoké hodnotenie a pozitívne recenzie sú určite na mieste. Myslela som, že sa ubránim slzám, ale ako tu už niekto napísal, zamávalo by to aj s betónovým schodom. Aras Bulut sa mi až tak nepáčil, ale malá Nisa, Ilker Aksum a Mesut Akusta boli úžasní. Turci vedia ako na drámy, či už vo filmoch, alebo v seriáloch. ()

Rozjimatel

2,5 Škoda, veľmi nádejný začiatok ma navnadil, že uvidím ďalší výborný film. Malo to tú správnu šťavu, úžasne milé dievčatko v roli dcérky (Nisa Sofiya Aksongur) a celkom sa mi pozdával i výkon herca v roli zaostalého otca (Aras Bulut Iynemli). Postupom času sa ale kopilo toľko strašnej naivity a toľko prehnaného sentimentu, až mi to začalo pripadať ako turecká telenovela. A to ani nehovorím o tom, aké boli všetky tie dejové zvraty predvídateľné dlho dopredu (napr. posledný "šokujúci" zvrat s popravou). Nemám rád, keď tvorcovia podceňujú inteligenciu diváka a tento film je toho žiarivým príkladom. Veľká škoda, lebo inak má film niečo do seba a veľmi som mu fandil. ()

MajkHany

No.. Už tak v půlce filmu sem začal přemýšlet, jestli sem někdy viděl silnější film na emoce. Do konce filmu to člověka rozsekalo ještě tak osmnáctkrát a teď mám pocit, že tohle už z trůnu her na city nesesadí ani králíček pod koly bezrukého vozíčkáře... ()

agassi68

Isteže je to premrštené, ale filmovo skvelé, napodiv turecké dielo. Hlavne po hereckej stránke niet čo vytknúť. Bulut Iynemli iste strávil nemálo hodín v DSS-ku štúdiom miestnej klientely. Kto má rád emócie, nemal by si tento film nechať ujsť.. ()

Maximilianus

Pekný a dojemný film. Videl som tam trochu prvky I Am Sam, The Green Mile a Shawshanku. Za najväčšie mínus považujem slabý a nepresvedčivý výkon hlavného herca. Že je nejako mentálne zaostalý som veril iba keď nebol na obraze, inak tento nízkokalibrový herec nemal šancu utiahnuť takúto úlohu. Koniec ma trochu sklamal, pretože som taký záver predpokladal približne od polovice filmu, takže hoci to bolo zaujímavé, pre mňa bolo to zakončenie milým sklamaním. 7,9/10. ()

Tipko

Hoci sa nestotožňujem s tureckou kultúrou, tento film však u mňa zabodoval. Obsahuje fascinujúco dobre vykreslenú citovú drámu medzi postihnutým otcom a jeho milujúcou dcérou. Myslím, že aj USA a západ sa má čo učiť. Kamera, herecké obsadenie a zahriatie, napínavý dej od začiatku, až do konca, réžia, hudba, scenár, a ten parádny záver, proste super. Film zároveň aj motivuje, aby rodičia milovali svoje deti a zasa deti mali radi svojich rodičov, hoc sú, akí sú...Odporúčam rodinným fandom. ()

George8

Jestli tohle skutečně natočili Turci, tak před němi smekám. Silný a velice dojemný příběh. Vyznělo mi to trošku jako Zelená míle v tureckém provedení. ()

maraHCV

Turecká Zelená míle mixovaná Indickým emocionálním kolotočem :D Opravdu poutavé a mega přeslazené ale já si říkám...Sakra,proč ne! ()

solisoli

Veľmi pôsobivý scenár, výborná réžia a skvelé herecké výkony a výprava. Je pravda, že to väzenské prostredie vypadalo aj spolu s väzňami netradične, skôr akoby v nejakom vysokoškolskom internáte. To vôbec neubralo na zaujímavosti a príťažlivosti, tohto príbehu, ktorý hlboko zasiahne človeka, presne, tam kde treba. Jeden z ďalších vydarených skvostov Tureckej kinematografie. ()

Kytarka

To si takhle vrabci na virtuální střeše štěbetají a o překot doporučují tenhle film. Ty máš volný sobotní večer a tak si zapneš Netflix a na ono doporučení dáš.... Teda uf! Přátelé, pokud máte pocit, že jste si dlouho nepropláchli slzné váčky, tenhle film to hravě zvládne za vás. Tématem asi nejvíc připomíná Zelenou míli, nicméně když si k tomu připočítáte, že odsouzený hlavní hrdina je mentálně na úrovni dítěte a má malou dceru, kterou ztvárnila asi ta nejrozkošnější dětská herečka na světě, tak ty emoční kolonky máte prostě v tu chvíli splněny absolutně všechny. Tohle nelze než doporučit. Už dlouho jsem neviděla nic tak silného. ()

Blazis34

Srdceryvný příběh se zápornými hrdiny. Nejvíce ale oceňuji herecký výkon Ove a Mema. Malé Nise bylo v době natáčení 8 let a nechápu, jak dokázala svoji roli zvládnout, opravdu klobouk dolů. Filmově mentálně postižený Memo by si, dle mého, zasloužil určitě filmové ocenění za hlavní roli. Jsem rád, že film dopadl, tak jak dopadl. Velmi kvalitní a emotivní příběh - hodnotím za 85%, lepší čtyři hvězdy. ()

deizolator

Dojemný příběh o vztahu mentálně retardovaného otce a jeho dcery. A taky o nespravedlnosti. Zásadní snímek pro mě, jako tátu malé holčičky.. Díky tomu filmu jsem začal být víc dítětem. Když jsem s ní, užívám si každý moment, protože člověk nikdy neví.. Pro mě i velice sympatické obsazení a herecké výkony! ()