Takmer dokonalý zločin

• Česko Téměř dokonalý zločin (viac)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiálny text distribútora)

Rocky88

Scénář se zdá být napsaný jen tak narychlo, aby se neřeklo - je opravdu hodně stereotypní a díky své nedotaženosti prozradí viníka o mnoho dříve, než je plánováno. A s tímto faktem nedokázal nic udělat ani Raimi. Chvílemi se mu sice povedla vybudovat šťavnatá atmosféra, ale častěji mi jeho snaha připadala spíše marná, než užitečná. Zde tolik vychvalovaná Cate Blanchett předvedla svůj průměr, zato Giovanni Ribisi se celkem vytáhl - jeho psychouš byl tou nejlepší postavou ve filmu. A ani Reeves se nemusí stydět - chvílemi z něho šel skutečný strach. Hudba byla také v rámci žánru kvalitní, nicméně to ovšem neznamená, že by byl Christopher Young hudebním géniem. Na to mu chybí cit. Sečteno a podtrženo - The Gift zapadá do šedého průměru, jelikož postrádá rychlost a kvalitní scénář, naopak se může pochlubit zajímavými herci. ()

shyster

Téměř dokonalý zločin (za to potlesk distributorovi) stojí a vyčnívá hlavně díky Cate Blanchett. Její výkon posouvá tento thriller do kategorii nadprůměrných filmových zážitků. I ostatní jsou dobří, ale Cate si prostě The Gift ukradla pro sebe. ()

cariada

Velice pěkný a temný thriller s prvky hororu. Nevyplácí se mít jasnovidecké schopnosti. Může to mít hodně špatné následky. Ale naštěstí je tu ono tajemno ,které je schopno pomoct tam kde to jinak nejde. Je vidět že v USA žije spousta magorů a nejvíc mě fascinovala ,žena muže ,které ho odsoudili za "vraždu" ,který jí mlátil a ona se ho při tom ještě zastávala. Je vidět ,že ženský jsou někdy opravdu blbý. ()

Streeper

Thriller, který mě naprosto ohromil nejen zápletkou, ale i hudbou, obsazením a koncem, ze kterého jsem byla v celku překvapená. Úžasná Cate Blanchett, která se mi začíná líbit čím dál tím víc. A samozřejmě úžasný režisér Sam Raimi. ()

ad

Spíše tři a půl,ale rád tu půlku přidám, protože film je to velmi působivý... což je samozřejmě zásluha především Sma raimiho, který atmosféru a vlastně filmařinu vůbec opravdu umí a zvládá na výbornou!! Herce si také vybral skvělé (ó ano, Blanchett), jen ten scénář je celkem průměrný a prokouknutelný - kdo je vrah jsem poznal už po necelé hodině filmu ( a tušil už od začátku:) ). Je to tedy především scénář, co film trochu sráží, a je to především Raimi, kdo ho vyzdvihuje!! ()

starbrejkr

Zklamání. Po dobře rozehraném začátku to po objevu mrtvoly padá. Četl jsem o tom, že rozuzlení má být překvapivé, ale pachatelem byl nakonec člověk, u kterého mě to napadlo hned a bylo to nejlogičtější, talže tady jsem to jaksi nepochopil. Od objevu mrtvoly jsem doufal, že to na konci bude někdo jiný, aby to opravdu předkvapilo...no bohužel se tak nestalo a zahráním na duchařskou notu to u mě rozhodně scénáristé nezachránili. Řemeslně je to hodně kvalitně odvedená práce, výkony herců (hlavně Blanchett a Reeves) jsou super a atmosféra místy parádní, ale přesto to určitě šlo udělat líp. ()

Silverluv

Slibně rozjetý příběh se od půlky stane lehce banální a předvítatelný, aby pak na konci spadnul na úroveň seriálů typu "Věřte - nevěřte". Tak co byla to pravda? Nebo jsme si to všechno jenom vymysleli? Odpověď se dozvíte na konci pořadu. :o( ()

