Hrana zlomu

(festivalový názov)

Temné drama v hlavní roli s nečekaně maniakálním Štěpánem Kozubem a labilní hrdinkou v podání Pavly Gajdošíkové. Kateřina s Robertem vychovávají malou dcerku v luxusní vile, těžko však jejich domácnost nazvat harmonickou. Dospělý Viktor žije s matkou v polorozpadlém domě na samotě, jejich soužití však není o nic zdravější. Osudy dvou dysfunkčních rodin se protnou v ambiciózní temné příběhové mozaice, která si Lynchovsky pohrává s divákovou potřebou vytvářet si domněnky o tom, kdo je oběť a kdo pachatel. (Bionaut)

lineker

Ta počateční změť nepřijemných obrazových sequencí bez časové posloupnosti, nedovolí bohužel divákovi nic víc, než cítit vnitřní diskomfortní pocit. Postupně se vše začne skládat do ucelené kostky příběhu, jen si nejsem jist, zda již nebylo pozdě nato, aby si mne film připoutal. Chybí rámec, chybí nabídka vzít si z filmu něco více. ()

Sakul1310 odpad!

Po 20 minutách jsem to musel vypnout, film by mél zaujmout, já se v ději (pokud se to tak dá nazvat) totálně ztrácel. Pro mě to byly záběry hereckých výkonů na nějaká témata, jejichž zadání mi zůstala utajena..... ()

PanX

Toto bol teda riadny prvomajovy guláš, skákanie po časovej priamke len tak hala bala ma úplne vytrhli z kontextu deja a vlastne aj celý film brzdilo. Škoda, tento počin mal potenciál, len sa mal uchopiť za ten správny koniec štrikovacej ihlice. 4/10 ()

babeta003

Zajímavá volba kamery, některé scény jsou ukázány dříve a vysvětleny jsou až v průběhu filmu. Můžeme zde pozorovat i vztah matka x syn - matka je lehce bláznivá, syna psychicky (i fyzicky zčásti) týrá, manipuluje s ním a ten je na ni v podstatě závislý. Zároveň však nechce plnit vše, co mu nakáže. Paralela s neznámou rodinou (Robert, Kateřina, Sára) - nefungující vztah, manžel má asi zřejmě OCD, neustále nosí jednorázové rukavice. Jejich dům je ponurý, moderní, laděno do černé a bílé. Robert svou ženu bije. Spojení těchto dvou linií nastává v momentě, kdy Viktor (týraný syn) odváží matku do nemocnice potom, co matka zřejmě prodělá mrtvici a autem narazí do auta, kde Robert veze dcerku. Po této nehodě Viktorova matka zemře, Robert je odkázán na invalidní vozík a Sára přijde o oko. Viktor tak navždy ztratí matku, rozhodne se najít novou? Vloupe se do domu Roberta, vkrade se k nim do auta, se kterým Kateřina následně odjede...Film končí scénou, kdy Viktor stojí u hrobu své matky, který má na své zahradě.  V celém filmu se celkově moc nemluví, prvních zhruba 10 minut pouze pozorujeme děj, o hrdinech toho moc nevíme, hodně věcí si divák domýšlí. Bylo to poměrně psycho, ale v dobrém slova smyslu :) Film se mi líbil, mělo to takovou "zahraniční" atmosféru. Zezačátku jsem však nebyla moc přesvědčena, proto dávám 4 hvězdičky. ()

VeronikaaH

No ty kráso... tak to zas jednou byla píčovina jak mraky... jednu hvězdu dávám jen proto, že mám Kozuba ráda, jinak mě svrběla ruka, ta chtěla dát odpad! ()