Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

Stumbleine

Výborné akční sci-fi s mým oblíbeným hercem. Vetřelci jsou agilní inteligentní svině,  ale tolik jako standartní vetřelci od Ripleyové strach nenaženou a v posledních scifíčkách mi přijdou všichni na jedno brdo, už by se měl objevit nějaký nový "Giger" ()

AndrewNewman

Popri sr*čkách od Netflixu je toto závan sviežeho vzduchu. Nemôže sa to porovnávať s Cruiseovou vojnou proti emzákom to áno. Tam bol ten scenár skutočne viac premyslený, prekombinovaný a pod. Ale aj tu nám záver ponúka slušnú komornú bitku human vs alien a to je naozaj fajn. Dal by som aj štvrtú hviezdu, ak by to bolo skrátené o pol hodiny. Tak by to bolo riadne nabušené scifi! ()

husak_k

Líbila se mi hlavní zápletka, že které by se dalo krásně dramaticky těžit a udělat kvalitní scénář, který si klade morální otázky. Místo toho se tvůrci rozhodli jít cestou patriotických amerických akčňáků, což je škoda. Na druhou stranu na víc určitě neměli. ()

jack_scott

Velmi zajimavý námět, místy i provedení, až tedy na spousty zbytečných plků, natahujících stopáž min. o 45 minut. Jakožto militarista jsem se musel smát nápadům a předvedenému boje s alieny. Ale tak sranda musí být. Jen mi vždycky přijde líto, že realismus těžce ustupuje liberální představě o "lidové" válce nevycvičeného kanonfutru, který reálně způsobuje prohru války. Ale za nápad celkem 80%. ()

spoock

Kupodivu to nejak namichali, ze to bylo koukatelne. Bez humoru by to bylo o fous lepsi. Film ma hodne svojich ALE a treba uvidni scena po teleportu mi prisla celkem slusna. ()

xxmurphyxx

Nápad dobrý, prevedenie poslabšie. Chris Pratt je sympaťák, ale na charakterového herca ešte nedorástol a nemá silu utiahnuť celý film. Technická stránka je fajn aj keď emzáci neboli nič extra a z keď behali, najmä z diaľky vyzerali iba ako svorka posratých vlkov. Najviac ma nich sralo ako reagovali, keď bol v zábere nejaký noname pošuk, tak ho dali dole behom sekundy tými pazúrmi, čo strieľali zo svojich chápadiel, prípadne ho roztrhali v zuboch. Ale keď nabehol náš neohrozený lovec dinosaurov, tak flusali dva metre od neho alebo sa tam naťahovali jak mužské lezby v oktagone. Plus jedna ultra debilná scéna so samicou v jaskyni, kde si logika vzala dovolenku. Vrchol diskotéky je malý neger v škole, ktorý pomocou laptopu a googlu zabráni invázii a tým pádom koncu sveta. Behá tam banda najlepších vedcov sveta ale poradiť im musí malý sopliak so záľubou v sopkách. Samozrejme čierny ako inak, lebo však bielych zaujíma len rap a čiernych vulkanológia. Get the fuck out. ()

JasonV

Nemá to tú ľahkosť a eleganciu ako Na hrane zajtrajška a občasná absencia logiky to posúva až do béčkových vôd, stále je to ale vtipné, akčné military sci-fi s hutnou atmosférou a skvelými hercami. ()

zdenzo

TÁHLÝ DĚJ, ALE NAPÍNAVÁ SCIFI Jasně, místy až moc velký cukrkandl a nelogičnosti, nicméně téměř dvě a půl hodiny napínavá oddechovka a čistič hlavy. Slušnej nářez, který buď budete mít rádi nebo nenávidět. Nic mezi tím. Já volím to první. ()

mnx

Do první třetiny jsem se solidně nudil, a spíš se bavil hereckými výkony na úrovni telenovel. Pak začala konečně akce, objevili se bubáci a bylo to o něco lepší. Ale i tak.. Film je plný logických kiksů (civilisté odvedení do boje, a zásadní informace se dozvídají náhodně těsně před bitvou nebo až během ní) a těžko říct, jestli záměrných pro odlehčení. Jenže na komické situace z Edge of tommorow, z kterých jsou i ti bubáci trošku převzatí, to prostě nemá. Při soubojích s nimi jsem jen čekal, že budou mít kyselinu místo krve, jako Vetřelec. Také jsem tam zahlédl létající stroje z Avatara. Když to shrnu, příběh není špatný, ale zpracování mohlo být o dost lepší, a z herců mi neseděl snad ani jeden. Ani 60fps mě nijak nenadchlo. 3 hvězdičky jsou z milosti (kvůli akcím a vypiplaným vetřelcům). ()

Sefik

Nehodnotím film (průměrný scifi akčňák s necharismatickým hlavním hrdinou a hezkými efekty), ale spíše trend, kterým se nekompromisně ubírají USA filmy. Rasová, či genderová korektnost vyvolává dojem, že bílí nemohou být již nikdy vědci natož velet armádě, to patří zcela do rukou žen. Když si to představím v reálu, musím se smutně smát... :-( :-( :-( ()

Facerr

Už dlouho jsem nedával plnou palbu hvězd. Tahle pecka si to ale zaslouží, i ty "hluchý" momenty jsou vlastně nařvaný alespoň emocema, který rozhodně nejsou jen plochý žvatlání. Emzáci se povedli na výbornou a celý děj, včetně cestování časem je jedna velká epika. ()

Karlos8

Snad první film, ve kterém jsem si všiml roli černocha, která by jednoznačně ve snímku vyčnívala tím způsobem, že tam přeci nějaký takový borec musí hrát, jinak by to nebylo "dostatečně vyvážené". Černoch s vyklepaným výrazem aneb když se bojím, tak mluvím. Nevím proč, ale přišlo mi to strašně plytké. Je smutné, že už se nedaří natočit něco ve stylu Vetřelec nebo Predátor. Jako kdyby došla fantazie, představivost. ()

blazma

Od té doby co jsem se dozvěděl, že se chystá tento film tak jsem se fakt těšil až vyjde. Chris Pratt je pro mě sice z velké části komik a ve filmech s vážnější tématikou a příběhem mi někdy nesedí, tady mi ovšem seděl výborně. Vážně se to povedlo a Yvonne je od seriálu CHUCK, moje favoritka z pohledu ženských hereček a kombinace těchto herců bylo opravdu výborná. Charakter Yvonne byl trochu zvláštní a občas jsem se ztrácel v pochopení a říkal si proč? Nic méně to pro mě byl po delší době velmi zajímavý scifi zážitek. Cestování časem je zkrátka moje slabina. ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)