C0r0ner

Raimi není žádný excelentní režisér, vlastně nikdy nenatočil žádný film, kterému bych dal pět hvězdiček. Na druhou stranu také nenatočil žádný špatný. Téměř dokonalý zločin staví na špičkovém scénáři, kde si člověk nemůže až do samého konce být ničím jistý, což považuji za hlavní klad jakékoli detektivky. Fantasy prvky fungovaly jako zajímavé zpestření. 85% ()

asinus

Poctivý Raimi(film) se vším všudy. Mystický a zároveň naivní, velkolepý a morbidní, přitažlivý, citlivý, znepokojivý a přesto s happyendingem. Moc toho nechybí. ()

Flynn

Skutečně příjemný thriller s užasnou atmosférou, a příjemnou dávkou mysteriózna. Vyníkající obsazení a skvělá režie. Opravdu vyvedený kousek, který mám dlouhou dobu ve své sbírce a nakonec jsem jej sledoval v TV, už ted se těším až si ho znova někdy pustím, ovšem v originálním znění..... ()

lakikaki

Sedím v autobuse, predo mnou ešte 6 hodín cesty a pozerám, že na monitore sa objavila Cate Blanchett. „To môže byť fajn,“ povedal som si. Začal som film sledovať a zrazu vidím Giovanniho Ribisiho, po chvíli sa zjavila Hilary Swank, po nej Greg Kinnear s Katie Holmes, o niečo neskôr Keanu Reeves a nakoniec ešte J. K. Simmons. S otvorenými ústami čumím a pýtam sa sám seba: „Ako to, že nemám ani poňatia, čo to je?“ Po hodinke a pol mi to bolo viac–menej jasné; väčšinu filmu som odzíval, zopárkrát som krútil hlavou nad vopred očakávanými udalosťami a celkovo ma to veľmi nebavilo. „Ďalší prípad hviezdneho obsadenia v mizernom filme,“ pomyslel som si. O to viac ma prekvapilo, keď som si otvoril profil filmu na ČSFD a v kolónke „režie“ vidím Sama Raimiho. Ak by som bol býval vedel, že to točil on, aj keď som film sledoval, možno by som teraz hodnotil lepšie, ale takto je to len celkom nezáživný priemer. [53%] ()

pakobylka

Napínavý, tajemný - a zároveň matoucí a trochu záludný příběh. Zjistíte, že na schopnosti vidět stíny minulosti a budoucnosti není nic záviděníhodného. Je to dar, který vás může přivést i do velkého nebezpečí ... pokud máte dost odvahy přijmout, co vám ukáže - a řídit se přitom vlastním svědomím. ()

pufina

Hilary Swank má příšerný účes. Keanu Reeves hraje vola, má vousy a vzhled skoro jako Krakonoš. Katie Holmes je husa na zabití (jaká ironie, že zrovna ona bude onou mrtvolou). A Cate Blanchett si hraje s kartama a vidí mrtvolu ve větvích. Neptejte se mě, proč se mi to líbilo, chytlo mě to a příběh mě vtáhl od začátku do konce, víc v tom nehledám. Rozhodně to není průměrná záležitost! ()

zette

Nebyt dobreho hereckeho obsazeni v cele s vybornou Cate Blanchett a solidne sepsanych postav, nema film moc co nabidnout. Z takovych beckovych mysterioznich filmu jsem uz asi vyrostl, pravda, nikdy nebyly mnou nijak oblibene. Ale na jedno podivani se to da. ()

campix

Na první pohled je jasné, že prim zde hraje scénář a herecké výkony prakticky celého hereckého obsazení, ale bohužel to nestačí. Děj je poměrně rafinovaný a po většinu filmu není zřejmé zapojení jednotlivých postav. Cate Blanchett a Giovanni Ribisi si kradou film pro sebe, ale ani tak to nestačí na nic lepšího než sice velmi kvalitně řemeslně natočené a výborně zahrané, ale přesto velmi průměrné drama. ()