Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

Warhorr

Ty vole tak tohle je neskutečná klišovitá slátanina. Jasně, ohlížet se zde za logikou nemá moc cenu, pořád je to akčňák a vesměs to i účel splnilo - natáhnu si nohy po obědě a je mi jedno co hraje, hlavně že to je řežba. Ale celá ta myšlenka, kdy jsou povolávání prostí lidé jako učitelé,kuchaři,zubaři apod. a mají jít do války proti monstrům, kde se bok po boku bez zkušeností chovají jako držitelé Medal of Honor..pardon, tohle mě prostě nevzalo. A Hollywoodský scénář jede na plné obrátky. Hlavní představitel potká v budoucnosti svoji dceru, ta je samozřejmě vysoce postaveným velitelem a zrovna ona přijde s důležitým toxinem, jenž může všechna monstra zabít. A samozřejmě zrovna jeho manželka je ta, která mu vnukne myšlenku jak se monstra dostali na zem a samozřejmě potřetí, učitelův žák přijde na to, kde se potvory budou nacházet. Vše je prošpikováno zcela debilními dialogy - ''Uhni !!. Uhýbám !!!''. Ten scénář musel vymýšlet někdo totálně sjetej. A ty emociální výjevy kdy fotr promlouvá ke své dceří nebo se svým otcem a hraje se tu na Zápisník jedné lásky mě vskutku neoslovil. Navíc jsem tady cítil docela trapnou kopírku některých starých filmů. Obdivuji každého, kdo dá tomuhle víc jak 3 hvězdy. ()

husokachna

A je to tady! Transformace Chrise Pratta do role jeho tchána je dokonána a Chris tak nejen že chvílema vypadá jako Arnold, on tak většinu času i hraje. Krátké zastavení - Chris má skvělý komediální timing (kdo viděl Parks and Recreation, ví), ale charakterní herec z něj nebude. Takže když se snažil koukat rozervaně na pláži nebo dokonce hloubat v laboratoři, musel jsem se smát. Opravdu vypadá ve všech vážnějších polohách, jako když drží stolici a dlouho už jsem neviděl takhle špatnej hereckej výkon. ALE...naštěstí je takových scén ve Válce zítřka minimum a nedokážou diváka úplně odtrhnout od toho, o co jde především, tedy od stupidní hardcore sci-fi řežby tělo na tělo s bandou nevycválaných všežeroucích emzáků. Pokud tedy dokážete tuhle škatulku skousnout, nebo jí dokonce vyhledáváte, a nehledáte žádný převrat v žánru, můžete se dobře až skvěle bavit. Akce je OK, triky taky a i když už je to ke konci dějově (asi nezamýšlená) parodie, tak se mi těžko hledaly chyby, který bych tomu vytknul. Teda, ony tam jsou, je jich strašně moc, ale celek je taková sympatická patlanina a příjemně uteče. Pokud dokážete nemyslet a hledáte sci-fi odreagování, běžte do toho. Tři betelný plnovousy J.K. Simmonse. PS: krátká verze recenze - Pořád lepší sci-fi než Ad Astra! A taky to tak nesmrdělo, Honzo. ()

radekgfx

Překvapení roku a zároveň ultimátní odpověď na povzdechy, že je škoda, že už se dnes moc netočí filmy jako Den nezávislosti (1996). Skvěle obsazené a zahrané, odlehčené a zároveň hluboké, zábavné a přesto velmi emocionální. Tvůrci se vydali tou nejchytřejší možnou cestou a tuctový příběh o emzácích a cestování v čase podepřeli samonosnou rodinou linkou, která film „udělá“, pokud jí to člověk dovolí. Dvacetiminutová úvodní expozice vazeb rodiče–potomci působí úmorně, ale má svůj účel a film z ní až do konce těží. Všechny unylé kolonky „povinných“ postav – jako zábavný, neohrabaný vědec nebo málomluvný John Rambo – pak s přehledem vyváží Yvonne Strahovski. Člověk tam prostě tu Mirandu pořád vidí a nejenom její monolog na pláži by mohl Cinefix bez sebemenšího problému zařadit do nového videa o netuctových okamžicích v jinak tuctových filmech. ()

jerenymo

Odpočinkové béčko, které je celkem pěkně vykresleno. Samozřejmě, že závěr filmu je více než úsměvný, ale s tím jsem do toho šel. ()

