John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

serbero

Ach jaj, bože môj. Najhoršie strávené 3h v mesiaci marec a ešte som si za to zaplatil. To, že John Wick všetko trafí je OK na to sme si všetci zvykli, ale že všetko trafí slepý číňan tak to je už moc aj na mňa. Ten film nemá žiaden dej nič len sa tam strieľajú a strieľajú až pokiaľ všetci neumru. Zbytočne to natiahli na 3h, 90-100 minút by úplne stačilo. ()

Krychlicka1

Výborný akčí film plný dokonalých choreografii, a charismatických postav. Při sledování, nemáte ani možnost se na chvíli nudit, protože film se skoro nezastaví, a sazí jednu akci za druhou, která je vyplněna příjemnými monology dobře napsaných postav. Hlavní prvek filmu bojové scény jsou sice výborné, ale za mě se přece jenom mohli někdy trochu sešlápnout nohu z plynu, třeba sekvence v Japonsku už byla přece jenom trochu delší, či závěr na schodech kdy už na mě doléhala přehlcenost akčními scénami, a já si jen přál, ať už ty schody konečně vyjde. Ještě postava Nobodyho mi přišla trochu chaotická, kdy jsem moc netušil jaké má úmysly, a roli polozáporáka jsem mu vůbec nevěřil. Co ale musím ocenit jsou narážky na předešlé díly, které člověka potěší, a hlavně humorné prvky, které donutily mě i celé kino se rozesmát. A jen jsem se v hlavě pousmál kam až ten cringe humor Marvel dostalo, protože jsem se zasmál více, jak při Marvelu či někdy DC, kde do člověka hustí jeden vtip za druhým. 85% ()

Thebedouin

Tragédie. Nebýt výborný kamery tak nemám snad ani co vyzdvihnout. Jasně, John Wick nikdy nebyl dílem, které vás svým scenářem a geniálně-nečekanými zvraty "posadí na prdel". Ten film má bejt o akci a divák u něj nemusí tolik přemejšlet a užívat si jak to hezky celý vypadá.  Bohužel tenhle díl mi to neumožnil, protože autoři posunuli level nesmrtelnosti a nedotknutelnosti hlavního hrdiny na úroveň cca 5262515/10. Takže Johna nezabije cca 30 gangsterů, potom co spadne z 30 metrů se lehce oklepe, nechá se srazit autem, jenom aby potom nejvíc bolel pád z několika schodů.  Bylo mi z toho trapně a říkal jsem si, jestli to autoři myslí vážně. Kamera byla super, na tu nemůžu nic říct, ale jestli mám 3 hodiny koukat na to, jak nesmrtelnej padesátník kosí rádoby "nepřátele", který jsou ale úplně neschopný, jako já v 9 letech u počítačový hry, tak to mohlo bejt úplně v klidu na hodinu a půl. Protože ten příběh sám o sobě nemá co říct. 4/10 ()

thedasenka16

Ze všech Johnů Wicků byla Chapter 4 rozhodně tou nejlepší. Některé scény naprosto famózní, krásná hra se světlem, některé scény zase naprosto zbytečné a kazící celkový dojem z filmu. Nesmrtelnost hlavních hrdinů (a oproti tomu neustále umírající komparz v ulicích) mě už trochu vytáčela a scéna kde se Wick roluje po těch všech schodech dolů ze Sacré Coeur mi fakt trhala oči a byla asi tou nejhorší z celého filmu. Nicméně zpět k tomu pozitivnímu - cestování po světě a nasávání atmosféry jednotlivých zemí bylo skvělý, bavila mě berlínská scéna u stolu, bavila mě Natalia Tena, a konečný souboj byl třešničkou na dortu. Jsem vlastně ráda, že to s Johnem skončilo tak jak skončilo - kdyby nezemřel, určitě by celkový dojem z filmu byl naprosto jiný a hodnocení o dost menší. Sečteno podtrženo - kdyby byl film tak o hodinu kratší a byly vynechány všechny ty scény, kdy se držíte za hlavu a nechápete jak se to v takovém filmu může vůbec objevit, dám klidně 5*. Uvítala bych ale i bonusový díl, který by mě více zavedl do tohoto světa a přiblížil dění za těmi všemi akčními scénami ještě více. ()

Foltest

Je úžasné, jak si John Wick i s tolika sequely dokáže stále udržet kvalitu. Na jeho 4. kapitolu je nutno hledět jako na čistě akční umění, a pokud se toho divák drží, je odměněn fenomenálním audiovizuálním zážitkem s vynikajícími choreografiemi, akčními sekvencemi, které jsou až neuvěřitelně nápadité, co se týče použitých zbraní, různých temp boje, charakteristik protivníků...v Johnu Wickovi dva souboje jednoduše nikdy nejsou stejné. Do toho ta skvělá hudba; celá sekvence v Paříži i se zapojením aut je skutečně mistrovské dílo. Zvýšený rozpočet je vidět na výpravě, jež nás bere do všech koutů světa a rozhodně to není na škodu. Velkým tahounem filmu je pak samotný charakter Johna Wicka, který je snad tím nejdrsnějším, co nám popkultura v poslední dekádě přinesla. Jeho stoické hlášky, řešení problémů zabitím všech zúčastněných...Johna Wicka snad nejde nemilovat. Rád bych ještě vypíchl závěr, se kterým jsem byl velmi spokojen; i jako završení celé tetralogie by to fungovalo velmi slušně. Uvidíme, zda se nám John vrátí, nebo ne; je otázka, zda režíser má ještě materiál; látka by se hlavně neměla ždímat. John Wick je akční umělecký portrét, kde nějaká logika, děj nebo extra hluboké vztahy jdou stranou. Tak to je potřeba ho vnímat, moc se nad tím nezamýšlet, ale prostě se do toho plátna vcítít. A jako takového ho rozhodně všem doporučuji ke zhlédnutí. ()

P3P4

Příběhově asi nejsilnější díl ze série o Jardanim Jovanovichovi. Oproti předchozím dílům jsem měl pocit, že se ti, kteří s Johnem zrovna nebojují, stahují do ústraní. To, že aspoň vypadali, že jsou důležitou součástí filmu, i když v něm působili pár vteřin, byla velká přednost předchozích 3 snímků. To mi vynahrazuje množství soubojů a hlavně práce kamery, například scéna, která připomíná hru Hotline Miami byla skvělá. Hodnocení jsem zpočátku chtěl shodit za to, že skoro 10x hlavní postava čelí v podstatě fatálním zraněním v rozmezí maximálně pár dní. Ten chlap má víc životů jak kočka, nicméně na konci jsem si řekl, že to tak má být. Jak jinak zabít Babu Jagu, než že mu to nandáte jak deseti chlapům. A tak díky skvělé kameře, efektům, skvělému zakončení a celkem nečekaně i díky poměrně zdařilému příběhu a scénáři, je toto zasloužené skvělé zakončení tetralogie. A já musím říct: Díky za tu jízdu! PS: Bill Skarsgård nejlepší záporák v sérii. ()

Zagger

vlastne me to vubec nechytlo, i ten popis prozrazuje, ze tudy uz me to neba, twe nejvyssi rada, mocni spojenci, to uz jinde jsme, to je jina vesnice, nez prvni filmy... ()

Oup

Hviezdičku uberám za nepoužitie songu z traileru. Samozrejme skvelá akcia zasadená do fiktívneho sveta vrahov v kevlarových oblekoch poteší každého fanúšika martial arts movies. Fantastická skladba choreografie zasadenej do úžasných prostredí doplňujúce super muzikou. Niet čo dodať. ()

caesar_sauce odpad!

Zažil jsem tříhodinovou extrakci trojky bez anestezie, navíc v kocovině. Bolesti a krve jak z vola. Dvě přestávky na rozdejchání. Tohle bolelo víc, trvalo stejně, bez přestávek. Totální odpad za nejneuvěřitelnější, klišodní, bezuzdně zhůvěřilou, po všech stránkách nefungující a prdelamozekparalyzující krutě nezábavnou vyblitost.  Příště za ty prachy radši adoptujte Gretu nebo tak něco. ()

floppy4

Oceňujem snahu do akcie vniesť niečo nové (bitky medzi jazdiacimi autami, RPG kamerové zábery), no bohužiaľ to nestačilo popri tých nesympatických a nezaujímavých lokáciách. Prehľadné akčné scény sú síce stále super, ale to je pri tomto formáte a takom rozpočte skôr samozrejmosť, ako dôvod na pochvalu. A z týchto dôvodov to bola viac zívačka ako entertainment. Rovnako nudné boli aj vedľajšie postavy, pri ktorých sa neviem rozhodnúť či je väčší fail to, že hlavný záporák nerozdá ani jednu facku alebo že slepý číňan v pištolovom dueli vedie rovnocenný súboj s Johnom, ktorého netrafia niektorí vidiaci ani z metra. Zase raz zbytočný overhyped film, kde budú tento mentálny výplach ťahať cez 5 dielov, len preto, že zarába. ()

Tomas129

Předem varuji před spoilery.  Bohužel se z toho stala nereálná blbost. Jediné, ale opravdu jediné co bylo skvělé, tak byla přestřelka v baráku v Paříži. Ostatní jen naprosto nereálná hovadina a to až taková, že jsem se chtěl už i smát, jak to bylo hloupé. Nezlobte se na mě, ale aby John Wick spadl z Xtého patra na auto rukama prakticky napřed a byl schopný se zvednout? Nebo po asi 200 schodech (to byl už úsměvný moment kdy asi minutu letěl po schodech dolů). Někdy už jde vidět, že jeho oponenti mu nadskakují, aby s nimi dobře hodil. Nebo nic moc nedělají, když zrovna s někým bojuje. A okolí, tzn. běžní lidé jak kdyby neexistovali. V Paříži se prohánějí auty, naráží do sebe, střílí po sobě a ostatní lidi normálně kolem jich jezdí, jak kdyby se nic nedělo. V restauracích na ulici vesele sedí a nevšímají si jak tam po sobě nějací maníci střílejí. V New Yorku odpálí hotel. Nic pohoda, jak kdyby se nic nestalo. A co mě dojalo asi nejvíc je slepec, který všechny zabíjí? To jako vážně? Co to sakra mělo být za neskutečnou volovinu?? Když nemáš zrak, tak bohužel. Netrefíš nic. Tak to prostě je. John Wick mohl akorát počkat se zbraní, zamířit mu v klidu na hlavu a hotovo. Borec by nic nevěděl. Tento film akorát plete lidem hlavy. Vypadá hrozně super a cool, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak je to strašná konina. I jak se z toho snaží udělat hrozný doják. Ježiši, jsou to vrazi - zabijáci a my je máme litovat? A jak jsou hrozní kamarádi achhh no úžasné. Na jednu stranu se tam hrozně hraje na to, jak jde jen o prachy, ale pak najednou nabydou svědomí a je vše jinak. Ano narážím na pana Nobodyho. Lidi vzpamatujte se.... 2 hvězdy dávám jen za občas pěknou akční podívanou a to, jak Keanu umí zacházet se zbraněmi. Jinak ale prakticky celý film je hrozná blbost... S každým dílem více ujetý a co hůř, už nejsou věrohodné ani ty akční bojové scény. ()

maxjekul

Je obdivuhodné udržet si kvalitu po čtyři díly a ještě obdivuhodnější je kvalitu postupně navýšit. A přesně to se této sérii povedlo, je vskutku zajímavé porovnat první díl Johna Wicka a pak tenhle. Režisér Chad Stahelski v průběhu let očividně dost změnil svůj styl natáčení a především celkovou stylizaci filmů. Co se týče technické stránky věci, hereckých výkonů, scénáře a tak dále, nemám takřka co vytknout. Jediné co tento snímek dělí od perfektního hodnocení jsou akční scény. Ty jsou sice na pohled absolutně impozantní, ale když se člověk zaměří na Jonathanovy protivníky, všimne si jak tragicky si většinou počínají. Člověk má pak trochu pocit, jakoby s nimi mohl bojovat i on sám. Dalším negativem je samozřejmě už jinými uživateli vyčtený, absurdní počet scén, kdy John přežije něco, co by ani v nejmenším neměl mít šanci přežít, to je ale bohužel tak trochu problém všech čtyř dílů. Pak ten nelogický způsob, kterým se John,  jakožto hledaný člověk dostane ve střihu z Manhattanu do Berlína. I tak je na tom tato série dost možná nejlíp, co kdy byla. Jo a Bill Skarsgård v roli ničeho neštítícího se markýze je brilantní.   9/10 ()

Ed.

Opravdové zklamání? Příběh se vytratil pod nánosem akčních scén ve kterých se ztrácí kontakt, ptačí perspektiva kde už nejsou jednotliví lidé k poznání. Na to stačí jakákoli akční hra a pořídit záznam, netřeba herců! Závěr filmu to zabil, jestli bude 5 díl, budou až Wick asi akční zombík! Opravdu víc dílů, neznamená kvalitu! ()

majorzeman13

Sice mockrát nedávám plnou palbu,ale v tomto případě nemohu jinak. Stylová,akční,strhující,působivá podívaná. Naprostá akční pecka. Prvotřídní akční jízda. Jeden z nejlepších filmů roku. Dost možná akční film roku !? No a ta hudba (soundtrack ) prostě megacool ! Skvělé herecké obsazení Keanu Reeves,Donnie Yen, Hirojuki Sanada,Bill Skarsgard a další....... ()

Asparah

Pokusím se tu sepsat so nejvíce možných poznatků, s co nejméně spoilery.  Johna Wicka 4 jsem se opravdu hodně bál. Nejen proto, že se na tomto díle již nepodílí scénárista předchozích tří dílů Derek Kolstad, ale hlavně proto, že film má neskutečných 169 minut. To pro mně bylo nepředstavitelné co se týče sezení na jednom místě - byť mám sedavé zaměstnání.  Opak byl ale pravdou. Úvodní scény na mně působily možná trošku chaoticky a urychleně, kdy se člověk nedokázal moc vžít do děje předchozího dílu - naopak tomu bylo například při přechodu Johna Wicka 2 a Johna WIcka 3, ale to je pouze můj subjektivní pohled na scény. Osobně mně velmi ohromilo barevné spektrum filmu, kde byl důraz kladen primárně na modrou a červenou + sem tam hraní si se stíny. Působí to na diváka více moderně a lépe pro oko, než nudné reálné barvy všedního života.  Samozřejmě se film neobešel bez nových postav, což mi přišlo celkem líto, jelikož bych i ve čtvrtém díle uvítal onu Arbitrinu z třetího dílu v podání Asia Kate Dillon, která měla neskutečný charakter a přeci jen ona byla u zmizení Johna Wicka po pádu z hotelu. I navzdory tumuto se herec Bill Skarsgård osvědčil jako naprosto skvělý a profesionální herec, který dokáže perfektně zahrát namyšlenost, aroganci, ale i strach a obavy.  Osobně cítím, že čtvrtý díl více vsází na akčnost a nové metody soubojů, kterých jsme si v předchozích dílech moc neužili, stejně tak nové zbraně ať už střelné nebo chladné... Jakožto milovníkovi střelectví se mi ve filmu opravdu nejvíce líbila pistole Pit Viper, jejíž cena je okolo 7 000€ a poté až rozmanitost chladných zbraní od vystřelovacího nože po katany a sekyry. Stejně tak vozový park zde zůstal opravdu rozmanitý a pozorný divák si všimne i skvostu v podobě Škody Octavia 1 na kruhovém objezdu kolem Pařížského vítězného oblouku, Přeci jen film má na můj vkus i pár mínusů - jeden z nich je nespočet pádů ze schodů, které zaberou i klidně pár minut a byť by člověk měl chránič páteře a jak všichni víme John má pouze oblek s kevlarem, přežití takových schodů, tolikrát po sobě by bylo asi už jen na opravdu velké náhodě. Kdyby ubrali z těchto kaskadérských karambolů, myslím, že by vše bylo více uvěřitelné a nemusel bych obracet oči v sloup. Ovšem tyto pády jsou více méně ke konci filmu a tak to dojem z celkového filmu nikterak moc nekazí.  Finále filmu se bohužel neobejde bez spoilerů a tak tu maximálně napíšu jen to, že jsem lehce zklamán provedením, ale zároveň jsem rád že to dopadlo jak dopadlo (kdo viděl - ví)...  Je prostě vidět, že na tomto filmu se nejvíce vyřádilo grafické oddělení a primárně kameramani a Stunt koordinátoři. Byť je Keanu už ve věku, kdy bychom mu mohli říkat "dědeček", pořád má svůj elán a energii. ()

GameOfThrows

Já už ani nevím jak tohle hodnotit, jestli to brát vážně nebo ne.. zase tak černě jako Donnie Yen bych to neviděl. To by se mi třeba mohlo stát, že zítra spadnu ze schodů... 4x za sebou. Jako akční podívaná je to vcelku nadstandardní i po vizuální stránce a určitě oceňuji nápad s chilli papričkama "Dragon's Breath" v brokovnici a 2D pohled jak ze starých her, to bylo vskutku originální. Jenomže tohle samotný film neudělá, bohužel. V choreografii mi už od 2. dílu začaly dost vadit ty nelogický skládačky do parakotoulu, který místo aby akční scénu urychlily tak jí o to víc protáhnou a posunou děj o 5 min dozadu. Scéna ze schodů je mi toho důkazem kdy to udělal 3min před úsvitem, jen aby si to mohl dokutálet úplně dolů a začít znovu. Když už z těch schodů padal po 4. tak jsem měl chuť z kina taky vypadnout. Normálně bych tomu dal 3* ale protože to jsou 3hodiny který mi už nikdo v životě nevrátí tak dám jen 2*. Doufám že už je to konec série aby se z toho nestalo utrpení jako Rychle a zběsile, která má o 10 dílů víc než by bylo zdrávo. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)