V posledných rokoch vlády kráľovnej Viktórie sa Londýnom potulujú osoby, a to väčšinou ženy, pri ktorých sa z ničoho nič objavujú nadprirodzené schopnosti. Niektoré sú očarujúce, iné veľmi podivné. Medzi ne patrí aj Amalia True (Laura Donnelly), tajomná vdova s tvrdou päsťou a Penance Adair (Ann Skelly), geniálna mladá vynálezkyňa. Ako zástankyne týchto osôb, ktoré sa ocitajú na okraji spoločnosti, im poskytujú útočisko a zároveň bojujú proti…no, vlastne takmer proti všetkým, aby zabezpečili priestor tým, pre ktorých v dejinách, ako ich poznáme, nie je miesto. (HBO Slovakia)

Lavinia

První část: Ženy jsou silné, mocné a schopné. Pokud ovšem zrovna nejsou unesené, týrané, slabé a bezmocné. Protiklady seriál definují, z historizující fantasy je najednou postapo sci-fi. Absolutní zmatek. ()

hwnd

Přiznám bez mučení, že jsem to nepobral. Matlanice všeho možného, napadaly mě třeba x-mení, penny dreadful, sirotčinec pro podivné děti atd. Ale kdyby ta matlanice fungovala, tak neřeknu ani popel a sledování si užiju. Ale tohle pro mě bylo (ještě při delší stopáži) tak strašně zmatený, nudný, že se to skoro nedalo a vážně jsem měl problém se do toho finále vůbec dostat. A finále samotné tomu dosadilo korunu. Tohle se vážně moc nepovedlo. ()

Emilii

Nějak jsem se nemohla chytit příběhu jako takového,  čekala jsem na další díl a zase zmatek, takže "co to je?" A ten poslední díl, dejme tomu, že mi tak trošku, ale fakty trošku,  pomohl, ......to to trvalo, ale chyba není u mne, nějak se to nevydařilo.....cooo?! Ty dvě hvězdičky jsou za kostýmy!!!!! ()

hufnagel

Veľká škoda,že až v 6.tej časti série sa vyjasní celkové pozadie príbehu aj to zrýchlenou formou,až to chvíľami vyzeralo ako úplne iný seriál. ()

karnifex

Zatím viděno prvních šest dílů a relativní spokojenost: nádherné kulisy viktoriánského Londýna (i když těch steampunkových hraček a záběrů z laboratoře by pro mě klidně mohlo být víc), sympatické postavy, zajímavý děj. Šestý díl pro mě byl šok (a úplně mi nesedl, ale uvidíme, jak to tvůrci zpracují v další polovině). ()

skrob odpad!

S každým dalším dílem o kus dementnější. Nakonec to byla taková sračka až jsem začal pochybovat o tom, jestli Firefly natočil stejný Joss Whedon. ()

Isuzu

Výborný seriál, ktorý navnadí od prvej časti na tajomstvo okolo "schopností", ktorými boli obdarené niektoré ženy a dievčatá. Zaujímavé postavy, zaujímavý príbeh, ktorý vygraduje do ešte väčšieho napätia v poslednom dieli..večná škoda, že sa HBO rozhodlo jeden z najzaujímavejších seriálov za posledné dva roky ukončiť ani ne po kompletnej celej sérii, ale len jej polovici... ()

RoyBatty444

POZOR PREZRADZUJEM DEJ! Ep6. X-mani na Whedonov recept s intrigami (elita sa bojí o postavenie príchodom "dotknutých"), dekadentnosťou (bordel aristokratov zneužívajúcich "dotknutých"), nechutnosťami (mäsiar operujúci mozgy "dotknutých" -si milý máš padáka po whedonsky porýpeme sa ti v mozgu- a vytvárajúci chodiace mŕtvoly), hanbatými výrazmi, mimozenšťanmi, lingvistické a filozofické okienko (o nových výrazoch, prevzatých a nekorektných personál iba množné číslo a nový výraz pracovníci-pracovník, Chaos proti harmónii chaos nie je zmena a kto hlasno kričí po uznaní zďaleka je jej nieje hoden a harmónia v našom svete je hodná udržania za predpokladu, že si všetky hlasy uvedomujú svoje postavenie), cestovanie v čase s tým spojené prevtelovanie a náboženstvom v Londýne koncom 1896 a budúcnosť. Claudia Black z Farscapu si strihla vedľajšou, ale celkom zásadnú rolu. Napriek tomu nie je tu v účinkujúcich (Hrajú). Je tu viac nedomysleností alebo skratiek "dotknutá" vidí tok energie a hneď je z nej konštruktér a vedec. ()