John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Mini_X

Tříhodinová Wickovka, která fanoušky nezklame. Čtvrtý John Wick má všechno co by měla mít každá Wickovka. Snímek může vypadat, že se jedná o další pokračování našeho nezastavitelného Wicka, ale jelikož snímek trvá 3 hodiny, tak se podle mě liší od ostatních Wicků. Tenhle John Wick opět přináší své velkolepé akční scény, které jsou něčím specifický zajímavé (ať už kreativitou, nebo originalitu). Jediná akční scéna, která už mi přišla, že byla už zdlouhavé byla finální akce. Záporák v tomhle snímku byl geniálně zahraný Billem Skarsgårdem a byl to ten záporák, kterého chcete vidět ke konci zemřít. Také je škoda, že jedna postav z filmu jen tak prostě zmizela a už se vůbec neobjevila. Kolem a kolem musím i tak říct, že se jedná o geniální pokračování u kterého jsem se vůbec nenudil. 8,5/10 ()

Emafera

John Wick se toulá světem a všude za sebou zanechává tratoliště krve. Čím víc mrtvých tím zbytečnější dialogy. Kvalitní akční podívaná dejme tomu, ale už to trochu ztrácí pointu. ()

misar3

Akční pecka, která mě po delší době donutila zanechat komentář, který ale nikdy nebude ani z půlky tak cool jako tenhle film. Proto napíšu jen: "Oh god... I want more!" ()

sethi

Chlap chtěl jít do kina....tak oukej, co s volným večerem? Klub náročného diváka jsem rozhodně nečekala. Nakonec bych to tak i nazvala, protože vydržet stopáž 169 minut, kde se skoro nemluví, to je jen pro náročného diváka. Při scéně na schodech bych brečela. Schválně jsem si ten čas měla změřit, nekonečno by nestačilo. Zvlášť, když ještě víte, že hlavní hrdina je nesmrtelný. Napětí NULA. No uff. Teď nějaký pochvaly. Keanu Reeves, stále sympaťák a fešák, ale všimla jsem si, že má asi artrózu v kolenou. Bill Skarsgard, velmi slizký a budiž též pochválen. Tím pochvaly končí. Ještě bych chtěla zmínit zuby Iana McShanea, tak ty mě neskutečně rozčilovaly. Platil to chlap, naštěstí. ()

CaladanChmur

Tohle bylo přes čáru opravdu hodně. Kevlarová saka, střílení uprostřed diskotéky, kdy to nikoho z tancujících neobtěžovalo, neskutečné pády z výšky, kdy přežití bylo jaksi automatické (pochopitelně hlavně Wickovo), inteligentní pejsánek, který rozuměl, a drtil koule pouze, když mu to bylo nařízeno...nekonečně střeliva, nekonečně aut k rozbití a hlavně akční choreografie, která byla hodně nudná a občas bylo vidět, jak jsou bojové scény nedotažené (kroky navíc, zakymácení se , problémy s plynulými přechody mezi údery a chvaty), hodně přepísknutý slepý zabiják Donnie Yen ( který střílí jak o život a to sakra přesně) , celá logika zabijáckého světa a další stupidity. Člověk k tomu přistupuje s určitou rezervou a fantazií v rámci reálnosti, ale i ta by měla mít hranice. Za mě tak 55% a nemám potřebu se podívat znovu. Zlatý Bob Odenkirk v Nikdo. ()

TornadoETA

První film za poslední roky, který nešlo dokoukat. Těch nesmyslů v bojových sekvencích bylo tolik, že jsem si připadal jak v sérii Rychle a zběsile, kde každý další díl ještě větší ptákovina .. Donnie Yen alias Daredevil tomu dal jen závěrečnou tečku pro vypnutí. ()

