Bež!

• Slovensko V zajatí (viac)

Pred materinskou láskou sa nedá uniknúť. Z bezpečného prístavu matkinho náručia sa však niekedy môže stať smrtiaca hrozba. Mladé dievča Chloe o tom vie svoje. Je na vozíku a vyrastá osamote, izolovaná od sveta, iba so svojou milujúcou mamou. Ich vzťah a život sa môže zdať bežným ľuďom zvláštny, možno až znepokojujúci, nikto však nemôže mame Diane uprieť urputnú snahu chrániť svoju dcéru, starať sa o ňu až do roztrhania tela a mať ju pre jej vlastné dobro stále pod dohľadom. Chloe má množstvo zdravotných problémov, potrebuje starostlivosť na plný úväzok a s oddanou mamičkou tvorí zohratú dvojicu. Keď sa však v sedemnástich chystá na vysokú, začne odhaľovať čoraz desivejšie tajomstvá. Namiesto odpovedí na otázky sa od svojej mamy dočká len ďalších obmedzení. Chloe je pripútaná k invalidnému vozíku, z oceľovo pevného materinského objatia však musí za každú cenu utiecť. Odpovede na jej otázky sú totiž ešte strašnejšie, než si dokázala predstaviť. (Bontonfilm SK)

Homerking

Diane je velmi starostlivá matka, doma pečuje o svou nemocnou dceru Chloe která je upoutána na invalidní vozík, když Chloe zjistí že léky které jí dává matka k užívání jsou pro její zdraví nebezepčné pojme podezření že s její na první pohled milující matkou není něco v pořádku. Run má bohužel velmi rychle odhalitelnou zápletku a předvídatelný děj vše ale vyvažuje výborný herecký výkon Kiery Allen a skvělá tísnivá atmosféra. ()

Mamlas odpad!

Výborná ukázka toho, jak nudný jde natočit film a o to nudnější, že pointu odhalíte sami hned na začátku. Koukat na hnusnou vypatlanou pizdu skoro celou dobu je pak už jen taková třešnička na dortu. (5%) ()

hrumsrt

Abych měl z "modrého filmu" takové pocity, se může stát jen u hororů... Celý mě to tak chytlo, že už ani nevím, jaká byla vlastně ta úvodní kompozice. Bylo podle mě poznat, že tvůrci si moc nelámali hlavu s tím, že by přece pro tu dceru měl normálně vzniknout nějaký vnitřní rozkol, zda přece jen ta matka nejedná v jejím zájmu. Chápu, že to zlomily hlavně ty přihlášky, ale i tak té výstavbě se šlo ještě pověnovat. Nicméně co se dělo (hlavně se mnou) po zbytek filmu naprosto nepobírám. Abych takhle někomu fandil a očekával postupné vítězství! Herecké výkony u hlavní dvojice na úrovni, ale suverénně kraluje Sarah Paulson, která se mi začíná prokousávat do užšího výběru a už teď ji rád někde vidím. Nápad je zcela šílený, ale přijde mi to nápaditý a dobře provedený. Víc než půlku filmu mě to drželo v takovém napětí, že by mě rozhodil i padající špendlík, ale pořád nic proti tomu satisfakčnímu finále! Závěrečný vzhled v nemocnici mě ale vyděsil více než, co předvedl zbytek snímku. Je to poctivý a sežral jsem i všechna hororová klišé, která jen šla. Sice bych si přál ještě nějakou scénu se sladkým setkáním s rodiči, ale co už. K tomuhle filmu se ještě určitě vrátím! EDIT: Po shlédnutí Misery nechce zemřít, musím pro jistou neoriginalitu snížit své hodnocení. 80% ()

Mamutol

Napjatá atmosféra a pomalu se odkrývající děsivé tajemství udrželo mojí pozornost až do konce. Nejhorší je ta bezmoc, když máte omezené pohybové schopnosti a nemůžete se plnohodnotně bránit. Závěr filmu už byla jen třešnička na dortu. ()

BlondJames

A to jsem si myslela, jak mě moje matka neumí milovat, díky bohu za to.. Ne, opravdu, láska je láska, ale tohle bylo moc i na mě..Akorát jsem asi poslední dobou moc rozmazlená, a to natahování určitých momentů mě prostě nudí, dříve mě to bavilo, ale jak říkám, koukat na scénu, kterou byste nejraději přetočili, mě už prostě tolik nebere, na to je život příliš krátký. ()

waltosin

Hezky napínavý a zajímavý drama ale nikoliv horor. Postupné rozuzlení bylo trošku předvídatelné, ale dobře udělané, až na konec tam jsem čekal větší boj. Dobře ta holčina hrála i když to byl její první film a i se hezky postarala o svojí nematku:D 60% ()

MT_Y

Ani jsem nečekal že film ze Sarah Paulson by mohl dopadnout jinak než skvěle, čekal jsem na něj jakou dobu (bohužel minulý rok nevyšel kvůli tehdejší době počátek víru atd...) ale stalo to za to počkat, byl to opravdu skvělí film.... Hodně mi to připomínalo příběh i seriál odhalení z roku 2019, až tedy na odhalení mezi matkou a dcerou je fakt že to jsem fakt nečekal... Herecký výkon obou představitelek byl prostě úžasný (u Sarah se nedivím ona je prostě skvělá herečka).... Kamera sama kolikrát ukázala pocity takže ani nebyli kolikrát třeba slova.... Zkráceně řečeno tenhle snímek je prostě dobrý a stopáž byla akorát.... Možná by se tam pár negativ našlo, ale pro mě nic zásadního.... 5 hvězd 100% ()

J.Mayen

Podobných filmů jsem měl možnost vidět několik. Souhlasím s ostatníma, že zápletka byla docela průhledná. Co jsem nepochopil tak to naplnění huby vodou aby mohla rozbít okno. No holt nejsem dnešní asi. Popravdě jsem se dost nudil a často koukal na hodinky. Ale chápu, že v dnešní době natočit opravdu dobrý film není tak jednoduché. ()

blondboss

Sprvoti som rozmýšľal, že tomu snímku pridám aj štvrtú hviezdu, ale nemôžem. Bolo tu až príliš veľa nelogických a nefunkčných scén, ktoré celú tú ťaživú atmosféru budovanú počas celého snímku, jednoducho narušili. Každopádne ale jeden z tých lepších thrillerov (o horore nemôže byť ani reči) a ja osobne som sa celkom bavil. Musím uznať aj herecké kvality Sarah Paulson. 65 % ()

Hyssi

Celkem příjemný snímek až na pár mušek.. Hlavní herečka neumí absolutně hrát postižení noh.. Celý snímek mě to hrozně sralo a vždy mi to dokázalo pokurvit vytvořenou atmošku... Ve filmu bylo dost předvídatelných klíšé, které také mohly pokazit napětí... Ovšem i přes tyhle dvě věci to za mě byl dost užitý snímek... [81 %] ()

Lucretat

Když je šokující zvrat jasný po deseti minutách, je to prostě blbě. Sarah má svůj klasicky dobrý výkon. Pokud si film nepustíš, vůbec o nic nepřijdeš. ()

SpicyNugget

Chloe je těžce nemocná a žije jen se svou matkou. Nevychází ani ven a učí se doma. Jenže má pocit, že se na ni matka až nezdravě upnula a když se přihlásí na vysokou, z pocitu se stane jistota. Naštvaná Chloe tak začne rozplétat klubíčko své děsivé minulosti... Horor to není a mysteriózní už vůbec ne, ale je to excelentně natočené drama. Film je napínavý, houstne každou minutou a rozuzlení bylo skvělé. Na tento film jsem se těšila a jsem naprosto spokojená, velmi povedený kousek. ()

Naghavi

Průměrný thriller, ale nadprůměrně napínavý! Zápletka silně připomíná podobný případ vztahu matky k dceři, který skvěle zpracovala HBO v seriálu "Odhalení"...80%, 4/5 hlavně za mladou vozíčkářku. ()

Kushina

Zajímavý námět, napínavý průběh a až mysteriózní atmosféra. Celý ten film o tom, že vlastně ženská drží někoho v zajetí a vydává se za mámu a díky nemoci to nevypadá jako zajetí byl prostě awesome. Chtěl jsem dát 4*, ale ten konec, to už se zase snažil režisér být moc zajímavý. 65% ()