Agatha Christie's Poirot - Season 1 (1989) (séria)

Rodský trojuholník (S01E06)

(epizóda)
  • Česko Rhodský trojúhelník (viac)

Je to ako sen. Poirotov výlet na ostrov Rodos sprevádza skvelé počasie, výborná kuchyňa a nemálo príjemných spoločných hostí hotela Palace, ktorí si sem prišli užiť voľné chvíle. Medzi početnými hosťami a novými známymi Poirota sú aj kapitán Chantry a jeho okúzľujúca pani Valentine Chantryová. Poirot nepotrebuje namáhať svoj geniálny pozorovací talent, aby si všimol, že pani Chantryová obľubuje flirtovanie s inými mužmi rovnako tak, ako on obľubuje neriešiteľné záhady. Keď je pani Chantryová nájdená otávená jedom bez známky života, podozrenie okamžite padá na jej manžela. Nepremyslený vražedný čin z vášne? Alebo sa za vraždou ukrýva ktosi celkom iný a vec je zložitejšia ako sa na prvý pohľad zdá? (RTVS)

PhillM.

Seriál se v šestém díle první série poprvé nadechuje k pořádným exteriérům a stojí to za to. V hodnocení to přináší hvězdu navíc. Zároveň ale poprvé chybí Japp i Hastings, což dílu hvězdu zase ubírá - s nimi totiž odchází i humor a vtip, ostatní postavy (ani herci) zde nedokáží s Poirotem (natož Suchetem) držet krok. Zbývá vcelku banální příběh milostného trojúhelníku, ve kterém snad potěší jen závěrečná honička na člunech. Na belgického metrosexála nezvyklé - jak jen musely vypadat jeho boty! Mon Dieu! ()

Pet 510

Opravdu hodně slabý díl. Je sice pravda že je docela zajímávé vidět Poirota v jiném než Londýnském prostředí, ale zápletka byla neobyčejně nudná a plochá. Možná kdyby bylo rozuzlení alespoň trochu škoující nebo kdyby provedení vraždy oplívalo nějakým důvtipem dalo by se z tohoto jednoduchého příběhu něco vytěžit. Dokonce chyběly i obvyklé narážky na Poirotovu extravaganci, které mě osobně dokážou vytáhnout i poměrně prostý příběh z průměru. ()

chrispe

Kupodivu to vypadá, že Poirotovo velké odhalování před řadou podezřelých na konci filmu se první řady vůbec netýkalo a zaměřovalo se pouze na lehce odhadnutelné příběhy. Krásné prostředí, kapitán Hastings mi kapku chyběl :-) Příjemný průměr. (6.díl) ()

PavelZava

Hercule Poirot byl v lenonkách úžasný. Předlohou je povídka 'Triangle at Rhodes' . 'Triangle at Rhodes' byla poprvé vydána v USA v This Week , 2. února 1936 a potom jako 'Poirot and the Triangle at Rhodes' v The Strand v květnu 1936 (informace pro Hejtmy) ()

Lupes

Zápletka je samotnou autorkou později mnohem lépe zpracována, toto je jen první pokus. Příliš málo postav pro vytvoření přediva psychologických propletenců a falešných stop. Rovnice je prostá. Pakliže nám z manželského čtyřúhelníku jeden zemře a další je (evidentně) neprávem zatčen, kolik potenciálních pachatelů nám zbývá? Vynahrazeno exotickým prostředím a jistou dávkou "akčnosti". ()

djbarrel

I když se zápletka mohla zdát docela zamotaná, tak to moc zamotané nebylo a Poirot případ vyřešil během 5 minut. Zbytek byla vata. Ne že by to byl vyloženě nepovedený díl, ale dělo se vše tak nějak hopem a chybělo i závěrečné vysvětlení. Pominuli těch pár vět na lodi při stíhání vraha. 65 % ()

Víteček

Jeden z nejhorších dílů. Vyšetřování veskrze žádné, Poirot zná rozuzlení ještě před zločinem, ale nepodělí se o něj, jen krypticky naznačí a ničemu tak nepomůže. Možných podezřelých koneckonců příliš není, takže práce mu byla výrazně usnadněna. Závěrečná honička také nic moc a rozhodně to není důvod, proč koukám na Poirota. ()