Historický epos Posledný súboj je filmová, provokujúca historická dráma, ktorá skúma všadeprítomnú silu mužov, krehkosť spravodlivosti a silu a odvahu jednej ženy vo svete ovládanom mužmi, ktorá je ochotná riskovať a postaviť sa za svoju pravdu. Na základe skutočných udalostí film odhaľuje príbeh posledného súboja medzi šľachticmi Jeanom de Carrougesom a Jacquesom Le Grisom, dvoch dlhoročných priateľoch, ktorí sa  pod vplyvom turbulentných udalostí stávajú nekompromisnými rivalmi a úhlavnými nepriateľmi. Keď manželku Jeana de Carrouges Margueritu brutálne napadne Jacques Le Gris, tá odmieta mlčať a vystúpi, aby obvinila svojho útočníka, zo zločinu, jej čin odvahy a vzdoru, predstavuje v stredovekom Francúzsku čin, ktorý ohrozuje jej vlastný život. Kráľ Karol VI nariaďuje svojím poddaným šlachticom, aby vzájomný spor vyriešili rozhodujúcim súbojom. Následná skúška bojom a vyčerpávajúci vzájomný duel na život  a smrť, stavia osud všetkých troch hlavných hrdinov do Božích rúk. (Cinemart SK)

stuj

Pěkné. Jedna událost je divákovi postupně odvyprávěna z odlišných pohledů tří zúčastněných osob. Chytrá a sečtělá manželka rozumově spíše průměrného rytíře nařkne jeho dřívějšího kamaráda, který by se k ní ovšem intelektuálně hodil víc, ze znásilnění. . . Středověk je zde moc hezky ztvárněn, na výpravě se rozhodně nešetřilo. A souboje jsou kupodivu super, při tom finálním člověk dokonce ani nedutá. Celkově povedené historické drama. ()

diamond

První kapitola težkopádná a nedotažené scény malinko nezvyklé, ale čekání se vyplatilo a vše se v dalších kapitolách propojilo. Zajímavé je sledovat, jak některé životní situace vnímají rozdílní aktéři jiným pohledem a s odlišnými emocemi. Závěrečný souboj je hodně realistický a syrový. Ve filmografii Ridley Scotta jsou rozhodně lepší kousky, za mně poctivé tři a půl hvězdičky a za krásnou Jodie Comer zaokrouhluji nahoru. ()

ArchAngel_

Jedno z nejlepších a nejhutnějších historických dramat vůbec. Poctivá práce a filmařina všech zúčastněných. Na takový film bych dnes ale do kina nešel, tohle patří nejlépe na pořádné plátno s projektorem, případně pořádně velkou TV, pěkně v teple domova :). Tam si to nejlépe užijete, než ve velkém sále s nějakými cizími. Hodnocení: 85% ()

Montmorency

2 a půl hodiny 3x se opakující stejná story v podstatě stejných scénách, bez jakéhokoliv zvratu nebo aspoň překvapení na konci....zaujala poctivá výprava a duel na konci, jinak tohle me too ze středověku je předlouhá nuda ()

Black.Adder

Tenhle film na mě hodně zapůsobil. Hlavně tou úžasnou výpravou, přibližující nejen špinavý středověk, ale i tehdejší zvyky a obyčeje. Ridley to má pořád v ruce, když chce. A ačkoli je ten film opravdu skvělej, bez dnešního vsudypřítomnýho patosu a polopatickejch vysvětlovaček, vzhledem k tomu že se tam znásilňují ženy, už ho nikdy nechci vidět znovu. :) ()

Jimmy73

Bravůrně natočeno, výprava vynikají, to bych hodnotil 5 hvězdami, ale bohužel vyprávění stejného příběhu 3x za sebou mi moc nesedlo. Navíc ten závěrečný hrdinský souboj zakleslého rytíře pod koněm si mohli odpustit. ()

Panel250

Ty dvě a půl hodiny ztraceného života už mi nikdo nevrátí. Díla RS zbožňuju, ale tohle je ultrakravina o ničem. Bez napětí, nez nápadu, bez překvapení. Škoda času. ()

JustEdems

Ridley se po letech oklepal a předvedl nám velkolepou historickou podívanou. Přišlo to ve správné době, jelikož co si budeme, aktuálnější téma momentálně jinde nenajdeme. Ať je pravda kde chce. Přes dvou a půl hodinovou stopáž, příběh ladným tempem ubíhá aniž by nudil. Uvěřitelnost doby je zachycena přesně tak, jak to pan Scott umí. Tedy plno špíny, krve a smradu i skrz plátno se linoucí. Ze skvělého obsazení Démona a Řidiče, musím vyzdvihnout samozřejmě Jodie Comer, jenž mě naprosto okouzlila. Jak hraním, tak svou krásou. A pana Fleka, který je prvotřídním slizem, který mi dost připomíná některé dnešní jedince. Změnilo se vlastně z doby temna něco oproti dnešku? Anyway. Způsob vyprávění z pohledu tří hlavních protagonistů je velice originální a je přednesen více než skvěle, jelikož nám nechává otevřené myšlenky u všech tří možností a neubírá se to přímočarým šovinistickým/feministickým směrem. Dlouho jsem čekal na film, který by ve mně opět probudil dokola se opakující overthink. Bravo a děkuji. ()

jirikzaboj

Tento snímek je typickým příkladem toho, že se za žádnou cenu nesmíte poddat neúspěchu v číslech, resp. box office a celková sledovanost a návštěvnost v kinech. Je pravda, že politicky historické drama je opravdu riskantním plánem, jak jej nasadit do kin v roce 2021 a rozhodně by bylo od začátku rozumnější ho nasadit na streamovací služby, kde by měla úspěšnost o dost větší potenciál a věřím, že by se o něm mluvilo daleko víc. Ale k věci. Jeden příběh a tři pohledy opravdu dobře napsaných postav, které znázorňují ty nejtypičtější charakterové vlastnosti pro dané téma. Plejáda lží, polopravd a intrik. Poupravené úhly pohledu dávají divákovi náhled na všechny perspektivy a nutí ho celý film přemýšlet o tom, kde ta pravda vlastně vězí a napětí tomu rozhodně nechybí. Je důležitý každičký detail a přesto vám garantuji, že ani na konci si nebudete sami sebou jistí. Od určité chvíle jsem byl opravdu nalepený na každý dialog a případnou změnu a došlo to až tak daleko, že jsem i několikrát přetáčel zpět, abych si danou situaci a různé slovíčkaření, či pohledy vyložil správně podle sebe. Je to pomalé a rozhodně je třeba dávat pozor po dobu 2 hodin, ale zároveň to není ani trochu nudné a naopak jsem opravdu spokojený s finálním rozuzlením, u kterého se taky většina z nás nesejde. Poslední souboj byl jen finální třešničkou na dortu a byla radost pohledět na tak surový a autentický boj. Každopádně, co se týče herců..ehm, Driver je špica, Damon má po dlouhé době opravdu zajímavou roli a nejvíc z těchto známých tváří musím pochválit Afflecka, který mě po dlouhé době opravdu svým výkonem uchvátil a ten blond mu fakt slušel. Největší hold bych měl ale vzdát Jodie Comer, která se female (un)power zmocnila opravdu přirozeně a nadlidsky to táhla po celou dobu filmu. Někdy NE znamená NE a někdy NE znamená MOŽNÁ či ANO. Je děsivé, jak moc se tato myšlenka podobá situacím z dnešní doby a ani radikální rozhodování nevybočuje a neopouští od principu. Francie jako taková zfilmovaná dobře, ovšem občas ten digitál fakt bil do očí. Ale vynahradila to dobová atmosféra se soundtrackem a výborné kostýmy. Na závěr bych asi jen chtěl podotknout, že se jedná možná o nejlepší film roku 2021, který jsem měl možnost vidět. Well done, Ridley! ()

MarS_73

Dávám zásadně hodnocení podle toho, jaký zážitek z filmu mám. V drtivé většině ani slovně nehodnotím, protože si nehodlám hrát na žádného znalce. Takže 2 hvězdy opravdu jen z úcty RS za předchozí filmy a ztvárnění doby. Jinak jsem si v průběhu filmu v podstatě jen přál, aby už to hlavně nebylo vyprávěno z žádného dalšího "pohledu" a byl konec. Naposledy jsem se takhle ukrutně nudil u Tenké červené linie. ()

jarkametelka

Na Posledni souboj jsem se jako fanousek historickych filmu tesil.No,ale to s jakym filmem Scott vysel v roce 2021 na svetlo,aby ho videlo co nejvic lidi,tak bych mu radil,aby radeji chodil kanalama.Za tento snimek bych se jako reziser stydel.Zacatek sliboval zajimavy film,ale po 45min jsem se zacal nudit a to bohuzel az do konce filmu.Tento pocit me neopustil,ba naopak-jeste se prohloubil!Scenar je tak spatny,ze od techto scenaristickych borcu je to az sokujici!Nechci tu rozvadet scenar,ktery je neatraktivni,jako cely film,protoze na to zde neni tolik mista a rozebirat ho je ztrata casu,ale trochu inteligentni divak pochopi...Bohuzel se v tomto snimku stalo to,ceho se obava asi kazdy reziser,ze se film obrati opacnym smerem-a to tak,ze se z neho stava trapny pocin.V tomto filmu se to bohuzel Scottovi trochu dari.Jeden dukaz za vsechny:role Afflecka(jeho vykon je na Zlatou malinu),ktery se ridi radou pana doktora Plzaka:Zatloukat,zatloukat a zatloukat.Ten se snazi ze sve postavy udelat nejakou zajimavou postavu,ktera bude vycnivat,ale prave on film spis strhava do trapnosti.A vlastne vsechny postavy cim dal tim vic upadavaji do trapnosti.Nebudete je brat vazne a jsou spis k smichu.Ve filmu nic nefunguje,jak scenar,postavy,dialogy,emoce,dramaticka slozka-rezie.Snad jen krvave souboje stoji za zhlednuti,kterych si divak ale moc neuzije.Posledni souboj neni spatny,je realisticky,ale ten film bohuzel nestaci vylepsit a je jen mala naplast na spatny film.Muj mozek mi nebere,proc si Scott vybral tento nezazivny scenar.Uz jeho Robin Hood naznacil,ze se Scottovi historicke filmy nedari.Bohuzel na to timto filmem doplatil a potvrdil to,ze mu to uz nejde!Scott natocil bohuzel jeden z nejnudnejsich a nejhorsich filmu roku! ()

hmyzovrah

Tenhle film má snad všech pět P. To jest výborný scénář, režii, výkony herců, zpracování, herecké obsazení, tak proč mě bavila jen první půl hodina a pak jsem se už jen nudil. Chyběla tomu totiž šťáva. Po prvním odvyprávění člověk totiž si dokáže domyslet, jak to vidí i ty zbylé dvě osoby a bylo tedy zcela zbytečné tento film natáčet, ze tří pohledů. Konec byl předvídatelný a osobně bych ho udělal mnohem více šokující. Ve filmu mne vůbec nic nepřekvapilo, což je škoda, pač jsem tomuto filmu dával velký potenciál. Ale jednu hvězdu jsem dal za souboj, dokud teda byl na koních. Jak se začli válet v blátě, byl to klasickej Hollywoodskej bullshit. ()

vampvegetar

honosné spektakulárne javisko s namotaným scénarom a v niektorých častiach výbornou kamerou a výpravou, nadpriemernými hercami, nebyť nedostatkov, plný počet istý. Chybou sú niektoré "repetitívne minúty" z pohľadu iného vyprávača, no prakticky meniace len minimum a neujasňujúce vinu či nevinu, trochu recipročný záver "gladiátora", len jednoznačne technicky a herne kvalitnejší v ukončení súboja "prehrá a umrie". A tak len záverečná scéna ukazuje, že najviac viny leží v rodiacej "maternici" a vtedajších spôsoboch a požiadavkách súdneho dvora. ()

KellyB

Někteří lidé by tady na světě měli mít předplatné. Podívejte se na Ridleyho Scotta. Já bych od něj chtěla vidět ještě dalších tisíc filmů... velmi ho obdivuju. Jak železnou rukou drží herce pod krkem... představuju si, že při natáčení neřve a nepobíhá, i když kdoví... a nejradši mám jeho tiché chvilky, kterým pro sebe říkám "Ridlyho vata", neboť k ději nepřispívají na první pohled, to až časem, až se vám to rozleží... tady třeba, jak jí spadne na schodech bota... o tom se mi i zdálo... A jako obvykle u jeho filmů, i u tohoto jsem nevnímala čas, a jako obvykle u jeho filmů, i tenhle si dopřeju několikrát za sebou. Chci si užít ty tři různé verze, a chci zase spadnout z křesla, až ho kopne ten kůň do hlavy... už jsem viděla hodně, ale takový souboj ještě ne. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Osvědčené hvězdné tvůrčí duo kráčí vstříc další filmové spolupráci. Po loňském chváleném dramatu Air: Zrození legendy a pár let starém Posledním souboji vyhlíží oscarová dvojice Ben Affleck s Mattem… (viac)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům