John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Eduardo

Určite lepšie ako 3jka. Hlavne lepšie vybalancované príbehové a akčné pasáže (akcia nebola časom až tak vyčerpávajúca), aj pri dlhšej stopáži dobré tempo, kde každá scéna mala svoje miesto, prvýkrát použitie aj licencovanej hudby, ktorá akčné scény výrazne oživila, a má to aj hádam najlepšiu akčnú scénu, akú doposiaľ bolo možné vo filmoch vidieť (silná inšpirácia z videohier :)), a celkovo veľmi uspokojivé ukončenie celej quadrilógie. No aj tak by sa hodilo niektoré akčné pasáže ešte trošku skrátiť. V tomto na tom boli 1 a 2 stále lepšie. Tak je to "len" na lepšie 4* ()

PEZ

Tour de force! Už po jednotke bolo jasné, že akýkoľvek film o John Wickovi bude nekompromisná akčná jazda. Nič viac, ale ani nič menej. No tam, kde sa v jednotke tvorci iba hľadali, v každom ďaľšom filme sú odvážnejší a odvážnejší. A to sa týka aj dĺžky filmu. Keď to takto pôjde ďalej, päťka bude mať dĺžku viac ako 4 hodiny. :) Ale teda klobúk dole toto všetko natočiť. Poviem rovno - treba vypnúť mozog, nastražiť zmysly a úžiť si túto šťavnatú 3-hodinovú akčnú nálož, kde je mŕtvol toľko, že aj Sly a Arnie by sa v 80. rokoch hlboko klaňali a kde 58-ročný Keanu tne doživého tak, že potom už živé nič nie je. :) Úvodné údery päsťou v IMAX sále boli tak intenzívne, že sa doteraz trasiem a záverečná prestrelka snímaná zhora bola tak originálna, že som sa fakt rehotal od blaha. Akože wow. Jediné, čo mohli tvorcovia ubrať je tá šialená dĺžka, ale nevadí, naozaj som sa nenudil. Jo a ešte niečo - potešili má účasti Billa Skarsgarda a Donnie Yena. U mňa fakt spokojnosť, John Wick ide ďalej a neexistuje nič, čo by ho zastavilo. :) ()

bararich8

Naprostá akční pecka, tahle série je prostě kvalitou úplně někde jinde. Nechápu, jak si někdo může stěžovat na dlouhou stopáž, klidně bych si ty 4 hodiny dal. Tvůrci zde opět posunuli hranice skoro ve všech ohledech - výběr lokací, počet postav, odhalení dalších střípků světa, hudba, bodycount a hlavně ta choreografie! Tohle vidět v kině je úplný blaho. Akce nebere konce, ale nenudí, protože se prostě pořád něco děje, mění se lokace, tempo, postavy, dopravní prostředky, styl a zbraně. Je to nabitý až na půdu a jednoduše je to top.  Doufám, že se tenhle stroj na mrtvoly nepokazí, protože Wick a svět kolem má ještě hodně co nabídnout. Long live the king! ()

Automaniak

To co napsal EvilPhoenix, vystihlo to co bych já napsal. Jelikož John Wick je absolutně na topu a nemám co vytknout aaa vlastně? Tss, ani nechci nic vytknout... V pátem díle, bych možná byl při chuti více zlomenin, no podal bych to možná více na Raid styl (nejde tak o tu krev, spíše trochu drsnější bych si ještě přál, abych k té dokonalosti mohl ještě poho..t, však víte jistě co myslím). :) ()

FanKalEl

V podstate sa jedná o part II tretej kapitoly. Tentoraz ale na Johna si pritlačí vrchný stôl ešte viac. Za mňa najviac temný diel, nakoľko jeho svet a poslední priatelia sa nachádzajú v doteraz najväčšej skáze. Milujem ako napriek tomu majú postavy vo scenári kopec výborných citátov z múdrých slov filozofov ako to už bolo aj zvykom pred tým. Inovácia akčných scén nechýba, pohľad z hornej kamery ako z videohry radostne prekvapil. Za mňa spokojnosť ako vždy. Stopáž bola v poriadku kedže každá pasáž a destinácia ma bavila. Škoda že nepritlačili viac ako to dokáže Indonézia. Za tie zbytočné pády ktoré tam ani nemuseli byť a zároveň nebolo možné rozchodit 10 bodov dole. (90%) ()

AngelG

Se čtvrtou kapitolou přichází opět to staré známé a jisté. Dorazí nový big bad guy (v podobě skvělého Billa Skarsgarda), který chce Wicka zneškodnit a k tomu si pomáhá vysokou odměnou za jeho hlavu a dalšími zabijáky. Wick tedy opět zdrhá, mezitím párkrát opět rozmetá vše co je v okolí 20ti kilometrů, spadne opět z 5ti až 6ti střech a opět zdrhá dál. Nutno říct, že ano dějově rozhodně nejslabší díl, místy lehce natahovaný a nevyvážený co se akce a neakce týče. Neplynulo to tak ladně a přirozeně jako v předchozích dílech, ale ta akce je zde prostě opět fantastická (ze scény s auty mám doteď husinu). Sice je to asi první díl kde je na Keanu vidět, že už je přeci jen ve vyšší věkové kategorii a tak už to není úplně to samé ratata, ale pořád se sakra snaží a je to pořád neskutečný frajer. Uvidíme, zda se tedy dočkáme ještě nějaké nové kapitoly. Za mě bylo toto zakončení ideální a asi bych se už do ničeho dalšího nepouštěla, i když mi to bude hodně chybět. Wick je totiž snad jediným kulervoucím akčním majákem, který jako jediný měl za posledních x let úroveň a asi se jen tak něčeho podobného nedočkáme. ()

ViktorS

Štvrtý John Wick bol dobrý film čo sa akcie týka. Bol to tiež dobrý film čo sa akčných filmových klišé týka, ako nekonečné zásobníky, neohrozený a nezraniteľný hlavný hrdina, neschopní poskokovia hlavných záporných charakterov, ktorí čakajú kým sa hlavný hrdina vysporiada s ich kolegom a až následne na neho zaútočia, strieľanie zoči voči na seba, ale nikto nepríde k ujme. Ale ešteže tvorcovia boli tak inteligentní a vymysleli si, že v saku bude mať John Wick zašitú nepriestrelnú látku. Niežeby aj tak nemohla byť odolná voči brokovnici a aj keby, tak by mal také modriny, že by nebol schopný pohybu, ale aspoň niečo. Predsa len, to je to klišé. Až mi to miestami pripomínalo  film Pán a pani Smithovci tým ako tu boli ľudia schopní pohltiť strely vlastným pohľadom. Pokiaľ toto nebol účel filmu, tak potom zlyhal. Pretože príbeh, nech sa snaží byť akokoľvek pekný, nemôžu držať pokope nerealistické akčné sekvencie. No keďže týchto nerealistických scén tu bolo neúrekom (ako napríklad scéna, keď John Wick vyskočí z tretieho či štvrtého poschodia, dopadne na dodávku, ktorej úplne svojim pádom ohne celú strechu, následne dopadne na tvrdú zem a vzchopí sa z nej lepšie, ako ja ráno z postele), tak si myslím, že tieto akčné filmové klišé sú cieľom tejto filmovej série. A v tom prípade túto snímku, z dobrou výpravou, hudbou a všetkými zaujímavými postavami v nej, odporúčam.  A ja by som si mohol pozrieť konečne druhý a tretí film nech mám lepší prehľad, potom možno prehodnotím svoj názor na film. ()

Harry_

90 %, vizuálně atraktivní, fajn herci, postavy mají uvěřitelné postoje a hodnoty. Neprustrelnost je ještě uvěřitelna, když máte kliku, ale ty pády z velké výšky už jsou zbytečné. Parádní akční pohádka. ()

Ivo odpad!

Víc se o téhle přiblblé pif paf počítačové gejmošce asi říct nedá než už jsem řekl o její verzi 3.1. A to už je co říct.... Snad jen že toho střílecího sw teď vykadili ještě o 40 minut více než minule - v rámci posvátných rituálů ctrl+c - ctrl+v. Aneb stotisícinásobný vrah John Wick/Dick Kájínek, jeho nevyčerpatelné zásobníky a zcela neprůstřelné sako (to bude asi i tím, že už se několik let nepralo?). Zajímavé že někdo, kdo si v civilu občas hraje na new age "moudrého", se kvůli neodolatelným prachům může stále dokola propůjčovat něčemu tak odporně zvrácenému a stupidnímu. Non stop "jakoby" vraždit a střílet všechny impersonální figurky kolem - nic jiného tam v každém "díle" holt od začátku do konce není. Takže toho moudřenína soudruh v reálném životě zjevně jen hraje... A vše řídí, sponzoruje a mega zisky shrabuje Nejvyšší Rada s.r.o. A nadšeně tomu tleská Nejnižší Rada d.e.ž.o. ()

Razzor_82

"Ti, kteří lpí na smrti, žijí." U sledování Wicka máte dvě možnosti. Buď si budete klepat na čelo ukrutnými logickými nesmysly, nebo si tuhle ultimátní jízdu opět dokonale užijete. V prvním případě skončete hned po prvním dílu a neztrácejte čas těmi dalšími. Ve druhém případě vypněte mozek a bavte se nad dalším akčním uměním tohoto nezničitelného hrdiny. Stahelski stojí před nelehkým úkolem. Čím novým zaujmout fanouška této série. Za mě osvěžil tohle pokračování vynalézavými scénami. Záběry při boji horní kamerou nebo pád ze schodů ke kostelu) i postavami (nevidomý Caine a Nikdo se psem). Filmu opět nechybí famózní vizuál a realistické bojové scény. Za mě velká spokojenost. 8/10 ()

Kingjiri

Vrcholu ve finále série dosáhla zejména stopáž, protože dělat z akčního bijáku opulentní podivanou na necelý tři hodiny fakt neni dobrej nápad. I když za tu dobu dostaneme spoustu akce, která je navíc mnohdy nápaditě natočená (např. Vítěznej oblouk, hudební klub nebo “videoherní” pohled seshora v opuštěnym baráku), občas mě už začínala trochu nudit. Choreo se mi nezdálo příliš nápaditý, což bylo z velký části způsobeny neschopnejma protivníkama, který se nechali sejmout na první dobrou. A ten víc než trojmístnej počet protivníků, co John Wick v tomhle díle s přehledem vyřídil, už působil poněkud parodickym dojmem. Stejně jako slepej zabiják, co se vyhýbá kulkám líp jako Neo v Matrixu. Celkově mi postavy slepce a stopaře moc nesedly a jejich vztahy s Johnem Wickem se často dost zvláštně měnily. Taky mi přišlo divný, že se svět smrsknul jenom na různý zabijácký společenství a neschopný protiviníky. Civilistu aby člověk pohledal (vidět snad byli jenom v hudebnim klubu) a neexistence policie už v exteriérovejch scénách působí jak pěst na oko. Jo, má to pořád styl, audiovizuál je super, s akcí se vůbec nešetří a závěr je hodně sympatickej, nicméně méně je někdy více. Se soudnější stopáží (aspoň jako minule) a aspoň náznakem reálnýho světa, ve kterym se jinak postavy pohybujou, bych se čtvrtou hvězdou neváhal, takhle nemůžu s čistym svědomim dát víc než tři silný hvězdy. ()

fefo

Ma to fajn vizual, inak je to totalna sracka. Akcny film s nepozeratelnymi akcnymi scenami. Vsetci maju strelne zbrane, ale nikto sa nekryje a nestriela, radsej dobehne na dosah svojho ciela. 60 rocny Keanu ako neporazitelny zabijak na smiech. ()

HenryIvan

Najprv podotknem, že film som si užil. Ako sa to pri filme s Johnom Wickom len dá. Napriek tomu moja púť s touto frančízou sa končí tu (spin-off s Anou ešte asi čeknem, keďže ide o ňu, ale inak bye). Kúzlo a sila jednotky spočívali v tom, že to celé bolo ešte ako tak uveriteľné. S každým ďalším pokračovaním divák jednoducho hlúpne. Je to natočené neskutočne, akcia a choreografia sú na najvyššej úrovni, ale to je všetko. Dej je stále o tom istom, už tretí film po sebe. Pokiaľ by ste si dali panáka zakaždým, keď sa niekto Johna spýta, kde to celé smeruje a ako vidí svoj koniec, tak by ste museli ísť na výplach žalúdka. Po dejovej, no ani emocionálnej stránke to už nefunguje. Snaha to prepliesť s jednotkou bola márna, divák si na jeho ženu už ani nepamätá. Väčší vzťah máme ako diváci s jeho psami a tie stále hrajú ústrednú rolu v týchto filmoch. Bohužiaľ je to už ohrané. Dialógy sú z 80% buď celkovo zlé alebo najväčšie cliche pod slnkom a je to síce hanba, ale až do teraz mi nedošlo, akým je Keanu slabým hercom. Áno, je to azda (spoločne s Nickom Cageom) najcharizmatickejší a možno aj najpríjemnejší chlapík v Hollywoode, no nedokáže prejaviť väčšiu dávku emócie, ani keby mu šlo o život a v týchto filmoch paradoxne aj ide. Je to pastva pre oči, ale skoro tri hodiny stopáže sú na kriminál. It was good while it lasted, but no more, let him rest in the ground. ()

DAPDO

Pokračování akční pohádky jede ve vysokým tempu od první do poslední minuty. Během filmu zemře tolik lidí, že to neuvidíte ani když spadne pět dopravních letadel zároveň. Film samotnej je samozřejmě hodně přitaženej za vlasy co se týká přehnanosti, hlavní hrdina má asi třicet osm životů, ale je to prostě Baba Jaga. Akční scény jsou udělaný tak precizně, že jsem dal celých 163 minut jen s jednou pauzou na cigáro, jinak jsem byl přišpendlenej k obrazovce. ()

Urukhaj98

John Wick i ve svém již čtvrtém díle dokazuje, že patří do té nejvyšší ligy akčního žánru. Bombastický masakr a skvělé finále (?) nejlepší akční série současnosti. 8/10 ()

JimiH

Čtyřka je především přehlídkou osudových monologů, vizuálních hrátek a opět skvělé choreografie. Stylizace se, na rozdíl od příběhového pozadí, značně prohloubila a s logikou zde moc nepochodíte. Je to čistá, ale řemeslně skvěle natočená, zábavná akční jízda. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)