O lúpežníkovi Rumcajsovi

• Slovensko Dobrodružstvá lúpežníka Rumpľa (viac)
Animovaný / Rozprávka
Československo, (1967–1984), 4 h 33 min (Minutáž: 7 min)

Rumcajs, Manka a Cipísek žijú v lese, kde ich čaká množstvo dobrodružstiev a starostí. Jičínske panstvo chce lúpežníka a jeho rodinu z lesa vyhnať. Rumcajs má však poctivé srdce, a keď je najhoršie, priskočí mu na pomoc Manka alebo lúpežníkov syn Cipísek. (TV JOJ)

otík

Parádní večerníček s nádherným hlasem Karla Högera. Pro děti dokonalá podívaná. Poslední série, kterou namluvil Eduard Cupák však také není k zahození. ()

fantoci

Kdo by neznal příhody legendárního loupežníka? Tuto nádhernou postavičku přivedl na svět spisovatel Václav Čtvrtek. Na jeho dobrodružstvích vyrostla už nejedna generace dětí. Rumcajs patří bezesporu k nejlepším Večerníčkovým seriálům. ()

Lachtaan

Večerníček, co zapříčinil, aby si celé Československo zapamatovalo jméno města Jičín. A také malebný název lesa Řáholce. ()

Zdeňka

Les Řáholec patřil v mém dětství k nejoblíbenějším místům. Rumcajs je člověk na svém místě a ví co se sluší a patří. Určitě je tento Večerníček lepší než spousta amerických násilných kreslených seriálů, i když se zde také párkrát vystřelí. ()

Braddy

Rumcajse jsem měl a mám rád. Potěšila mě ČT, která nechala tyto původní černobílé díly zremasterovat, obarvit a vyčistit, takže vypadají mnohem lépe a myslím, že jim to vůbec neuškodilo. Navíc komentář Karla Högera zůstal a to je to nejdůležitější. ()

Cejny

Neviděl jsi večerníček o Rumcajsovi, jako bys nežil. Nepatřil sice mezi mé nejoblíbenější, ale 4 hvězdy si zaslouží. ()

klúčik

Klasická kreslená rozprávka. Ako chlapca ma to zaujalo, lebo na Slovensku to narozprával Anton Mrvečka a odohrávalo sa to pri Žiline. No originál je výborný.....80%. ()

Zagros

Se svými dětmi se teď občas vracím do dětských let a mrknu se s nimi na nějaký ten večerníček, proto se u mě objeví sem tam příslušný komentář. Rumcajs se mi líbil už za mlada, líbí se mi i teď s dětmi a dětem nakonec také. Když se povede něčemu oslovovat malé i velké diváky přes padesát let, vysoké hodnocení je na místě. Navíc to má pro mě i nově objevené přesahy do dnešní doby. Ochrana lesa před hrabivým kníže pánem má rozhodně něco do sebe. Již knižní předloha od Václava Čtvrtka byla fajn a animované dobrodružství celé loupežnické rodiny doplněné o výtečného vypravěče je skvělé. ()

Přemek

Když pominu fakt, že hlavním kladným hrdinou je obyčejný zloděj a ekoterorista, miluju tenhle večerníček od dětství - a musím uznat, že vedle Högrova mistrovství obstál i jeho nástupce, Eduard Cupák.. ()

Mouzon

Högerův komentář povyšuje vynikající a vtipný večerník na geniální večerník. Jedna z mála večerníčkovských pohádek, na které se rád podívám i teď po letech. Vtipné, vypointované, nepodbízivé. ()

mira007

Legendární večerníčkový loupežník, který pro několik generací znamenal to nejakčnější, co se v socialistickém Československu objevilo z domácí tvorby v televizi. Tak nějak mne to pobavilo ze sentimentu i dnes, ale mám pocit, že pro dnešní děti je to z pravěku stejně jako němé grotesky. Zvláště od té doby, co přesunuli Večerníček z ČT1 před zprávama někam do pryč. ()