Po tom, čo malým mestečkom Miles County otriasla séria vrážd, ktorú mal na vine klaun menom Art, sa komunita snaží zabudnúť na tohto vraha. S príchodom Halloweenu sa však hororoví nadšenci začínajú prezliekať do jeho kostýmov a on sa stane miestnou legendou. A to nie je všetko. Art začne čoskoro v mestečku opäť úradovať a obetí bude tento rok ešte viac. (Marceloo)

HonzysKISS

Tak tohle byl tedy mňamózní gore luxus! Takhle si dnešní brutální horory představuji. Je tu spousta věcí, na kterých si klaun vyřádí. Od lámání končetin, trhání kůže, polévání chemií, opravdové Halloweenské vtipnosti a mnoho dalšího! Vedle našeho (neironicky) legračního klauna tu máme i novou postavu malé klaunice, která je výborně zpracovaná. Ostatní nové postavy taky vůbec neurazily. Hlavní herečka je hlavně moc pěkná čubina. Konečně z toho šel mnohem víc cítit starý 80tkový styl. Nebylo to tu tak přebarvené jak v prvním dílu. Když přišlo na brutální scény, tak to bylo takové zasekané jak z Evil Dead, to bylo docela top. Hudba taky výrazně pokročila. Kytarista Paul Wiley odvedl pěknou práci. Ale abych pořád nechválil, tak mi docela vadila délka snímku. Mohlo to být klidně o půl hodiny kratší. A samotný závěr taky žádná sláva. 90/100 ()

TERRORDROME

Ak máte bezdejový splatter slasher kde je to len o tom ako šialený klaun zabíja náhodných ľudí, tak ďalšia logická vec je natočiť 140 minútové pokračovanie. Treba povedať že tentokrát už to má konkrétnych hlavných hrdinov ktorí sú tam po celý čas a klaun je s nimi podľa všetkého nejako spriaznený. Ako to nevieme, lebo film predstavuje plno nových záhad ktoré nijako nevysvetľuje. Prečo majú tie decká vízie ako z nočnej mory, prečo bol ich otec zmrdklaunom posadnutý, prečo sa dejú nevysvetliteľné veci ako samovoľné požiare, či muzikálové scény a kto je sakra klaunova neviditeľná kamoška v štýle špinavej Harley Queen? Nuž divák naser si a čakaj na ďalší diel kde to možno vysvetlíme! Kokosovým orechom na vrchole kadibúdky je medzititulková scéna  ktorá je tak mimózna že ani Freddy Krueger by netušil čo znamená a dlhá je ako černošský penis. Plusom je, že absolútne nemôžem povedať že by som sa v akomkoľvek bode filmu nudil, ale aj tak som musel prevrátiť očami keď tam prebiehalo záverečné stretnutie s klaunom v zábavnom parku  ( s bránou  do pekla? ) a do konca zostávala ešte ďalšia pol hodina. Násilie bolo oproti prvému dielu ešte mnohokrát absurdne vystupňované, takže tam klauňák odstrelí ženskej ksicht brokovnicou a do zbytku hlavy narve zemiakovú kašu, alebo inú obeť doslova rozláme, rozreže, oskalpuje a posolí zaživa. Ako starý fanúšik gore filmov som mal také veci vždy rád, ale stále mám problém keď je to používané takto sadisticky jednostranne, čím sa to v mojich očiach stáva tak trochu nudou a pripomína skôr videá islamského štátu. Nuž, ostáva len čakať na trojku ktorá snáď vysvetlí o čom to celé bolo a podľa doterajšieho vývoja udalostí by to mohla byť taká kombinácia Phantasm a hellraisera, kde je všetko dovolené. ()

b.dragonfly

Mohlo to fungovat, kdyby krev nevypadala jako špatně naředěnej kečup a některé vraždící scény jako parodie na sebe samu. Začátek filmu slibný, Art fajn a v kondici, stejně jako jeho malá kámoška (ta byla asi to nejděsivější v celém filmu). Jen pořád přemýšlím, kde jsem v náročnosti udělala chybu a proč pořád čekám na horor, který mě opravdu znechutí a budu stejně vyšokovaná jako oni diváci v americkém kině. Bohužel to nejspíš nebude u počinů podobným tomuto, kde jsou ony "brutální" scény s jediným cílem vás znechutit, ovšem už bez dalšího logického rozmyslu, navíc prosázené nudnými dialogy a tak debilně nelogickým chováním postav, až jim to v závěru srdečně přejete. ()

