Stratené v preklade

• Česko Ztraceno v překladu (viac)

Bob Harris (Murray) a Charlotte (Johansson) sú dvaja Američania v Tokiu. Charlotte je mladá žena, ktorá cestuje po svete so svojim workoholickým manželom - fotografom (Ribisi), ktorého kvôli práci ani nevidí. Bob je starnúca filmová hviezda, ktorá má v meste nakrúcať nudnú reklamu na whiskey. Zo svojho života sú obaja frustrovaní a nemôžu spávať. Jednu noc sa náhodne zoznámia v hotelovom bare. Ich nečakané stretnutie rýchlo prerastie v priateľstvo. Túlajú sa podnikmi Tokia a zažívajú pritom neuveriteľné stretnutia s jeho obyvateľmi. Spoločne napokon objavujú novú vieru v samých seba a v možnosti života.

Film nakrútila režisérka Sofia Coppola, dcéra F.F.Coppolu, ktorá za scenár k tomuto filmu získala Oscara. Film bol nominovaný aj v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe (Murray), najlepšia réžia a najlepší film roka. Zlatý glóbus pre Billa Murraya za najlepší mužský herecký výkon, Sofiu Coppolu za najlepší film - muzikál/komédia a scenár. (oficiálny text distribútora)

pouzivana

100 minutový film kde se vlastně nic nestane, ale nenudíte se ani sekundu. Je to opravdu dobře napsané a natočené a i když Bill Murray pro mne není žádný oslnivý herec, tak tady mu to prostě sedlo. Parťáka mu dělá miláček Scarlett Johansson a ta je pro tyhle role přímo stvořená, takže pro mne velice milý a příjemný film, u kterého sem se usmíval mnohem častěji než bych čekal. Hned se jdu podívat, co ta ženská ještě natočila a dám pět hvězd, i když mě to samotného překvapuje. ()

Rathe

Neříkám, že by film byl špatný. Jenom jsem očekával trochu víc než se mi dostalo. Celkově se totiž v příběhu nic zvratného neděje. Prostě pomalu plyne svou cestou až do konce. ()

sophianne

Jednoduše skvělá pohodovka. I přesto, že mám Billa Murraye dost ráda, jsem to napoprvé nedokoukala a i možná proto jsem drobet váhala, jestli dát pátou hvězdu nebo ne. Třeba jsem tenkrát čekala něco jiného, já nevím. Víc příběhu, víc humoru, víc něčeho... Po letech jsem tomu dala znovu šanci a rozhodně jsem udělala dobře. Jestli máte náladu na něco strašně originálního, brutálně akčního nebo prostě jen příběh plný zvratů, tak radši počkejte. Až budete mít tak nějak melancholickou náladu a lahvinku dobrého vína po ruce, pak tohle je váš film. ()

kokoro

Film v podstate nemá dej, ale to ešte nemusí vadiť. Tvoria ho detaily, ako napríklad prinízka sprcha, ktorá je vymyslená skôr pre japoncov. Herci sú obaja svojím spôsobom krásni - stratený Murray a Johansson, zaujatá svojím okolím. Chýbala mi však nejaká väčšia hĺbka. Všetko je len načrtnuté. Až na predposlednú scénu. Tá je naozaj krásna a vytŕča z celého filmu. ()

quido.morava

Perfektní Murrayův minimalizmus v Coppolině režii vkládá do jinak jalového a banálního příběhu to NĚCO, které kdyby tam nebylo, byl by to film o ničem. Šílená odvaha zpracovat takový scénář. Každopádně, tak jak je to udělané, tak je to velmi příjemná záležitost. ()

andy60

Těžko hledat podobně nudný film. Co na tom, že Bill Murray hraje skvostně, když nemá co hrát? Ztraceno ve scénáři - to by byl zřejmě mnohem výstižnější název. Ano, někdy to chvíli trvá, než se film "rozjede", ale tady se skutečně neděje nic, a když říkám nic, myslím tím naprosté NIC. Chybí tomu humor, chybí tomu zápletka, chybí tomu gradace, chybí tomu emoce, jiskření mezi ústřední dvojicí..., chybí tomu snad vše, co dělá film skutečně dobrým filmem.A to vysoké hodnocení zde? Pro mě naprosto nepochopitelné a vlastně i odstrašující. ()

cinemalover

Lost In Translation som videl az teraz poprvy krat ale musim povdat ze som rad ze som si tento magicky zazitok odlozil na tento vyzretejsi vek (25) pretoze mam pocit ze ako mladsi by som to tak nepochopil. Najskor by som si myslel ze to je dlhe a nudne i ked krasne natocene. No opak je pravdou, Sofia Copolla dokazala carovne zachytit moment stretnutia dvoch ludi kde sa nejedna ani o priatelstvo ani o partnerstvo, ale o dve zabludele duse ktore si rozumeju na urovni ktoru clovek najde velmi zriedka ak vobec. Obaja vedia ze to je chvilkove no budu si to pamatam navzdy. Davno vo mne nejaky film tak nezarezonoval. Podobny film: Her ()

