Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (séria)

Zmiznutie pána Davenheima (S02E05)

(epizóda)
  • Česko Tajemné zmizení pana Davenheima (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1990, 52 min

Po Matthewovi Davenheimovi sa akoby prepadla zem. Tento významný a bohatý bankár jednoducho zmizol bez stopy niekde medzi svojim vidieckym sídlom a miestnym poštovým úradom. Inšpektor Japp zo Scotland Yardu bol poverený prípad zmiznutého prominenta urgentne riešiť a jeho priateľ Poirot sa s ním s ohromnou vášňou stavil o päť libier, že dokáže túto záhadu vyriešiť bez toho, aby opustil svoj byt. Kľúčovým pomocníkom k rozlúšteniu bude jeho nový verný spoločník – papagáj. (RTVS)

PavelZava

Tento díl mě nezaujal, bylo to v pořadí krásní veteráni buggatky, H.Poirot se učí čarovat, případ. Captain Hastings se naklání k papouškovi : A prosím nebratříčkujte se s tím tvorem, ještě ho cvičím. Je to jen pták ! Však jsem taky mluvil s ním. ()

Lupes

Nutno přiznat, že tohle je snad nejhumornější Poirot ze všech! "A prosím, nebratříčkujte se s tím tvorem, ještě jej cvičím!" :) Samozřejmě se nedá předpokládat, že dlouholetý finanční rival nepozná svého soka, mimo realitu je pak i úloha Petra Iljiče Čajkovského... Jenže je to vše hezky zabaleno do nádherné architektury, okořeněno zajímavou sázkou a kostýmní převleky zavání minimálně na začátku skutečnou záhadou. To stojí za shlédnutí. ()

karlee

Příběh trochu jednodušší (navíc, jak již upozornil kolega Kolssteyn, kopie Sherlocka), což je vlastně u Agathy dobře, protože logika nedostává tak na frak a Poitrot a jeho kumpáni se mohou soustředit na různé taškařice. Tady např. Poirotovy kouzelnické triky a rivalita Hastingse s Jappem při pátrání. ()

koza3

Neskutečně mě irituje ten jeho knír. Je to důvod, proč jsem se na to nikdy nedíval. Když jsem však vloni sjel novodobý Orient express, tak mi bylo jasné, že Agáta má něco do sebe, stejně tak tohle ztvárnění. Takový průměrný díl se zajímavým twistem na konci a minimem Poirota, protože se vsadil, že tenhle case vyřeší doma s papouškem. ()

SuzukiZ

Zajimavy napad resit vrazdu bez toho, aby opustil pokoj.. Nicmene si neumim predstavit, ze Poirot by kyvnul na jakoukoli sazku - k nemu mi to prijde tak trochu nevhodne (distingovany pan a vsazi se o neco tak duleziteho, jako je vrah?) Nene, tentokrat, Poirote, jen 3 hvezdy ()

LencaN

S02E06 - Tenhle díl pro mě bude něčím víc, jelikož to bylo poprvé, co jsem přišla na zápletku ještě před Poirotovým vyřešením. A možná to bylo také naposled :) ale i kdybych nedošla ke stejnému výsledku jako náš belgický přítel, tak se jedná o díl nadupaný vtipem, chudák papoušek i Hastings, že musel jako pejsek běhat jen proto, že se Poirot vsadil o vyřešení případu bez opuštění vlastního domova. Na druhou stranu nudící se Poirot byl šikovným kouzelníkem. Do děje byly také vsunuty autentické záběry z automobilových záběrů, které dodávaly na atmosféře a ta dobová vila byla nádherná. ()