warrenur

Strasny scenar. ;)  Dufal som, ze to bude nieco na styl hviezdnej pechoty a jej uletenosti. Toto je osobity bullshit. Asi si Pratt chcel odfajknut rolu i v takejto blbine, inak nechapem jeho dobrovolnu ucast - i ked, asi prachy....hehe 30% a zabity cas. ()

theSaint

Tak to pardon, v modrých číslech?? , co byste jakože víc chtěli!?, v porovnání se Snyderovo poslední hrůzou je tohle odsýpající sci-fi, kde se člověk nenudí a poctivě se baví. Trochu den nezávislosti, trochu vetřelci, trochu hvězdná pěchota. Bavil jsem se od začátku do konce. Poslední fight už byl trochu moc, ale jako celek ve všem zcela funkční. Tak nějak si představuju nenáročný pop-corn. Od vynikající Hrany zítřka nejzábavnější sci-fi. ()

ink flo

Starship Troopers reloaded, ortodoxní militantní sci-fi zabijačka s krásnýma emzákama a ještě lepší akcí, Amazon se předvedl. Jak už rafinovaný název napovídá, jde tu o verbování vojáků i civilistů a posílání skrze portál do budoucnosti, aby bojovali za záchranu země. Musíte teda přežít nějaký nutný obligátní bullshity o vztahu otce a dcery atp, blabla. Originalita nula, efekt plnej počet ()

PanTumnus

Jeden z těch filmů, na které zapomenete, pár minut po tom, co je vidíte. Nápad, postavit film na obyčejných lidech, kteří jsou nuceni jít do války je nosný a extrémně zajímavý, proto je škoda, že se vše rychle stočí v nudné blábolení o vědě s generickými akčními scénami, jež jsou plné nepovedeného CGI. A to okaté vykrádání Věci si tvůrci také mohli odpustit. ()

Bozvav

Co na to říci? Vizuál téměř dokonalý, nápad a závěrečná pointa parádní, hudba hodící se. Co mne bohužel docela zklamalo je, že se to bere děsně vážně. Téměř naprostá absence humoru, minimum hlášek, žádné odlehčení a zbytečně moc těch rodinných hovnot. Nebýt tohoto, šla bych s jistotou do plných, tak to musím jednu a půl hvězďule ubrat. Každopádně to stojí za shlédnutí a rozhodně to patří k tomu lepšímu, byť na Hraně zítřka, ani Válka světů to není. Za mne tedy 70%. ()

Dr_Virus12

K filmu jsem byl zpočátku vcelku skeptický. Neviděl jsem nikde žádný marketing, tudíž ani trailer. Hned na začátek musím říct že ta práce s kamerou na začátku byla otřesná, nevím zda to byly separátně točené scény kvůli pandemii, ale měl jsem chuť to vypnout a vše kolem sebe rozmlátit. Scény dvou spolu mluvících lidí, a jediné co vidíme je vždy jen obličej jednoho, proč prostě jednoduše neudělat Wideshot? No... toto trvá přibližně asi první hodinku a pak to nějak vyšumí. Dále mě taky zaujala špatná color-korekce jedné ze scén v laboratoři, kdy má z ničeho každý obličej do zelena. Nicméně, příběh mě opravdu již překvapil, efekty popravdě také až jsem si chvílemi říkal hmm, to jsem opravdu od tohoto filmu nečekal. Asi třikrát během filmu jsem si říkal aha, už bude konec. A ono vlastně ne, a pokračovalo se v klidu dále. Takže příběh vcelku solidní a překvapil, co mě ale naštvalo bylo to, že celou první hodinu dostáváme ponaučení o tom jak je věda důležitá a pak udělají totální PARADOX, když v budoucnosti vyvinou sérum a pošlou jej do minulosti. Scéna kdy tahají Královnu z jejího úkrytu mi strašně připomněla scénu ze Starship Troopers, z jedničky když tahají Mozkobrouka prakticky z podobné jeskyně. Dokonce mají oba stejný účel a to získat z nich látku díky které vyhrají válku. Rozhodoval jsem se těžce mezi 3 a 4 hvězdami, jelikož mi přijde, že se film opravdu snaží být Áčkový, nebo možná snaží nebýt Béčkový? Hmmm, to už je asi na zamyšlení každého z nás avšak u mě spadl do takové mezi kategorie a nakonec jsem se rozhodl dát 4 hvězdy. ()

