Hrana zlomu

(festivalový názov)

Temné drama v hlavní roli s nečekaně maniakálním Štěpánem Kozubem a labilní hrdinkou v podání Pavly Gajdošíkové. Kateřina s Robertem vychovávají malou dcerku v luxusní vile, těžko však jejich domácnost nazvat harmonickou. Dospělý Viktor žije s matkou v polorozpadlém domě na samotě, jejich soužití však není o nic zdravější. Osudy dvou dysfunkčních rodin se protnou v ambiciózní temné příběhové mozaice, která si Lynchovsky pohrává s divákovou potřebou vytvářet si domněnky o tom, kdo je oběť a kdo pachatel. (Bionaut)

Prubner

Chvályhodný pokus o nečesky působící thriller, vyprávěný čistě filmovými prostředky téměř bez dialogů. Ale to, stejně jako soustředěná režie i hrátky s nechronologickým syžetem, jen stěží zakrývá fakt, že samotný příběh je vcelku slabý a vystačil by na krátký film. Plusem je herecké obsazení ostravskými herci, z nichž zvlášť Štěpán Kozub a Pavla Gajdošíková odvádějí dobré výkony. ()

cinemafil

Konečně zase tuzemský horror. Umírněný, bez obskurním násilných psychopatů. Kozub  ovládaný matkou ovládá celý film s  bravurou. Závislost na matce ala Psycho.  Jen se nevraždí.  Film   má spád,  Celý film  udržuje  napětí. Má pořádnou gradaci.  Povedený biják po všech směrech, bez slabých míst. 4**** ()

Dawe2 odpad!

No to je psycho, na to se nedá dívat. Herecky by to šlo až na šíleně předabovaného Panzenbergra, proboha proč? Ale takovýhle totální psycho paskvil o pár větách celkem, zbytečně rozházeném dějí v několika časových liniích a totálních magorů bez kouska smyslu v chování, na to se nedá koukat, ani to doporučit. Promarněné herecké kvality na odpadní film, hrůza. Zdejší hodnocení nechápu a budu druhý s odpadem. ()

Maraboy

Mezi těma českejma sračkama je tohle vlastně zlatý nuget, taková celkem dobrá hororová depka. Nechápu, že potomhle šel a natočil tu sračku Jackpot. Taky konečně role, kde Kozub nehraje píčuse. 60% ()

jigsaw44

Tvári sa to podla plagátu a traileru ako thriller, ale pritom je to tunel. 3 miliony korun dal na to iba Státní fond kinematografie, pritom náklady mohli byť maximálne v nižších jednotkách stoviek tisíc, takže sa tvorcovia dobre nabalili. Pozitiva: Jediným lákadlom tohto filmu je Kozub a Gajdošíkovej kozy. Negativa: je to o ničom, posobí to amatersky, preskakujúci dej (zrejme snaha o Memento), je tam úplné minimum dialogov (hovorí sa tam možno tak cca 20 minut). Max 1,5 hviezdy. ()

Milo384

Povedený psychothriller. Zajímavé bylo předkládání děje a postupné zapadnutí jednotlivých scén do celku. Na českou tvorbu určitě dost dobrý. ()

JB001

Překvápko. Na české poměry hodně dobrá filmařina se zajímavým scénářem i hereckými výkony hlavních protagonistů ()

Miroslav.Zac

Dívat sena tenhle film je jako mít poprvé sex. Těšíte se na něj tak dlouho a když už je konečně po všem, cítíte se tak nějak zvláštně a přemýšlíte nad tím, jestli budete divnej, když přiznáte, že to zase tak super nebylo... Kozuba mám rád a tenhle film byl možná poslední v jeho filmografii, který jsem ještě neviděl. Mám splněno, ale kdovíjak nadšený nejsem. Křižku "znám" už od "mysteria", a je mi jasné, že jeho tvorba nesedne každému, což je i důkaz často protichůdných komentářů zdejších "porotců". Je ale fakt, že oproti stovkám komedií a kriminálek je tohle příjemné osvěžení. ()

Kikyo

Film mě zpočátku velmi zaujal a hltala jsem každou minutu, ale asi jsem od závěru měla příliš velká očekávání a celá ta vystavěná atmosféra za mě přišla vniveč. Zkrátka jsem čekala asi hlubší pointu anebo jsem film nepochopila. Každopádně styl, jakým to bylo natočeno se mi líbil a cením originalitu v tomto ohledu v rámci české produkce. ()

Accuphose

Natočíme konečně moderní film, s bizarními scénami, s posunem času a děje...  takhlec, docela by mě zajímalo, který filmy, autoři viděli. Já toho viděl dost, takže inspirace je velmi bohatá, samozřejmě se bavíme o filmech různé kvality a stupně zvrácenosti. Asi si s tím dám víc práce než obvykle. Herecký výkony super, tam kde se zaplať pánbůh šetřilo na dialozích, převezme otěže neverbální komunikace. Jen malá poznámka, když bourají dvě auta směrem čelně k sobě, tak nebudou stát jedním směrem za sebou. Ještě do půlky filmu jsem měl pocit, že střídání časových rovin je spíš na škodu, ale ne všechny situace postřehne člověk v celém kontextu děje. Dojde mu to po opětovném shlédnutí. A malinko to diváka drží víc v napětí. Ale než budu pokračovat, tak musím zmínit Achillovu patu českýho filmu, a to je nekvalitní zvuk. Prostě občas hercům nerozumíte. A teď to hlavní, provedení. Tam kde je bizár spíš rekvizita a dokresluje realističnost a hloubku děje, tady je bizár prostředkem a děj, dramaturgie a uvěřitelnost rekvizitou. Poté, co si zvyknete na způsob prezentace scén, tak film utíká naštěstí celkem svižně. Některé momenty v napjatých situacích, zejména na konci filmu, nejsou zvládnuty úplně dobře a kazí to dojem. Cením si hlavně odvahu, se kterou tohle tvůrci točili a proto dám 3 hvězdičky, i když je to spíš na 2. ()

vinducha

Minimalistická haluz , pokus o exploitejšn . V zásadě bych neměl nic proti. I ten Š. Kozub mi tu není nepříjemný jako ve své rádobykomediální rovině , kdekoliv jinde ho vidím. Jen mi přijde , že když už se pouštím do takovéhoto tématu , nemusel bych se držet tolik na uzdě a tu psychologickou stránku bych okořenil větším množstvím násilí a krve . Ale jinak psycho slušné. Myslím , že J. Sequens nebo J. Herz by možná uznale pokývali hlavou. ()

Vendal85

psychotriler který je napínavý až do konce. Těžko předvídatelný. Líbil se mi styl natočení, kdy se děj vždy vrátil o kus zpět v čase, dodalo to na napínavosti. ()

Tak.normal

Nikdy už se na to nepodívám znovu, protože to bylo hodně těžký koukání. Těžký psychodrama, žádnej horor, žádnej thriller, nic mysteriózního. Čistokrevný drama o tom, jak lidi dokážou být nemocní. Jak s tím nedokážou bojovat, jak dokážou dobrovolně trpět, že si ani nezaslouží žít. Kromě Kozuba těžko sympatizovat s kýmkoliv jiným a i u něj to vlastně není úplně jasné, ale jsou tam prostě světlé momenty. Momenty světla a dobra v tom odporným hnusu a tmě. Je to fakt hnus, kterej je ale moc dobře zahranej. Přesto mu nedokážu dát víc jak 1,5 hvězdy, což zaokrouhluji na 2. A možná časem tu jednu shodím. Až to strávím. ()