Tereza11

Myslím si, že kdyby za tímto filmovým počinem nestála Coppola, nýmbrž jméno nikoho uplně neznámého...ani zdale by film nezískal takové hodnocení... Herecké výkony jsou dobré, film je komorní, hezky se na něj dívá, ale i přesto nemohu říct, že by mi nějak extra učaroval... ()

Frufru07

Silný příběh, nádherné prostředí, které se k tomu příběhu hodí, výborné herecké výkony, skvělá kamera, do toho zapadající hudba - no prostě tomu filmu se nedá nic vytknout. Já hodnotím Lost in Translation jako jeden z nejlepších filmů co kdy byly natočené (jakkoliv je toto hodnoceni ošemetné). Ten film ve mě vyvolává silné emoce a ty emoce si dokonce pamatuju a vybavuju dlouhou dobu poté, co jsem film viděl. Dokonce některé emoce mám nyní specificky spojené s tímto filmem (možná mám taky už "middle-age crisis" :) Pokud by bylo hodnocení od 0-10, dal bych jednoznačně 10 - za sebe bych momentálně těžko hledal více působivý film. Je trochu škoda, že Sofia natočila tenhle film hned zkraje své kariéry - nechci ji křivdit, ale podle mě už nikdy nic tak dobrého nezvládne natočit. ()

michalis

ťažko pochopiť takto vážny film, pokial si tým človek sám neprejde. Po mesiacoch strávených v Tokiu má človek pocit, že sa tam nič nemení a je až neuveriteľné, ako sa v tom filme nájde. Za mňa plných 5 ()

eMovieMan

WTF ???!!! ne nadarmo se rika, ze dobry film by mel mit hlavne silny pribeh a pak pribeh a hlavne pribeh. Tak to vsechno tady chybi. Jedna hvezdicka za par vtipnych scenek (treba v bazenu, nebo s kobercem) ()

Drslw

Ak trpíte depresiami zo života, možno sa vám tento film bude veľmi páčiť. Ak netrpíte, tak po tomto filme budete... Je to vlastne čiastočne o tom, ako sa Američania nudia v Japonsku a natáčajú o tom filmy, aby tú nudu sprostredkovali aj ostatným. Ale tiež aj o tom, čo sa aspoň raz v živote stalo každému intelektuálovi - láska-neláska spasujúca-nedovolená všechápajúca-neporozumená... Preto ten názov. Ale sorry, na dobrý film to nestačí. ()

agent_R.M.

Existuje snad milejší film o dvou lidech, které od sebe dělí nejen věk ale i postavení? Kteří nakonec díky svému problému s nespavostí se setkají a zažívají svůj společný čas, tajně , tam venku v neznámém světě kde rozumí sotva půl slova. Libí se mi ono sbližování které je opravdu o pochopení toho druhého a prožití s ním čas který byl tomu setkání vyměřen..Pokud jsem hledal normální romantický film bez všech těch cinkrlátek a podobných blbostí, tak myslím že jsem jej opravdu nalezl..... ()

Simushkas

Upřímně jsem si nikdy předtím neuvědomila, jak úžasný muž a herec Bill Murray je. A stejně tak i Scarlett. Pokud chcete vidět, jak vypadá skutečná osamělost a prázdnota, jen se mlčky dívejte. Film, ve kterém by nemusely být ani dialogy, abych věděla, co chtějí hlavní hrdinové říci. A také dost často žádné nejsou. Ani jednou jsem si neřekla, že by ticho bylo moc dlouhé, záběr moc nudný nebo příběh nezáživný. Samota, kterou si užijete. Pocitově velmi silné dílo. ()

BStone

Úžasná režie Sofie Coppoly, úžasný Bill Murray a úžasná Scarlett Johansson v příběhu dvou osamělých lidí v cizím, pološíleném světě, kteří hledají kousek porozumění a spříznění. Jen ten, kdo dá přednost srdci před pravidly a předsudky ho může získat. Úžasné... 90% ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (viac)