Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

Zaks

Vidieť niečo zaujímavé a neokukané od našich bratov je fajn. Navyše, keď jedna z najlepšie hrajúcich, síce vedľajších postáv, je Slovák ;-) Pekné, nežné momenty sa striedajú s drsnými v súzvuku s výbornými hereckými výkonmi. Myšlienka filmu nie je asi typicky naša, ale veď chyby robíme každý. ()

5tipes

Se svým nejbližším okolím jsme se shodli, že Chyby jsou vedla Zátopka nejlepším dramatickým filmem roku 2021. Prušinovský, Vojkůvka, Gajdošíková, Jankovský i Načeva by zasloužili zlatý metál. Skvělý střih a obsahově velmi uvědomělá kamera. Díky za tenhle film, budu si ho pamatovat! ()

lineker

Osudové životní chyby a jejich důsledky, které si vždy nemusíte vysírat jen vy sám. Tolik laciného klišé k filmu, který je další rybkou do českého rybníčku vztahových, civilních dramat. A rybky tohoto druhu v tom rybníčku nebetyčně prospívají. Tohle prostě točit umíme. Režisér, který se doposud staral o naše bránice zabrousil nyní do našich citů a mozků. Vybral si k tomu neokoukané herecké tváře ( tohle píšu až poté co si Pavla Gajdošíková odnesla zaslouženého lva ) a příběh ženy z jejichž Chybou z minulosti se daleko hůře vyrovnává její okolí, než ona sama. ()

711

Zajímavý celkem .. znam kolem 100 pornohereček je zvláštní jak každá to dělá z jiného důvodu .. jedna se za to stydí druhá na tom postaví celej svůj život a prezentuje se tak .. jsou to holky co neumí do 5 napočítat ale také holky s červeným diplomem … zajímavá branže škoda, že tenhle film ukázal tak 1% ()

Petbrab

Perfektně natočená vztahovka na poměrně tuctové téma. Nádherně ukázána závist maloměsta či vesnice, falešné přátelství. Závěrečná scéna to jen dokumentovala. ()

BStone

Jan Prušinovský je borec. Tohle je po x-letech opravdu výborný český film a obrovská vzpruha po nekončícím přívalu strašidelných trapáren, co ve velkém počtu okupují naše kina a ještě se drze nazývají romantickými komediemi. Silný příběh o osudu sympatické prodavačky Emy, která má nějakého toho kostlivce ve skříni, což jí zásadním způsobem ovlivňuje život. Prušinský bolestně a velice autenticky ukazuje kolik je v lidech ubohosti a malosti, jak když můžeme do někoho konečně kopnout, tak to s radostí uděláme. Pavla Gajdošíková v hlavní roli je skvělá a spolu s Janem Jankovským předkládají krásný příběh především o lásce. Tohle se povedlo. 85% ()

PMU

Na CZ produkci mi to přijde jako nadstandartní počin. Zajímavý příběh, super herci a film ani chvilku nenudí. ()

Montmorency

Další "psychologická sonda" o životě nuzných tupých vesničanů....i v té nejzapadlejší Horní Polní si najde Pretty Woman svého Richarda - oko nezůstane suché ()

caerol

Konečně Češi natočili fakt zajímavý film o tom, že minulost tě vždy dožene. Pavla Gajdošíková zde podala opravdu mimořádný výkon a vše jsem jí do puntíku věřila. Mám ráda filmy ze života s trochou té erotiky. Za mě je to top a rozhodně stojí za shlédnutí. :) ()

T.E.Elf

A pak že nedá v česko-slovenském rybníce natočit slušný film. není to žádný trhák, závěr poněkud moc slakdobolný lehounce odtržen od reality, ale rád se na něj podívám znova. ()

JustEdems

The Girl Next Door po česku s vážnou tváří. Zajímavé téma, příjemní a uvěřitelní herci, skvělé ztvárnění. Nicméně jednou mi to stačilo a opakovanou projekci asi oželím. To však nic neubírá na tom, že se v našich končinách jedná o velice povedený kus. "Kdyby to chtěla dělat, tak to dělá a neztrácí čas v takový prdeli. Jdu se vysrat."  ()

alienable

Spoiler! Hlavní zápletka, že někdo kdysi točil porno a jinej někdo na to teď přišel mi připadala až urážlivě banální a trochu málo. Jenomže pak mi došlo, že o to vůbec nejde. Prušinovský rozjel mistrovskou psychologickou sondu, která jde pořádně do hloubky. Dokonale zobrazil esenci maloměšťáctví a vyvolal otázky - jak nás definujou naše vlastní chyby? ("Hledá tě, i když ví, co seš zač.") Jak nás definujou pro ostatní? A kde bereme tu sebejistotu (a drzost) v tom někoho soudit? Umíme žít tady a teď? Čim víc nad tim přemejšlim, tím víc mi dochází, jak mě ten film pomalu dostal a doteď nepřestal hlodat. ()

Mermaidee

Co na něm ta holka viděla? Nejsem si jistá, co si budou myslet diváci z malé vesnice v pošumaví, ale v pozadí je dost patrná snaha šokovat měšťáky tím, že se takovýhle věci ještě někde tak fatální řeší. A pro mě to byla jen málo uvěřitelná pohádka. Je vidět, že ji napsal chlap. Emmu jsem nechápala. Nikde nebylo řečeno, že byla i masochistka, to by asi hodně vysvětlilo. Ale jinak mám pohádky ráda. ()

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD