Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa NinonL k tomuto seriálu (5)

Záhadná vražda v Styles (1990) (S03E01)

První detektivka Agathy Christie s charismatickým Belgičanem Hercule Poirotem. Pátrání po vrahovi majitelky starého zámku. Podezřelých je několik, situace se také několikrát obrací, ale geniální detektiv vraha nakonec vypátrá. ()

Detektív Poirot: Päť podozrivých (2003) (S09E01)

David Suchet v roli Hercule Poirota je v tomto díle obzvláště skvělý. Příběh o dávné vraždě a dědičce, která se rozhodla očistit matčino jméno, je jedním z nejlépe zfilmovaných krimi románů Agathy Christie. Na příběhu zainteresovaných, a tedy podezřelých, je celkem pět. Poirot si tedy vyslechne pět verzí téhož příběhu. Všechny jsou více méně stejné, liší se jen v detailech. Jeden z nich je však lživý a jen Hercule Poirot je schopen rozluštit, který. ()

Tretie dievča (2008) (S11E03)

Belgického ješitu v podání Davida Sucheta mám ze všech detektivů nejradši. Toto filmové zpracování je dobré, příběh je velmi zapeklitý, až se mi zdálo, že nejde filmově zpracovat. Ale docela se to povedlo. ()

Detektív Poirot: Herkulove úlohy (2013) (S13E04)

Atmosféra švýcarské lanovky, hotelu i vůbec prostředí, byla velmi dobrá. Další skvělý film s Davidem Suchetem. ()