Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiálny text distribútora)

fordhont

Takové lehké filosofování nad životem zasazený do golfového prostředí. Nádherné záběry, hudba i herecké výkony v čele se sympatickou rolí Willa Smitha. Velmi příjemný a úsměvný film. ()

PeterJon

Príjemný, uhladený film, všetko je dokonale zaranžované. Žasnem nad tým, ako sa tvorcom podarilo verne zobraziť atmosféru, vyslovene to žije vtedajšou dobou. Žiaľ snímka je príliš predvídateľná, snaží sa byť dojímavá a mierne tlačí na city. ()

Davisek

Tento film je můj nejoblíbenější. Skvělý příběh a parádní herecký výkon Willa. Ale nejvíce se mi líbí hudba od Rachel Portman, která hraje, když Bagger (Smith) radí Junuhovi (Damon) při hře. ()

quentinT

Strašne veľa klišé a vlastne už od začiatku viete ako tento film skončí. Ale tento film ma bavil od začiatku dokonca a nenudil ma čo ma dosť prekvapilo. A za Charlize Theron musím dať aspoň o jednu * viac. Je to fakt kun .. ehm teda pekná baba :) ()

Toustovač

Celkově vzato nic dechberoucího (hlavně kvůli mé drobné nechápavosti účelu sportovních filmů:), ale atmosféra samotné hry je opravdu skvělá a Willa Smithe jsem zajímavější postavu hrát ještě neviděl. ()

Quendi

God, I love Matt Damon! K tomu výborná Charlize Theron, brilantní Will Smith a 18 jamek na zeleném poli a za mě 4 hvězdičky jen za čisté herectví:) Jen ty Willovy promluvy mě občas trochu mátly. ()

Tom5821

Will Smith byl naprosto světovej! Velmi silný příběh s poetickým zpracováním. U příběhu tohtoto druhu máte pocit, že postavy vidí do vaší duše a snaží se ji povznést. Will Smith to zvládl skutečně na výbornou a podal strhující výkon. ()

Kubi21

Nádherný pohádkový příběh, který má své klady, ale najdou se i zápory. Ty sice drobet mé hodnocení ovlivnily, ale dokonalá ústřední dvojka v čele s úžasným Willem Smithem dává na vše zapomenout. Jen se nechte pohltit touto nádhernou legendou a nad ničím nepřemýšlejte. Úžasně pozitivní film i se všemi svými vážnými podtóny. ()

optimal

Krásny a poetický retro film z prostredia môjho obľúbeného športu. Sympatický Matt Damon, krásna Charlize Theron, ale nadovšetko úžasný Will Smith v najlepšej role, v akej som ho videl. Na americký film rozvláčne tempo a málo akcie, ale to bol zrejme Redfordov zámer. ()

64B

Film z prostředí ještě mladé Ameriky, z prostředí hospodářské krize, kde se střetávají dvě špičky zeleného trávníku a jedna místní. Will jako nenápadný boží caddy, neustále povzbuzující Matta, který hledá švih a koneckonců i prostor. A víte co? Je to jen hra. :) 5*. ()

germiny

Nejlepší film na takové nedělní poklidno posezení/poležení. Naladit se na pohodové vlny a kochat se tímto skvostem. Mimochodem - golf nehraju a ani ho nemám nijak v lásce. A o to větší + ()

kubilov

Úžasný, skvělý a kouzelný caddy Will Smith v golfové fantasy pohádce, která také má všechny hlavní pohádkové vypravěčské trademarky. K tomu období dvacátých let minulého století, golf - hru gentlemanů, režírujícího Roberta Redforda, ucházejícího Matta Damona a krásnou Charlize Theron v kouzelném a rozhodně neobyčejném příběhu o jednom slavném návratu. ()

PlayEasy

Reprízovali jsme i proto, že jsme si nebyli tak zcela jisti, zda si film zaslouží naše místo v topu (přeci jen, konkurence je velká).... Nyní se za takovou myšlenku nehorázně stydíme! Robert Redford je pro nás jednou z největších osobností u filmu a opět nás naprosto odrovnal, tentokrát svou citlivou režii, ze které vyzařuje láska k dané látce. Především díky ní tento skvost je a navždy bude překrásným snímkem, který daleko přesahuje hranice golfu a usadí se každému divákovi (jemuž zbyla ještě trocha citu) v duši a jen tak z ní nezmizí.....P.S. Povznášející romantické melodie Rachel Portman vskutku zbožňujeme! 100% ()

curfew77

Za každý film o golfu jsem rád a tady se téhle hře opravdu rozumí, bohužel jde jinak o naprostou pohádku, pro kterou je slovo legenda ještě dost slabé. Milé, edukativní, elegantní, ale naivní až blboučké. Dost možná je to i kombinací herců, protože Matta ani Charlize rád nemám a Will tady hraje něco jako (svého vlastního) džina z Aladina o dvacet let později. Slabé tři a 50 %. PS: Ústřední dětský herec J. Michael Moncrief je svou příšernou deklamací naprosto nesnesitelný, takže se nedivím tomu, že už nikdy v ničem byť jen nepatrně známém nehrál. ()