ROCK,THE

Film dost bavil a nebyl tak nepřehledný jak všichni píší. Skvělé obsazení a bombastický efekty umocňují tuto sci-fi řežbu v jedno z nejsympatičtějších sci-fi posledních let. Vřele doporučuji. ()

LordBeeDoO

Triky byly pěkné, ale jinak film působí hodně béčkově. Béčkový scénář, béčkové herecké výkony, béčkové vtipy. A nějak tomu chyběl náboj. ()

Gastovski

Nenáročný výplach na jeden večer. Není to bůhvíjak sofistikovaná scifi, ale akční cgi scény s emzáky jsou fajn, a potěší i pár turret sekvencí, pro které mám celkem slabost. Prattovo herectví nic moc, avšak tenhle aspekt vyvažuje Y. Strahovski. A překvapivě to mezi nimi funguje dobře i na emocionální úrovni. Pokud chce člověk jen tak vypnout a vcelku důstojně se pobavit, tak je toto ideální volba. ()

Saur.us

Je mi líto ale takovou dávku sentimentu, hrdinského patosu, nenápaditých akčních scén, blbého scénáře, nezajímavých a šablonovitých postav, zbytečně nataženého úvodu a na letní blockbuster dlouhé stopáže prostě nedám. ()

Caaslav

Oddechová se spoustou wtf momentu...(ne v dobrém slova smyslu jako například mementa, ale spíš jako u zralokonada)....jako například najít během několika málo hodin na skútrech na Sibiři hnízdo vetřelců?...v 7 lidech?...to jako vážně?... ()

Rochester

Všechno je možné..... ale představa děsivá, když proti té bílé bestii je postava vetřelce "uhlazený elegán" !! Trikově skvělý film se zajímavým námětem. Bavila jsem se a bála jsem se zároveň a to svědčí o zajímavém filmu. ()

molcan2

Takže film začal dobre so zaujímavou premisou a solídnym uhlom pohľadu otca a dcéry. Prvá akčná scéna bola dobrá, aj keď tam boli nejaké diery s "nekonečnými zásobníkmi na náboje/bez potreby nabíjania" a myšlienkou začínajúcich príslušníkov verejnosti, ktorí ešte v pracovných nohavicových oblekoch narábajú so zbraňami s nulovým výcvikom. Ale potom akoby sa scenáristi a režisér začali nudiť alebo zleniveli. Mali celý ten príbeh o tom, ako Chris musí zachrániť svoju dcéru v budúcnosti, hoci bolo zrejmé, že ju nemusí zachrániť v jej budúcnosti, ale skôr zmeniť budúcnosť. Rovnako keď muži útočia na základňu, aby získali kráľovnú, Chris navrhoval, aby kráľovnú zabili a jeho dcéra hovorí "nemôžeme premárniť vzorec". Kto potrebuje vzorec? Je pripútaná reťazami, len do nej vpáľte guľku! A potom tá hlúpa scéna na konci, ktorá jednoducho musela súvisieť s globálnym otepľovaním - zív - bola idiotská. Načo sa namáhať vstrekovať chemikáliu do príšer, keď stačí vyhodiť loď do vzduchu. Film mal rovnakú atmosféru a produkčné hodnoty ako Grónsko s Gerardom Butlerom a zúfalo chcel byť Na hrane zajtrajška, ale tak to nebolo. Nakoniec sa táto skorá možnosť premrhala v sérii nudných a nezáživných pekne vyzerajúcich, ale prázdnych scén. Sklamanie. ()

Kopi1

Zase tu máme ty zatracené otcovské problémy...Ano film je plný klišé, furt se to mele dokola a poslední půlhodina vznikla pravděpodobně, že byl k mání velký rozpočet, ale bylo by lepší nechat to o tu půlhodinu kratší, konec je až moc americký. Také mě začíná pěkně otravovat, že v průběhu filmu se někdo zmíní, že je expert na něco a poté přesně potřebujeme jeho 'jedinečné' schopnosti. Nápad ale to byl poměrně dobrý, vypadalo to dobře a i se na to koukalo dobře a i přes větší délku jsem si film vcelku užil, i když u konce jsem spíše kroutil hlavou. Rozpočet zde byl obrovský, škoda ale, že se nepoužil více na příběh, vizuálně jsem byl ale spokojen. ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)