Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

ErzebethB

Pozor! Obsahuje spoilery!! Pro mě velké zklamání, na nového Strange jsem se neskutečně těšila, je to můj nejoblíbenější Marvelák a film měl obrovský potenciál si hrát s efekty, suchým humorem a hlavně příběhem, ten je neskutečně plochý, prvoplánový a nezajímavý. Záporačce tikají biologické hodiny a tak jí prostě cáká na maják, její roli jí vůbec nevěřím a na to, jaký to mělo potenciál (např. scéna v chrámu šarlatové čarodějnice mohla být pojata daleko víc epičtěji - zjištění, boj, šok, cokoli...), boj o základnu Kamar Taj je jak z Harryho Pottera a Volďa by se od ní mohl učit... A ta snaha být LGBT friendly, ta mě vyloženě vytáčí, lesbické matky? Proč? Abychom si uvědomili, že okolo nás tihle lidi existují? No a ? Mí nejlepší kamarádi jsou gayové a jim samotným se to ve filmovém průmyslu příčí... No, dalo se z toho vysosat více, odcházela jsem z kina dost zklamaná. ()

EDEN13

Upřímně ještě pořád žasnu, jak je možné, že je tenhle film po tolika stránkách tak zoufale nefunkční...i přesto, že hlavní postava je Doktor S. a Wanda, jedny z nejzajímavějších postav Marvel Universa vůbec, a i přesto, že ho točil pan Někdo jako je Raimi....a v jehož vizi diváci v marvelu ,,konečně" viděli něco inovativnějšího a ne jen ten obyčejný, už pro mnohé okoukaný marvel. A ano v jistém slova smyslu, se po technické stránce ten film povedl, a najdou se tam i scény, které jsou opticky opravdu hodně zajímavé a je to takový příjemný závan svěžího vzduchu, kterej byste nechtěli mít denně, ale takhle za čas je to prostě víc než ok. Jenomže pak tam jsou scény, které vyzní spíš jako parodie na Doktora S. a působí jako vystřižené z béčkového hororu, který ten film sráží neuvěřitelným způsobem dolů. Co je ale největší prohřešek tohohle filmu, je jeho scénář....kterému se podařilo veškeré skvělé budování těchto postav spláchnout na tu nejsterilnější úroven, kdy jim až na občasné výjimky vůbec nic nevěříte...emočně je to na naprosté nule, a opět až na pár výjimek...nic necítíte, a já se ptám jak je to po WanděVision možné, po Spidermanovi a Infinity nebo End Game, na které film odkazuje....občas jsem si říkala, jestli vůbec ten člověk co dělal scénář těm postavám rozumí a chápe je, jelikož mi přišlo, že si s nima vůbec neví rady. Dvojka Doktora měla být něco naprosto bombastickýho a stačilo by podle mě k tomu málo, Wandě tam dát procítěný a jen pokračující příběh z jejího seriálu, tady chvílemi působila bud naprosto zbytečně, nebo zmateně, nebo nelogicky....Doktor měl pokračovat v tom co zvoral ve Spidermanovi a ano zaměřit se klidně na své štěstí, pak jen stačilo lehce představit novou postavu Ameriky, a nějak zajímavě vykreslit její vztah k Doktorovi a pak už jen stačilo tam hodit dvě tři camea, který se úplně nabízeli..prostě ty postavy co všichni znají, akorát v trochu jiným provedení, aby tam byl nějakej kontrast....a myslím si, že by to bohatě stačilo. Ale ne....tvůrci tam museli naházet všemožné hračičky, které sice jsou vizuálně zajímavý, ale pro děj nemaj většinou žádnou hodnotu...nejvíc mě prostě mrzí to, že je ten film plochej jako chodník a působí jako kdyby na něm pracovalo 5 schizofreních scénáristů....a ty dvě podtitulkový scény...jako to byl skoro až výsměch. Upřímně po této inovaci si myslím, že dlouho už slovo inovace slyšet chtít nebudu. Opravdu mě mrzí, že něco takového musím o tom filmu napsat, ale nejlepší by podle mě bylo ten film natočit prostě znova, protože to co z toho vzniklo je pro mě nejen zklamání, ale i vlastně dost velký propadák, který aspon za mě nemá u Marvelu obdoby...až takhle černě to vidím....jako fakt co je v tom filmu vlastně dobře, co by se nějak zvlášt dalo pochválit? Kromě herců?. Režie:3/5 Příběh:1,5/5 Vývoj, charakteristika známých postav: 2/5 Camea: 1/5 Atmosféra:1,5/5 Vtip:1,5/5 Nové postavy: příliš nevýrazné, nebo naopak otravné ...2/5 Hororovost:2,5/5 nápaditost:3/5 propojenost s ostatními díly: 2,5/5, tempo:2/5 Za hodně dlouhou dobu sledování filmu, jsem měla víc než polovinu filmu nutkání se ptát: Proč to dělají? Proč tam jsou? A nebo....Proč se chovají takhle? Prostě většina těch scén byla bud hrozně zkratkovitejch nebo jednoduše stupidních. S jiným režisérem a scénáristou by to byl určitě lepší, jelikož tenhle styl mi vůbec nesednul. Na úplný závěr chci jen říct, že tento film měl být naprosto dechberoucím uzavřením seriálu WandaVision , Doktora 1, a What if, ale nejsmutnější je, že at už se jedná o seriál s Wandou nebo ten krátkometrážní díl s Doktorem S a zničením jednoho vesmíru, tak každý z těchto dvou tento film naprosto převyšuje a emočně je to úplně někde jinde... () (menej) (viac)

tank4488

Doctor Stange má velký potenciál na odvážné a divoké filmy, však tady se to bohužel nevyužilo. Samotný název v mnohovesmíru šílenství zněl, že bude plný akce, že to bude šílená jízda, avšak to nesplnilo očekávání. Samotné cestování mezi realitami bylo takové ploché, nezáživné, ale vizuálně hodně dobře zpracované. Film je v několika věcech odlišný od ostatních marvelovek, nejen svojí délkou. Je o něco kratší, hororovější. Scénář nebyl dotažen do konce. Tempo je zde až moc rychlé. Tvůrci se  snažili vměstnat  moc děje do dvou hodin. Film mohl být  delší o 30 minut. Druhé pokračování stejně jako první bylo vizuálně, zvukově a efektově propracované. Svým obsahem druhý díl nepředčil první. Wong, Strange a jeho varianty, zde působí úžasně, Wanda zde má hodně prostoru. America Chavez měla bohužel hodně stručné představení bez pořádných základů. Celkově film působí stručně, bez nějakých osobních linií, ale usnout nudou by se u něj nedalo. Neočekával bych radostný křik celého kina . Film neměl tolik wow momentů ani mnoho velkých odhalení. Celkově taková průměrně nadprůměrná marvelovka. Pokud jste  nesledovali seriál WandaVision, tak nemusíte chápat všechny souvislosti. ()

Lada1962

Prostě to nefunguje, alespoň hlavní záporačka dostala, co si zaslouží, ale určitě ji nějak oživí aby masy Marvel ztřeštěnců mohly utratit spoustu peněz v kinech. Alespoň se tento film zapsal do dějin za nejhorší a nejbytečnější ztvárnění profesora X v podání Patricka Stewarta. Doplnění: v porovnání s Love and Thunder je tohle stále velmi kvalitní podívaná ()

speczi15

6,5/10 Sam moc nejsem fanouskem doctora strange ale tak jakože samo o sobě to bylo dobrý. Plot se mi líbil, cgi už tolik ne. Hororové prvky se hodily. Konecne trošku ty krve tam bylo videt ale ne moc. Trosku vic jsem doufal v postavy v multiversu. Nejvic vas tam prekvapi tak 3 postavy a z toho 2 uz byly v traileru takže jak řikám, doufal jsem v trosku vic světů a postav napříč multiversem. Jinak akce poměrně slušná, Wandu v takovém nasazení jsem jeste nevidel a libilo se mi to. Sceny prechazeni multiversem a souboj s notami byly dost zajimavé. ()

notfilip63

Skvelé zklamanie CGI,akcia, atmosféra a niekedy kamera bola vynikajúca. Bol som šťastný keď som cítil Sam Raimiho tvorbu jak vie vynikajúco urobiť horor filmy. Príbeh ma moc nebavil. A jak inak Marvel pri každej veľmi serióznej scéne musí dať ten vtip niekedy to bolo vtipné niekedy ne. Film na 6/10. ()

avatarak393

Čekal jsem víc. Příběh je přímočarý a víceméně je jasné od začátku jak dopadne. Není zde žádný významnější posun v oblasti postav, pozitivem ale je, že se ve filmu orientuje i člověk, co neviděl všechny seriály, které mu předchází. Do děje jste nicméně vrženi, nevíte o ničem a postupně s Doctorem zjišťujete detaily. Na to jak je film krátký tak dokáže být hodně zmatečný, myslím, že spousta fanoušků od toho filmu čekala daleko více. Potěší nicméně camea nových postav, kterých se snad dočkáme i v budoucnu. Nicméně, na film fanoušek nemusí spěchat do kina, o nic zásadního nepřijde. ()

abecedator50

Strange mám rád, i jako postavu, i jako herce, Benedicta Cumberbatche. Tenhle film bezpochyby neudělal nic extra špatně, snad kromě toho, že se až příliš drží té Marvelovské šablony. Je fakt vidět, že nacpat do ní Multiverse je obtížné a i když je to poněkud hororovější, než jsme u klasických Marvelů zvyklí, tak příběh je slabší. Jistě, motivace jsou jasné, ale to nestačí. Za mě by bylo fajn vidět ještě více paralelních světů. A je super vědět, že i Strange dokáže být jiný, než jak ho známe, ale že ten náš, byť není nejsilnější, tak má srdce na správném místě. Nemyslím si, že by to byl nejhorší Marvel a nemyslím si, že by si měl Raimi něco vyčítat, protože udělal solidní superhrdinský biják, co má tempo. Ale možná by to chtělo, aby ten film byl nakonec přeci jen trochu delší. Myslím, že by se nikdy nezlobil. Alespoň nějaké příběhové archy by se tím mohly uzavřít a mělo by to větší hloubku a dopad. ()

Bratyslavcan

Film si stále držal moju pozornosť a ubehol rýchlo, nemal hluché scény. Úvodu by som doprial pár minút navyše, pretože bol rýchlo a stručne nasekaný, tak že, "Prejdime rýchlo nudnú časť a poďme na jadro" a to nie je dobré. Ďalej sa tvorcovia dosť spoliehali na to, že diváci vedia čo sa stalo v seriály WandaVision, čo je vzhľadom na neprístupnosť Disney+ v Európe problém a divák sa nevie tak úplne vcítiť do postavy Wandy. Hororová atmoška s Raimiho podpisom super, bol som z nej nadšený, no myslím si, že skalný fanúšikovia Marvelu to môžu brať ako zradu. Predsa, aby ste všetkému v MCU chápali je film dôležitý, ale nie všetci fanúšikovia majú v láske tento žáner. Z druhého pohľadu to je pre fanúšika MCU slasť. Jediné čo ma vo filme naozaj iritovalo bol (ne)herecký výkon Xochitl Gomez, v role Americi Chavez, ktorá hrala len vyhúkaný pohľad. Z filmu som bol nadšený, no s mnoho ďalšími chybičkami to je na 3* ()

Malingo

Stejně podivné jako zbytek 4. fáze MCU, avšak v dobrém slova smyslu. Narozdíl od Eternals film pracuje s méně postavami a ačkoliv je to místy zmatek, je všechno dobře vysvětleno. Doporučuji se předtím podívat na Wandavision, film je v podstatě sequelem. ()

AJensen

75% Raimi přinesl svěží vítr (a Bruce Campbella :)) do ne asi zrovna umírající, ale 100x opakované šablony Marvelu, čímž paradoxně rozdělil fanoušky na dva tábory. Mě se to, ale líbilo a film mě mile překvapil. Humor šel do pozadí a byl nahrazen hororovými prvky. Trailer byl klasicky zavádějící a zaporák celkem překvapil. Efekty byly dobré a i když to v tom 99% diváků neuvidí, tak jsem si říkal "McFarlane by si měl dělat poznámky a takhle by měl vypadat nový Spawn". Celkově mě to potěšilo mnohem víc, než poslední Spiderman. ()

MatyRock

Mnohovesmír šitenství s opravdu malou dávkou šílenství. Sam Raimi je hnacím prvkem celého filmu a opravdu do něj vtiskl svůj osobitý rukopis. Přízvisko „první MCU horor“ je sice malinko přehnané, ale některé scény jsou o dost odvážnější než je u Marvelu běžné. V druhém Doktorovi rozhodně potěší vizuální stránka spolu s kamerou, vynikající Elizabeth Olsen v roli Wandy (bohužel její motivace nestojí na úplně pevných základech a s koncem seriálu WandaVision jsou do jisté míry v rozporu, ale s přimhouřeným okem budiž) a různorodé postavy (jak nové, tak zdánlivě staré). Benedict Cumberbatch těží z charisma, které si vybudoval v minulých filmech a nemá téměř prostor pro rozvoj své postavy, celkově je mnohem více pasivním protagonistou než bylo třeba. Hudebně je Multiverse of Madness průměrný (vyjma motivů ze starších snímků) a vynechání hlavního motivu z prvního dílu mě setsakra mrzelo. Největším trnem v oku celého filmu je (děravý) scénář se stopáží, kde stopáž měla být delší a scénář lepší. 7,5/10 PS: první podtitulková scéna mi zkazila cliffhanger z (ne)konce filmu. ()

Lum1k

Několik let jsem si opakoval, že nemůže být horší Marvel film, než Black Panther a studio, které patří Walt Disney, by jako jediné mohlo zachovat tu původní notu a nesnažit se lidi tak nápadně trapně vychovávat. Ale bohužel. Černý novomanžel, dvě maminky (které si nějak uplácly mimino asi když jedna z nich po mejdanu spadla do křoví, ve kterém už ležel chlap), superhrdinská hispánka se jménem America, to všechno je asi tak laskavá a jemná výchova, jako by vás při propagační návštěvě krav - maga ti borci a holky nesnažili ukázat zajímavé chvaty, hmaty a vychytané techniky obrany, ale místo toho vás rovnou na místě začali mlátit do xichtu. Matka samoživitelka, která v pohodě zvládá utáhnout velký bejvák se dvěma dětma na krku, to je jen takový úsměvný sen. Znám dost takových matek, ale žádná nežije sama s dětmi ve vlastním domě a úplně bez problémů.  Tu špatně schovávanou reklamu na socialismus jsem nejdřív považoval jen za omyl a neúmyslné vyznění scén. Bohužel pak už páchla přes celý film asi jako špatně utajený pšouk diváka vedle vás. Chaotický děj, zmatené záběry a celková neuspořádanost, neskrývaná 'woke' masírka a svíravý pocit, že se dívám na nový Green Lantern, mě nutily téměř od začátku uvažovat, jestli mám protestně odejít a nebo protestně usnout, jako jsem usnul při hloupoučkém Aquamanovi. Pak jsem si řekl, že jsem za to zaplatil a nestojím ani o trapas v podobě ustlání si na rameni souseda po levé nebo pravé straně a celé to přetrpěl. Tentokrát jsem byl rád, že jsem si ani nekoupil popcorn, protože by mě na něj přešla chuť. Jednu hvězdičku dávám za to že (spoiler alert) zhebli velmi rychle všichni členové alternativy Avengers. Obzvlášť smrt té černé mužatky mě vyprovokovala k nadšené reakci.  Prostě to celé působilo stejně tak přesvědčivě, jako tupé Hynka Stanjury. ()

Vampiroza

Za mě to bylo skvělý. Nebudu tady rozepisovat proč nebo proč by nemělo být. Marvel už mě začínal pomalu nudit...ale Eternals mě zase přesvědčili že to jde konečně i jinak a Sam Raimi mě zase teď přesvědčil že to jde jak jinak tak i líp. 👌 ()

oleg121

Odvážny a neopozeraný prístup k látke (áno, skutočne sa jedná o jemný horor) sa ku koncu, žiaľ, napokon utopí v prílišnom vizuálnom a príbehovom preháňaní a snaha ísť až k extrémom. Škoda, pretože väčšina filmu je ozaj závanom niečoho nového vo svete MCU. ()

Bamban

Film bohužel doplatil na veliké očekávání (Multiverse of Madness - vlastně tam nic šíleného nebylo) a troufnu si říci, že promarnil veliký potenciál. Postavy film nenechá vykoupat v jejich vlastních citech, až tedy na závěr (Marvelovská klasika). I když hudba nebyla špatná, místy byla špatně zvolená (např. "hororové" pronásledování od Scarlet Witch) a v tomto důsledku scény nenavozovaly dostatečně to, co mohly. Občas jde opravdu dost poznat, že to je Raimiho film, ale bohužel jde také poznat, že studio brzdilo jeho tvůrčí schopnosti, což je spíše na škodu. Hlavní padouch je super a nebýt tohoto výkonu tak by film dopadl o poznání hůře. Zatím jsem z kina plný dojmů a vlastně ani nevím pořádně co si myslet... I přes to, že mi hlava radí být více kritickým se těším až se na to podívám v klidu doma a případně pozměním hodnocení... ()

Tycygo

Musím přidat velký nesouhlas s Recenzemi typu: je to hororové a je to další marvel kterému dochází dech. Tak ani náhodou milí diváci. Doctor Strange je perfektní a bavil mě neuvěřitelně moc. Nejlepší start s krásnou CGI Chapadelnicí, která se fakt povedla, potom nějaké ty charakterové developmenty a pak až pěkný závěr. Skvělá marvelovka jako všechny ostatní, troufám si tvrdit, že je toto i jedna z těch lehce nadprůměrných, byť určitě ne ta nejlepší. Infinity war nemá konkurenci samosebou. America Chavez je super a určitě ji uvidíme v dalších filmech.          PS: Možná přijde i Profesor X                      PS2: Ne neni to horor, nevím který dement to tak označil.               TLDR: Jedna z lepších marvelovek, hurá na ni. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023