Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

LucyW.

Za prvé miluji britské seriály, zadruhé miluji anglické detektivky, zatřetí miluji anglické detektivky psané ženami, začtvrté David Suchet je naprosto přesný Poirot a za páte mám strašně ráda skvělé britské herce v jejich prvních, druhých, ale každopádně rozsahem nevelkých rolích. ()

papyrosaurus

Miluji detektivky od Agathy Christie a "Herkul" v podání Davida Sucheta je prostě dokonalý. Opravdu se herci podařilo s naprostou profesionalitou vžít se do rozmarů a chování slavného francouzského, ehm pardon belgického detektiva - on Poirota nehrál..on jím byl. Ne vždy se tvůrci drželi bezvýhradně knižní předlohy, nicméně není nad fajn pocit si nejdříve přečíst vybranou povídku - nechat pracovat fantazii a následně shlédnout filmové zpracování. Postavy najednou ožijí, vrazi se stanou skutečnými, stará venkovská sídla i exotické lokality z vašich představ dostanou konkrétní podobu a vy už se jen těšíte, až Poirot všechny svolá, aby mohl vyřknout závěrečný ortel. Kéž bych se stal jeho věrným Hastingsem... ()

Filomena.I.

Nejpinktlichovatější filmový Hercul Poirot (s obavami rozpoznávám cos společného v nutkání srovnávat věci do sloupečků úhledných) a životní role Davida Sucheta. Malé šedé buňky jsou zcela uchváceny i s bicepsem tepajícím v hrudním koši. Rozšafné špičkování humorně - britské s lidovým inspektorem Jappem, pravým opakem Herculovým. Věrný Poirotův pomocník a přítel - s polodlouhým vedením však vehiklem (rozkošným) pohotovým - kapitán Hastings, úsměvu vyvolávající. A přirozeně neodmyslitelné vraždy v hlavní roli zasazené do oku lahodící architektury a interiérů, jakož i kostýmů dobových. Prosto stříleček, akčních scén, rychlého tempa. Zkrátka pravá nefalšovaná detektivka v hávu let dvacátých a třicátých s vůní starého kontinentu i zemí exotických. Manifik! ()

blazenka

Pro Hercule Poirota dávám 5* natotata. Malý Suchet - velký duchem, poradí si se zloduchem. Komu se to nelíbí, ať si ... pustí Ustinova! David Suchet jako nejpoirovatější Poirot. Jedinečný perfekcionista, malý velký muž, který mě svým způsobem mluvy, chování, svým neopakovateným humorem a vzezřením naprosto ohromil a dostal. Přesně to je Hercule Poirot z knížek Agathy Christie. Když se řekne Poirot, vybaví se mi okamžitě David Suchet a ne třeba Peter Ustinov. A to je jeho kouzlo, kouzlo belgického detektiva s grácií anglického gentlemana. Pro mě 95% ()

jane1106

David Suchet v roli, v jejímž stínu už zůstane asi navždycky. Ovšem co na tom, když ji hraje tak úžasně?! Byť se jeho postava může na první pohled zdát komická, jakmile zapojí své ,,šedé buňky", ruka zákona dosáhne na každého. Belgický detektiv Hercule Poirot zkrátka vyřeší každý zapeklitý případ, divák se přenese do předválečné Anglie (velmi věrohodné lokace i výprava) a když se k tomu přidá ještě trojice inspektor Japp, slečna Lemonová a kapitán Hastings, vyjde báječná série detektivek, která má naštěstí na českých obrazovkách již dlouhou tradici. Mně osobně se snad nikdy neomrzí... ()

Hyger

Skoro z každého dílu na mne dýchala taková pohodová atmosféra tehdejší Anglie a pro studená zimní odpoledne je tento seriál jako stvořený. Poirot je v Suchetově podání opravdu geniální, jeho "šedé buňky mozkové" fungují na 100%. Nevím, jak zní originál, ale dabing Jaromíra Meduny se mi líbil hodně. Osobně dávám přednost seriálu, i když filmy z 90. let taky nebyly špatné. Což bohužel nemohu říci o těch nejnovějších, kde mi jaksi scházel Hastings, a celé to čišelo novotou. ()

Mr.Hudson

Brilantní seriál, brilantní hlavní herec a téměř vždy brilantní zápletka. Tento seriál táhne především Hercule Poirot (David Suchet) a aby také ne, když se vše točí pouze kolem jeho výborně zakřiveném knírku a jeho mozkovně. Ze začátku se mi seriál jevil jako nabubřelý, neměl jsem rád Poirotův humor neměl jsem rád jeho zjev, prostě jsem ho neměl rád celého. Teprve s příchodem rozumu si plně uvědomuji, jak je tento seriál skvostný. Téměř v každém díle je výborná zápletka, dialogy, sympatiční herci a happy end. David Suchet je jednoznačně nejlepší Poirot co tu kdy byl. ()

piranha

Dávám pět hvězdiček, byť zápletky vždy nebyly dokonalé, nicméně všechno ostatní ano. Jak skvěle vykreslené a sympatické postavy Hercula Poirota, kapitána Hastingse, slečny Lemonnové, vrchního inspektora Jappa i madam Oliverové, tak skvělým humorem a pohodovou atmosférou protknutý každý jednotlivý díl seriálu. Málokterý kousek dnes má tak pozitivního ducha a je skutečně na úrovni, a to i společensky vybraným chováním postav. Dokonce musím říct, že i dabing většiny dílů (Jaromír Meduna a spol.) je perfektní a o dost lepší než originál. ()

Richie24

Agatha Christie je top autorka detektivek. A autoři ji v seriálových dílech i celovečerních snímcích zfilmovali obvykle s úctou a citem, ač beze změn to být nemohlo. No, a především – David Suchet se Poirotem narodil. Tyto tři tvrzení dávají dohromady jediné – 5 *****. ()

vito_corle

Hercule Poirot-asi každému se vybaví malý chlapík při těle, vajíčkovou hlavou a navoskovaným knírek a vždy elegantní oblek. To je Hercule Poirot. Seriály, filmy miluji, David Suchet předvádí, že mu role geniálního detektiva sedla, že si jí fakt užívá. Ale i lidi kolem slavného Belgičana jsou nezapomenutelní- mám rád zmateného kapitána Hastingse co ho dostane každá sukně, osobní sekretářku slečnu Citronovou :D a šéfinspektora Jappa. Povedly se krátké příběhy i ty známější celovečeráky. Slyším znělku a vidím cupitající lakýrky a knírek a rád se k Herculovi vracím, jeho šedé buňky si zaslouží 5 hvězd. ()

Bozvav

Geniální David Suchet v hereckém spolukoncertu s Hughem Fraserem , Pauline Moran a Philipem Jaksonem. Volně, byť mistrně převyprávěné detektivní příběhy Hercula Poirota, detektiva malého vzrůstem, však velkého duchem z pera Agathy Christie. Přiznám se, že číst ony příběhy mi nečiní zdaleka tolik potěšení, jako je sledovat v seriálové, či filmové podobě. Nelze opomenout dobrý střih, hudbu, kameru, režii i perfektní vizuální podobu. Jistě některé příběhy jsou slabší, některé naopak brilantní. Nechybí jemný humor a občasná nadsázka. Jako celek lahůdka za plný počet. ()