Renfield

Damien Leone by měl v příštím Artově dobrodružství přesvědčit, že to budování hlubší mytologie opravdu zvládá. Tady je to totiž půl na půl, potitulková scéna jasná, stručná a hlavně fungující. Ve filmu je to však pravý opak, nejen výše zmíněné ho neuvěřitelně natahuje, což je jediná, ale zásadní chyba, protože jinak je o třídu nad jedničkou. I když, je tam i jisté přesycení, což jde ruku v ruce... Takhle, Art má čas i na "klasické" klaunské výstupy, minimálně do doby, než se projeví jeho zvrácené já. Ty dění dokáží trefně odlehčit, velmi fajn je z tohoto pohledu sen o Clown Cafe. Nedá se nevzpomenout na infantilní pořady pro děti. Art se naučil aranžovat, což dokáže například při scéně večeře, ale i vrcholu filmu s Allie. Obzvlášť druhá scéna je... řekněme skutečným gore zážitkem. A Art má kamarádku, jak je v jeho roli David Howard Thornton opět děsivě skvostný, Amelie McLain v té své má pohled, který v tomto případě stačí. Doufám ve více prostoru příště. Jenže tohle všechno je tu ještě před finální naháněčkou v zábavném parku a tohle všechno ji právě díky délce a přesycení klaunsky hravě trumfne. Prostředí zábavného parku tak mohlo být nejlepším možným uzavřením, kdyby... 65% ()

tenebrae86

Po prvním díle, který mě nechal zcela chladným a po pár měsících u mě upadl v naprosté zapomnění, tu máme nadmíru povedenou dvojku. Děj je tentokrát velmi zábavný, i když se spoustou vatové výplně a prázdných dialogů. To je vlastně jediné mínus, že je film zbytečně dlouhý. Ale i tak jsem se bavil skvěle. Nebere se to příliš vážně, na nějaké velké strašení se tu moc nehraje, ale ta morbidní grotesknost a extrémní násilí se jinak než ryzím hororem nazvat nedá. Konečně jsem si oblíbil klauna Arta, to krvavé běsnění je opravdu parádní, srdce každého milovníka praktických gore efektů musí při jeho sadistických činech plesat radostí. K němu malá roztomilá holčička s nelidským úsměvem, spousta neotřelých bizarností a nekorektních nechuťáren, až se leckomu může zvednout žaludek. Škoda jen, že se divák nedočká žádné nahoty, doufal jsem, že toho Lauren La Vera ukáže víc. No jo, v dnešní době je utržený penis v pohodě, ale nahá prsa jsou fuj :D. Nevadí, i v tom uhozeném okřídleném oblečku jí to moc slušelo. ()

Flopik

Klaun Art sa nám vracia a opäť je to brutálna podívaná. Konečne to má aj nejaký lepší príbeh a vizuálne je to o triedu vyššie ako jednotka. Teda s tým malým rozpočtom je to naozaj zázrak čo sa opäť Damienovi podarilo. Gore je teda topka, a jedna vražda je neskutočne brutálne peklo, ktoré tromfne aj jednotku. Celkovo je to zas a znova poriadne brutálna jazda na ktorú sa miestami ťažko pozerá. Avšak prečo pre boha to má 2 hodiny a 20 minút, takýto film toľko proste mať nemôže. Okrem toho však fanúšikovia gore a brutality budú jasať. ()

Warhorr

Zdařilý konkurent letošnímu The Sadness v gore. Tihle dva se budou zřejmě přebíjet. Jestli mě to bavilo víc než jednička ? Oba díly mají své plusy i mínusy, těžko říct. Tady mám dva hlavní problémy. První je stopáž. To je za mě naprostý a zbytečný přestřel. Několik nudných pasáží, zdlouhavý začátek, zdlouhavý konec. Tady mohl Leone ubrat. Ten druhý je krev. Jak už psala zde jedna kolegyně a já se s ní zcela ztotožňuji, vypadá to jak špatně naředěný kečup s hořčicí a působí to hodně laciným dojmem. Abych přešel k tomu pozitivnímu, tak hned musím zmínit klauna Arta. Klaun, který nemá prostě konkurenci, všechno TO a jemu podobní si můžou stáhnout trencle a tiše dřepět v koutě. Jak v prvním tak i v druhém díle je Thornton boží, pořádně přesvědčívej parchant, který všechny kolem sebe pořádně rozmrdá a to úplně napadrť. Troufnu si říct, že takhle suprovýho hororovýho záporáka jsem neviděl už několik let. Ten to zde opět celé táhne a dělá si z toho svoji show. Na každou scénu s ním jsem se těšil více a více. Sympatická mi byla i hlavní představitelka a celkový příběh taky ušel. No a gore asi nemusím nijak zvlášť zmiňovat. Opět solidní zvrácenost a krev se z obrazovky jen řine. Bomba, atomovka, super. Víc takových nechuťáren. Já jsem velice spokojenej a jistojistě už teď budu řadit do mých TOP 5 letoška. ()

Cartmof odpad!

Já se nemohl mýlit znova tak tězce. Nudné pokračování, kde je zajímavý jen konec, protože víte, že už ty 2 hodiny budou končit. Vraždy se snaží být co nejvíc brutální, přitom si u toho člověk řekne akorát "fuj" a jde dál a nebo to vypne. Tak špatný film jsem za dlouhou dobu fakt neviděl... ()

arcticsky

Důstojné vyvrcholení masážně-krvavé trilogie (když započítáme i úvodní kraťas z roku 2011) o obzvlášť hnusáckém klaunovi. Chybou je samozřejmě stopáž...snad se v dalším pokračování (doufám že bude) v tomto Damien poučí... ()

lardko

Mnohem víc krve než v jedničce... I když mi přišla jednička v něčem lepší tak tohohle klauna jsem si oblíbil. Pár scén bylo trošku přehnaných ale jinak skvělá podívaná. ()

dannyyy

Na prvním a druhém díle je nejlepší samotný klaun, ten se povedl. Bohužel ale ty masakrální scény, jak někteří popisují jsou spíše k smíchu než by to se mnou dělalo něco jiného. Jsou jako špagety s hodně levným kečupem. ()

warrenur

Usmievavy, ale tichy zubaty klaun je spat. V prvom, jednohviezdickovom filme ma zaujal spolu s atraktivnymi hereckami. Bol som tak trochu zvedavy, s cim prisiel Damien v dvojke. A slusna minutaz naznacovala, ze sa asi "vyradil". Gore ma nepresvedcilo, ale kvoli tomu som to nepozeral. Srandovne boli skor bizarne klaunove vyciny a uvod s dievcatkom v pracovni bol genialny. I tuna hra prim na tej kladnej strane kocka Lauren LaVera, tentokrat ako "nastrocna" coss-playerka. Atmosfera je zial slabunka. Bavil som sa len na wtf-vtipkoch samotneho klauna. Pridlhe. Film si ale fanusikov najde urcite. Za mna neodporucam. ()

Rathalos

Sadisticky a kruty Klaun Art prichadza na scenu po druhykrat este v lepsej forme ako v jednotke,aj napriek viac ako dvojhodinovej stopazi to bola intenzivna hororova jazda,kde brutalita dosahuje tu najvyssiu uroven,masky a gore efekty su perfektne,nechyba kopec krvi,mordy su nesmierne krute a drsne,najviac mi utkvela v pamati vrazda zeny,ktoru nielen oskalpuje,ziadne uhybanie kamery,este aj hudba sa mi pacila,myslim,ze Terrifier 2 je adeptom na horor roka 2022...:⁠-⁠) ()

domirovec

Jako takhle, horor roku to DEFINITIVNĚ, alespoň pro mě nebude, to řeknu rovnou. Ale na druhou stranu, špatná podívaná to teda vůbec nebyla. Od dob prvního dílu jde samozřejmě v druhém díle nějaký náznak vyšší kvality rozpoznat, protože jakpak by ne, vždyť ten film opravdu vypadá dobře a krásně se na něj dívá! Hlavně na vraždící scény, kde se maskéři opět jako v prvním díle opravdu vydováděli se vším co měli po ruce, a to fakt cením. Bohužel 140 minutek je, věřte tomu nebo ne, docela dost a místy ten film nemá vůbec problém diváka nudit (!!) Další jsou herecké výkony a herci sami - hekání při přicházení o končetiny a oči by jim šlo, ale když vidí zmasakrované tělo na posteli tak křičí jen tak do prázdného prostoru, jako by duši postrádali. Achjo. Taky se mi líbí dva ''detaily'', první je, že skoro všechny ženské postavy v tomto snímku, vypadají docela HODNĚ podobně, což je docela paradox. A ten druhý detail je ten, že když postava huláká na celé kolo, nebo když právě přichází o svou pěknou, osobní, příjemně zbarvenou oční bulvu, hehe, tak stojí nehybně na místě a nesnaží se ani při nejmenším vynaložit alespoň nějaké úsilí k tomu, aby se snažila zdrhnout klaunovi Artovi, který teda pořád, a to ho musím pochválit, vypadá, že je v dobré formě! :) Brak to není, to rozhodně ne. Je to příjemná, extra-gore-povedená zábava na páteční unuděný večer. 3/5 ()