Myslivir

Na světě jsou jen tři typy lidí: ti, co film přijmou, ti, co ho odmítnou a ti, co ho ignorují. O posledním typu nemůže být řeč, a film tedy hraje hru diváckých kompromisů jen s prvními dvěma. Člověk na ni tedy přistoupit může, ale samozřejmě nemusí. Hra spočívá v tom, že film již pokračuje v tendencích zavedených už v druhém díle a rozvíjených v díle třetím. Filmy se odpoutávají od realismu akce a upouštějí od celkové uvěřitelnosti a komplexnosti příběhu a fikčního světa. A pokud divák na pravidla a podmínky kladená filmem nepřistoupí, nemůže si tuto neuvěřitelnou akční jízdu užít. Místo toho se spíše začne zaobírat absolutně nepodstatnými detaily, jakože tady a tady je choreografie pomalejší, protože herci musí kvůli téměř šedesátiletému Reevesovi občas zpomalit, tady je zase vidět CGI, nebo že tady má sklo podivnou fyziku střepin. Iritovat také může doslova zhmotněný plot armor (neprůstřelné obleky), patrná nesmrtelnost hlavního hrdiny (či spíše jeho imunita vůči sražení vozidlem nebo pádu z výšku) nebo fakt, že lidé na berlínské party reagují na okolní násilí asi jako NPCčka z Oblivionu a řidiči u pařížského vítězného oblouku jsou zřejmě velkými fanoušky hry Crossy Road. O velmi obecné repetetivnosti akce (všichni mají pistole, ale stejně to končí pěstním soubojem a průstřelem hlavy) nemluvě, natož o skutečnosti, že jediný, kdo se při vší té fyzické námaze potí, je stopař Nikdo. Rýpat se dá do filmu tedy v podstatě kdykoliv a v kterémkoliv případě. Když se ale divák na tento film správně naladí a bude souhlasit s jeho pravidly, dostane jednu z nejlépe natočených akčních sérií současnosti. Bude si užívat skvělé a nápadité choreografie, hudební techno bangery i klasické vypalovačky s novým nádechem, nádhernou a důmyslnou barevnou paletu (červená-Ósaka, oranžová-Paříž, místo jejich střetnutí, Berlín, je kombinací obou barev a modré) či Skarsgårdův drip a při dosti zjednodušených dialozích (mnohdy zredukovaných pouze na výměnu oslovení „Jonathan.“ „Winston.“) končících chraplavým „Yeah“ mu nezbude než se pousmát. V tomto všem totiž spočívá vystupňovaná žánrovost a sebeuvědomělost, vrcholící finálním duelem. Zavrhnutí této ságy jako uhozené a nesmyslné tudíž považuji za poněkud hloupé. Zvlášť v případě, tvrdí-li to lidé, kteří nedají dopustit na série jako je Rambo (kde je to, že po válečném veteránovi jde celá policejní stanice v podstatě bezdůvodně, naprosto v pořádku). ()

J.e.r.e.c

John Wick uběhl, doklopýtal a uplazil se obrovský kus cesty a od béčkové střílečky s áčkovou akcí narostl až do obludných blockbusterových rozměrů. Ten rychlý a zběsilý přechod nebyl každému po chuti a čtyřka mu nasazuje korunu z usekaných prstů a vystřílených nábojnic. Stopáž je přepálená jako nosní přepážka zkušeného kokainisty, ale až na totálně zbytečného černocha se psem jsou všechny dějové peripetie ospravedlnitelné. Navíc mám pocit, že kecací scény poprvé netvoří jen nezáživnou vatu mezi těmi akčními, ale místy je i předčí. Velkou zásluhu na tom má záporák v podobě žabožroutského hraběte, který je dostatečně chytrý, sadistický a slizký zároveň, abyste mu přáli řádně bolestivou likvidaci. Díky hvězdnému obsazení (až na neznámého černocha s ještě neznámějším psem) fungují i vedlejší postavy a Donnie Yen byl pro mě hlavním (anti)hrdinou celého filmu, kterému jsem ve finále fandil víc než Reevesovi.  Chtělo to jen krapet ubrat v samotné akci, která je sice pořád výborná (jednozáběrovka snímaná „ze stropu“ je totálně kulervoucí), ale celkově je jí už prostě moc, z čehož si však sami tvůrci naštěstí dokáží udělat v pravou chvíli srandu. Pokud se tímto dílem filmový osud Jardani Jovonoviche skutečně uzavře, můžou na sebe Stahelski a spol. být hrdí. Když se před deseti lety s jednou vyhaslou filmovou hvězdou a třicetimilionovým rozpočtem do svého dobrodružství pouštěli, nikoho ani ve snu nenapadalo, že stvoří sérii, která vydělá miliardu a stane se etalonem akčních filmů nové generace. 80 % ()

GameboyNES

natahovaný, furt to samý. V kině bych to nedal. Mělo to bejt o hodinu kratší, takhle se to vleče jak sopel a nic novýho se vlastně ani nestane. 2,5 hvězdy z milosti. ()

Vanchovi

S Johnom Wickom som chcel skončiť po 3.časti, ale keď boli do štvorky oznámení Donnie Yen a Scott Adkins, nemohol som odolať. Adkinsov záporák je výborný, škoda, že dostal len tak málo priestoru. Dej sa tu takmer nevyskytuje, zato sa to reže, strieľa a bije hlava nehlava. Ak by sa akčné sekvencie skrátili, na deji by to neubralo, naopak - viac by sme si to vychutnali. Takto je to príliš natiahnuté. Nasleduje SPOILER - po tom, čo Wick prežil v poslednej hodine, som si istý, že je nesmrteľný a ani pohľad na jeho hrob v záverečnej scéne ma nepresvedčí o opaku. Určite v 5.časti vstane z mŕtvych. Ja pritom už ale nebudem. Teda ehm... ak by zase naverbovali niekoho z mojich akčných obľúbencov (napríklad Iko Uwais), tak asi neodolám. ()

Recenzon

Na Johna Wicka 4 jsem čekal dlouho a musím říci, že nejsem zklamaný. Choreografie a akce je na mistrovské úrovni a smekám klobouk. Scéna v ptačí perspektivně byla originální a velkolepá. Musím říct, že se tvůrci nebáli udělat souboje promyšlené a jedinečné. Z konce filmu si pořád lámu hlavu a nějak nad tím musím přemýšlet, protože by mě zajímalo, jak chtějí pokračovat v pravděpodobném pátém filmu. ()

Cooller

U tehle serie se musí vynechat z hodnocení přiběhová logika, protože tady se spousta věcí prostě stane jen aby se stala a nemají vicemeně jiný vyznam než vyvolat akci. Pobavilo mě ale, že si scenaristé všimli že se málo přebíjí, tak teď pro změnu přebíjí všichni po několika vystřelech (kde berou ty zasobniky netušim) :D Nicméně, začátek byl pro mě velice potěšujici, až to skoro vypadalo že tenhle dil bude vyjimečné i o ničem jinem než jen spousta kulek leticich vzduchem. Z uvodu se Mr. Breathtaking totiž hodně zapojuje do taktické akce a boje na blizko, spousta propracovaných bojových scén, kde nejen že použivají více druhu bojových umění, ale dokonce zapojí i spoustu chladných zbraní a když už dojde na střelbu, tak se dokonce střídá kalibr, ve výsledku opravdu vyborná akce. Bohužel, je tu bohužel a tenhle stav vydržel jen zhruba první půl hodinu. Pak se na sceně objevil Daredevil, aka slepý mistr IP a pomalu se to vracelo do starých kolejí. Proč byl slepý... netuším, zřejmě měli přislibenou nějakou tučnou dotaci když zapoji postiženeho rovnou do hlavní role, protože krom toho že byl prostě slepý k tomu nebylo nic, - jedna scena, abych nekřivdil kde měl nějaky senzory pohybu, který ale stejně vicemeně nijak nevyužil. Víc se tomu nikdo nevěnoval a jednoduše "smiř se s tim" že tenhle naprosto slepý člověk, co použiva meč jako slepeckou hůl je nějakym způsobem world class zabijak, je mi lito že víc nevyužili Donnieho znalosti kungfu, mají doslova IP mana v hlavní roli v akčnim filmu a nenechají ho použivat ruce..., už jen představa nějakeho pěstniho duelu mezi "Neem" a "mistrem IPem"... *ORGASM*, bohužel si misto toho borci hrajou na cowboye. Bylo potěšujici vidět na sceně spolu Keanu Reevesem i Laurence Fishburna, ale bohužel ve špatném filmu... Ten negr s tim psem působil taky ve výsledku jen jako výplň jelikož, ač by se počtem scen dal považovat za jednu z hlavnich postav do konce snimku neprozradí ani jak se jmenuje, či náznak jeho role v ději Mr. Nobody tu prostě je jen aby pusobil "vlny". Po zkušenostech s Hollywoodem nevěřím že John Wick je skutečně po smrti, věřim že tenhle ne přiliš dobře provedený odkaz někdo v budoucnu ještě z hrobu na světlo vytahne aby vytěžil nějaky love z plebů co za takový brak jsou ochotni zaplatit. ()

