O lúpežníkovi Rumcajsovi

• Slovensko Dobrodružstvá lúpežníka Rumpľa (viac)
Animovaný / Rozprávka
Československo, (1967–1984), 4 h 33 min (Minutáž: 7 min)

Rumcajs, Manka a Cipísek žijú v lese, kde ich čaká množstvo dobrodružstiev a starostí. Jičínske panstvo chce lúpežníka a jeho rodinu z lesa vyhnať. Rumcajs má však poctivé srdce, a keď je najhoršie, priskočí mu na pomoc Manka alebo lúpežníkov syn Cipísek. (TV JOJ)

LuiCJ

Mám rád keď sám autor predlohy, podľa ktorej je film či seriál natočený, spolupracuje na adaptácii. V tomto prípade je to Václav Čtvrtek a jeho kniha Rumcajs. Tu to funguje výborne! Václav Čtvrtek vytvoril námet na film, Radek Pilař to so svojimi úžasnými schopnosťami nakreslil a Ladislav Čapek to celé režíroval. Knihy Rumcajs, Cipísek a Manka patria k mojim obľúbeným. Toto seriálove spracovanie ma veľmi potešilo. Síce tam nie sú všetky príbehy, ale veľa z nich je. Animácia a výtvarne spracovanie je veľmi pekné. Jednoduché a sympatické postavičky Radka Pilaře sú na tento seriál ako stvorené. Karel Höger. Čo k nemu povedať - je to úžasný rozprávač, ktorý s Rumcajsom a celým Jičínom tvorí nádherné dielo. To isté aj Eduard Cupák. Hudba Václava Lídla je úžasná. Hodí sa do každej scény. Sú to krásne príbehy, na ktoré nesmieme zabudnúť. ()

Scraffy

Rozprávky môjho detstva. No to je ale nostalgia! V 8 minútach super príbeh, ktorý dokáže zaujať nie len deti. A ešte k tomu aj nezabudnuteľný Karel Höger! ()

toktokmokmok

Na Slovensku tento seriál za môjho detstva moc nebežal, preto bol Rumcajs pre mňa len vysneným ideálom vďaka pexesu. Ale keď som sa dočkal, nesklamal som sa. ()

Danulinda

Každý správný český prcek zná tohoto milého a spravedlivého loupežníka, který má své obrovské kouzlo i díky špičkovému dabingu pana Högera a neméně tak výtečného p. Cupáka. ()

kosaka

"Rumcajs vyběhl po schodech tak rychle, že už nahoře chvíli stál a až potom na schodech zadupalo." Kéž by někdo natočil dneska večerníček podobné kvality. ()

Petr59

Určitě jeden z nejlepších českých večerníčků. I dnes se na to sem tam někdy kouknu. Je to i trochu humorné, příběhy jsou hodně dobré a mají nějaký děj. Není to žádná jednoduchá skládačka z jiných večerníčků. Postavy jsou také velmi dobré. ()

Kontryhelka

Další z krásných večerníčků mého dětství, krásný dabing a krásné kresby. Manku jsem milovala, ostatní postavy byly dost svérázný, třeba knížepán s kněžnou,nebo sládek. ()

Tumbik

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Vynikající animace a skvělá práce Václava Čtvrtka, mimoto vynikající dabing. Pohádka, která pobaví i poučí. ()