geek.ondra

Damien Leone si zaslouží respekt že i přesto že má k dispozici téměř stejný rozpočet jako minule tak dokázal zdvojnásobit nejen stopáž ale i scenáristický materiál. Kolem krvavých vyvražďovaček se tak zde buduje i jakási mytologie a pokus udělat z obyčejnýho krváku nějakou smysluplnou frančízu. Omezený rozpočet i malé zkušenosti ale udělali svoje a druhý Terrifier tak stále funguje především jako nenáročná krvavá oddechovka které je navíc ta obrovská stopáž spíše ke škodě. I tak si ale tvůrci v čele s Leonem zaslouží respekt protože pokud do trojky půjdou s větším rozpočtem a zužitkují nabité zkušenosti tak by se příště konečně mohlo udát něco víc než klasický slasher pro puberťáky. Potenciál tu je totiž velký. 6/10 ()

pumpkinqueen

Terrifier to táhne jen přes gore, takže pokud ho někdo nedává, nemá smysl se do filmu vůbec pouštět. Art působí od začátku perfektně hororově a v tomhle díle má navíc stejně děsivou kolegyňku, takže se zdá, že to má skvěle našlápnuto. Pravdou je, že já si k Artovi nějak nemůžu vytvořit takový ten kladný záporácký vztah, jako mám k jiným zabijákům z klasických slasherů. Jeho němý smích a morbidní smysl pro humor mě sice občas rozesměje, ale jinak mi je jednoduše nepříjemný a prostě mě neskutečně se*e. Což se může pro někoho zdát i jako plus, protože o to víc jsou pro mě ty nechutné scény na pohled nepříjemné, ale já  těm záporákům ráda tak trochu fandím (typicky Myers, Krueger, Ghostface a další jsou toho příkladem), jinak se tu hru o život tak úplně neužiju. Druhý díl nám na rozdíl od předchozích počinů slibuje nějaký příběh, smysluplnou zápletku a snad i nějaké nové informace o původu Arta? Ale ne, nakonec je to vše jen planý poplach a působí to, jako by se režisér vyžíval jen v těch dokonale detailních a opravdu zvrácených vraždících scénách a za pochodu se snažil vymyslet něco, čím doplní ten pokus o příběh. Nemyslím si, že se mu to někdy povede, protože zatím to vypadá, že to prostě není a už ani nebude v jeho schopnostech. O Artovi se také nedozvídáme nic nového a tak nadále zůstává jen naprosto plochým vraždícím monstrem, říznutým jakýmsi nadpřirozenem beze smyslu. Někomu to možná stačí, ale mně ne. Když se něco děje, děje se to z nějakého důvodu - a když někdo něco dělá, je tomu taky tak. A proč se Art o Halloweenu zjevuje, co je vlastně zač? Nevíme. Má už svůj druhý film a stále to nevíme. V krátkometrážním snímku tohle možná funguje, ale snažit se to nacpat do dvou hodin? To je směšné. Třetí hvězdička je pouze a jen za detailní gore scény, kterých já osobně ani nejsem příliš velkým fanouškem, ale věřím, že někdo je velmi ocení, protože umění má mnoho podob, a taky za perfektní soundtrack, ten jsem si snad jako jediný užila. Film láká i na svůj vizuál, ale bohužel jako celek stojí za prd. ()

Vabr

To, co jsem viděl v prvním díle, jsem zde čekal třikrát lepší. S velkým překvapením tomu bylo právě naopak. Dvojka láká na větší gore a víc krve, ale to nikdo ještě netuší, že dostaneme trapné, neuvěřitelné rodinné drama na 2 hodiny, které vlastně ani nemá skutečné opodstatnění. Zatímco v jedničce jsme nepotřebovali nějaký hlubší příběh, zde se o to snaží a je to nuda. Nepovedlo se to. Je to zbytečné. Postavy jsou nesympatické, jediná sympatická postava (kamarádka) je zabitá hned mezi prvníma, alespoň tím nejbrutálnějším způsobem, jaký jsem kdy viděl. Ano, gore to má dost velký, ale ta okolní vata to strašně snižuje dolů, že mi přijde, že to pak za to ani tolik nestojí. Hlavní hrdinka furt řeší nějakou svou obsesi se svým kostýmem, tátou a svou magickou mocí, že to až leze na nervy. Co se však zlepšilo oproti původnímu dílu je rozhodně kamera a barvy. Vyhodnocení: Jsem si jistej, že přijde i třetí díl po tomto úspěchu ()

helraiser

Gore fest jako prase, pro milovníky gore naprostá povinnost, ostatní nechť jsou obezřetnější. Gore scény to je prostě nádhera, kupodivu neserou ani hlavní postavy, ale ta stopáž to je prostě masakr, naprosto přestřelená, bohatě by stačila o hodinu kratší. V každém případě podívaná to je vydatná a divák si to opravdu užije. Spokojenost, tohle se povedlo. ()