Alan_Shearer

Jeden z nejhorsich filmu, kterej jsem kdy videl. Nepocitam ruzny Babovresky, deckovy akcnaky se Seagalem apod, tohle bylo mysleno vazne, budget jak krava a svete div se, serie s Johnem Wickem je extremne popularni. Proc, to opravdu netusim, a je to pro me mozna nejvetsi zahada cele kinematografie. Do vcerejska jsem videl jen prvni dil, kterej hodnotim podprumerne, ale rekl jsem si, ze jeste dam sanci tomu aktualne nejlepe hodnocenemu. No ty pico, asi se mi nikdy nestalo, abych si musel dat cilene pet pauz behem filmu jen kvuli tomu, aby mi z toho nemrdlo. Neco tak strasne zdlouhavyho, nudnyho a stupidniho prece nemuze navstevovat miliony divaku v kokotskych multiplexech, proooooc. Mam akcnaky rad, ale tahle kundovina ve mne zanechala trauma. To tady tak mame po svete rozjebany gangsterstvo sdruzeny pod jednou radou, maj svoje kodexy, provadej najemny vrazdy, ok v poho koncept. Tim to konci, nasleduje festival trapnosti, ubohosti a nelogicnosti. Myslel jsem, ze akcni filmy, kde jeden hero pokosi desitky dalsich, uz nefrcej, ale i na tehle popcorn filmech, typu Rambo, neco bylo - nejaka atmosfera, charisma, ztotozneni se s hlavnim hrdinou, u nekterych i vyssi poslani. Tady je jen prazdno, stejne jako v dusi Johna Wicka. Keanu nejdriv nekoho zabije, pak kvuli nemu pochcipa 100 lidi, nasledne se vyda na pomstu, pochcipa dalsich 100 lidi a pak se s jednim z protivniku ve finale opet sprateli. Vidime dva vrcholy v podobe extremne dlouhych a nudnych akcnich sekvenci, nejdriv tu v Osace, kde beha slepej asiat s pohybem lepsim nez kdy mel McGregor, 50kilova holcina mlatici lukem desitky obrovskych chlapu, kulturni japonske archetypy, borce vyzbrojeny jak SAS v kevlarovych oblecich s taktikou a logikou na urovni oslika z Medvidka Pu, kteri se nejsou schopni ani rozhlednout kolem sebe, tudiz vznika prostor pro geronta Keanu, aby je bez prebijeni zasobniku a nekonecnym kardiem mohl rozjebavat. Druha sekvence z Parize me uz ani nedokazala nasrat, protoze jsem byl tak emocne vyzdimanej, ze bych se nepozastavil ani nad vtipy Vaska Vydry. Sem tam zabiti par normalnich bidaku, nasledne destruction derby a honicka u viteznyho oblouku, za kterou by se nestydel ani Dom Toretto, a pak vrchol pres 200 schodu k Sacre Coeur, kde nas hrdina bez zraneni behal, padal, skakal, zabijel, masakroval, ale tvleeee nikdy se nevzdal a proste sel dal, lol. Kdyby byl snimek o hodinu kratsi a vic by se pracovalo s autenticnosti souboju, mozna by si to i 3* zaslouzilo, takhle ne. Filmari si zajistili napric svetem luxusni lokality, nechaj si vyklidit misto pred Eiffelovkou, super dronovy zabery, vyprava taky povedena, ale vyslednej produkt k smichu. ()

speedy7929

Teraz som dopozeral sfilmovanú PC hru v ktorej obtiažnosť bola nastavená na level amater -100. John Wick aka BabaJaga svojim čarom vždy okúzlil nepriateľa, ktorý v dôsledku začarovania nestrielal aby si BabaJaga mohla nabiť svoju najlepšiu zbraň ručnú zbraň. Dokonca ani samopale im nestrielali a pancier v ktorom boli oblečení prepúšťal guľky. Rád by som ak vedel k akému krajčírovi chodia, keď každý mal v saku nepriestrelný pancier. Zhrňme to: 20% ()

alldo.raine

Velká očekávaní naplněna. Na plnou jako třeba v případě dvojky tomu něco pořá chybělo, protože tady to za mě táhne vlastně jen Keanu Reeves, což neříkam že je na škodu. Ale při té stopáži!! Jako byla to velká jízda, co si budeme povídat. A klobouk dolů před fyzičkou KR! ()

Shitonit

Akce vizuál a nakonec i zábava je jasně bez debat super. Celkově mě to trochu sere jako že donekonečnarecyklujícívlastněnic, je to taková pidiserie pořád dokola sama vosobjě svůj druh, kde jde vlastně jen vo to, povraždit co nejvíc nepřátelskejch zmrdů, a když dojdou nepřátelský zmrdi a ještě nejdou závěrečný titule, tak se to vyplní jakýmkoli dalším povražděným čímkoli. Vraždit se musí furt, nonstop, jakkoli, kdekoli atak, sem tam se melou vcelku vohovněkecy, ale jaksem již uvet nazačátku, je to John Wick, čímžto se vodpouští i to co v tom fakt je zbytečný, nahovno, atak, celkově se to Zdžonuwikuje a perfektně se to prodá. No ještěže sem to nemusel kupovat, páč to bych byl asi nasranej, pořád to zůstává vcelku jen nablejskaná sračka, ale jeden večer zadara pomlátit nudu, to se vyplatí. No ni ??? :-) ()

biergof

Když jsme nuceni vidět jak John Wick vybíhá schody na podruhé, uvědomil jsem si, že Chad Stahelski sérii sabotuje efektem přejídání do zhnusení. Jen aby se už on sám dostal k vysněnému restaru filmu Highlander. Zde rolička Kurgana potěší. Otázkou pak je, jestli chci viděl kultovního ,, Horala,, v podání Stahelského v tomto stylu, mma bitky, zběsilá střelba, stovky mrtvých... ne, děkuji. ()

ANTYCHRYST

Tady je snad každou minutu průměr 20 a více mrtvých :) neskutečná řežba stovky protivníků:) Stopáž výživná lehce dlouhá:) Wick nezklame :) náhrobek byl určitě jen na oko :) uz ted se těším na pokračování:) 80% ty bojové sekvence..dost vymakane a hustacke.. :) ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)