Pekelník II - Zviazaný s peklom

• Česko Hellraiser II: Svázaný s peklem (viac)

Volné pokračování úspěšného hororu se odehrává jenom pár hodin po událostech prvního dílu. Kirsty (Ashley Laurence), která jediná přežila řádění Franka (Sean Chapman) a cenobitů v domě svého otce, tráví noc v nemocnici vedené uznávaným psychiatrem, doktorem Channardem (Kenneth Cranham). Ten je však ve skutečnosti šíleným sadistou posedlým okultismem, který oživením a přeměnou mrtvol způsobí mnoho hrůzy... (ScreamJay)

MaideN-SK

Jednotka bola dobrá a dvojka je taktiež. Je tu dej, krv, úchylné masochistické mučenie a skrátka všetko čo má v Hellraiserovi byť :-) Dej nadväzuje hneď pár dní po skončení jednotky a myslím že je to vskutku solídne pokračovanie, čo sa pri veľa filmoch nestáva. Trochu som sa bál že to už bude blbosť, ale našťastie sa tak nestalo. Odporúčam. ()

pavont

Stale kvalitne pokracovanie velmi cerpajuce s jednicky. Reziser Randel tu stvoril svoje najdielo aj ked neviem kolko ma na svedomi Clive Barker. ()

YNWA

žel Bohu kvalita prvního dílu je o několik tříd výše. čěkal jsem mnohem mnohem víc. Ani nevim, která část byl horší, jestli první nebo druhá, každopádně dětinsky ztvárněné peklo je až humorné a nesmyslnost postav do očí bijící. Ty 2 hvězdy jsou snad jen za Ashley Laurence:-), a za to, že je to prostě Hellraiser. Jinak raději další díly už vidět nechci ()

John88

To iste ako aj prvy diel,ale tento na rozdiel od toho prveho sice dej nic moc ale masky,nechutnosti,hlasky no pobavil som sa preto davam za 3 ()

Figuto

Rozhodně mě to neuspokojilo, stejně nezáživná pohádka. Málo zloby, temné atmosféry, cenobité jsou tu jen tak mimochodem, celé to působí jako béčkový brak bez šance cokoliv si zapamatovat. Za pekelníky. 4/10 ()

EL5530

Dvojka nezaostává za jedničkou v ničem. Je velkolepější a brutálnější. Atmosféra stále skvělá. Jedna z mála dvojek, která drží a posouvá kvalitu prvního dílu. ()

baronGrga

V první části se lze ještě potěšit pohledem na zdařile "obnaženou" představitelku macechy Julie, ale čím víc se Hellbound přehoupává do své druhé části a snaží se zuby nehty zavděčit fanouškům "jedničky" slepencem neumětelských prvoplánových šokanterií, tím méně nabízí atmosféričnosti a tím spíše směřuje k nepovedené pekelnické taškařici. ()

Dexies

Leč jen "volné" pokračování prvního dílu, ale navazující prakticky tam kde skončil první díl ... atmosféra je stejně hustá, akce i děj je poměrně dobře zvládnutý plus naprosto "nesympatičtí" herci, tomuto filmu dává náboj ... další kvalitní horor! ()

vrch07256732

Tak ja som to 1 raz videl niekedy v 90 tych rokoch, takže úroveň efektov Bola vtedy ešte ako tak IN. 5 hviezd za nezabudnuteľnú postavu Dr. Channarda - dodal celej 2 ke neopakovateľný drive a trošku parodický punc. 5 hviezd aj za to, že ostatné Hellraisery už len tak nejako naprázdno prežúvali starý materiál - 2 ka je ešte stále kvalitným nostalgickým zadosťučinením Hellraiser série. ()

70s80s90s

Toto pokracovanie je o trosku viac mysteriozne, ale rovnako morbidne, ako jednotka. Ashley Laurence opat oslniva. Na chvilku sa objavil aj Gorman z Votrelcov (Bill Hope). Na mna je kazdy Pekelnik moc chladny a vazny. Ale to mu na kvalite neubera. ()

MaxBodycount

V porovnaní so svojim pokračovaním sa pôvodný Hellraiser mení na krotký komorný slasher, ktorý trestuhodne nedokázal využiť svoj najväčší tromf v podobe ikonických pekelníkov a ponechal tak na Atkinsovi a Randelovi, aby túto chybu napravili a odpovedali na otázky, ktoré po sebe originál zanechal spolu so zápachom síry. Logika síce skapíňa v bolestiach napnutá na reťaziach zubami cvakajúcich sadomasochistov, divák však mľaská blahom pri prechádzke peklom v sprievode šialeného doktora zasluhujúceho vlastný spin off. Podfarbené fantastickou Youngovou hudbou je toto béčko nielen úchvatným darčekom pre milovníkov osemdesiatkovej gumy a splatteru, ale zároveň najlepšou časťou celej série. Moment filmového blaha: Zomierajúci Cenobiti odhaľujú svoje pravé tváre. ()

Aceboris

Samotná dvojka sa mi zdá lepšia a hororovejšia ako jednotka kde sa to odohrávalo v jednom dome.  Film priamo nadväzuje na prvý diel čo je fajn a dosť veľa odhaľuje. Začiatok je trošku fádny a ponúka to isté ako jednotka, kopec flashbackov, no neskôr sa to vcelku dobre rozbehne a asi takto nejak si predstavujem peklo, kde prevláda násilie, krvavosť, sadickosť, monstróznosť, všade samá krv a nekonečné zlo. Znie to možno strašidelne, ale Hellraiser taký má byť.    Za mňa 6/10 ()