Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mentálně postižený otec, kterému odebrali dceru, musí prokázat svoji nevinu. Sedí totiž ve vězení za smrt velitelova dítěte. (Netflix)

Videá (4)

Trailer 4

Recenzie (61)

Dale 

všetky recenzie používateľa

Aj napriek vysokému hodnoteniu som mal pred začiatkom určité pochybnosti, čakal som, že pôjde o jednoduchý príbeh so silným citovým vydieraním diváka a rozhodol som sa, že len tak na to neskočím a aby ma to dojalo, tak to musí byť fakt silné. Dej sa odvíjal podľa očakávanej šablóny s pár ťažko uveriteľnými situáciami - odsúdenie mentálne zaostalého na trest smrti (kde bol advokát? bol tam vôbec nejaký?), správanie spoluväzňov a riaditeľa väznice (aspoň že na začiatku bola bitka, inak by to ani nevyzeralo ako väzenie, ale piknik partičky kámošov), ale ako sa blížilo finále, začali mi oči slziť čoraz viac a absolútne ma prekvapil záver, ktorý som, vďaka svojmu podceneniu autorov, vôbec nečakal. ()

*CARNIFEX* 

všetky recenzie používateľa

Turecký remake Juhokórejského "7 beonbangui seonmool" dopadol rovnako ako prvotina - na jednotku. Citová vidieračka jak bič hneď od úvodu, pričom potoky sĺz a zrovnanie so "Zelenou míľou" je absolútne na mieste. Kto nevidel ani tento, ani originál, nesledovať jeden po druhom, no s rapídnym časovým odstupom. Krásny film, iný, idealistický, smutný,  zábavný, dojímavý - šťastný. ()

Reklama

Maximilianus 

všetky recenzie používateľa

Pekný a dojemný film. Videl som tam trochu prvky I Am Sam, The Green Mile a Shawshanku. Za najväčšie mínus považujem slabý a nepresvedčivý výkon hlavného herca. Že je nejako mentálne zaostalý som veril iba keď nebol na obraze, inak tento nízkokalibrový herec nemal šancu utiahnuť takúto úlohu. Koniec ma trochu sklamal, pretože som taký záver predpokladal približne od polovice filmu, takže hoci to bolo zaujímavé, pre mňa bolo to zakončenie milým sklamaním. 7,9/10. ()

Ephemeris 

všetky recenzie používateľa

Ne mutlu Türk'üm diyene, tak znie národné motto Turecka a dalo by sa voľne preložiť ako šťastný je ten, kto je Turek. No, toto je samozrejme na diskusiu a o charaktere mnohých zástupcov krajiny polmesiaca vie človek svoje, ale... Ak by všetci boli takí správni chlapi ako osadenstvo cely číslo 7, tak by bolo všade (nielen v Turecku) sveta žiť. Často tu zaznievalo prirovnanie k Zelenej míli. Môže byť, až na to, že Zázrak v cele číslo 7 je jednoznačne lepší. Zahrať retardovaného otca nebolo ľahké a ani sa to úplne nepodarilo, ale prižmúrme oko. Výkon detskej predstaviteľky to však úplne vynahradí, za svoju prirodzenosť by si zaslúžila dostať turecký med, možno dokonca až lokum. ()

Galéria (23)

Reklama

Reklama