Kto znásilnil a zabil čerstvú maturantku? Zohraný tím brnianskej kriminálky na čele s šéfkou Karin (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou, kriminalistom Davidom (Jiří Dvořák), musí odhaliť vraha gymnazistky, ktorú našli znásilnenú a dobitú v rybníku neďaleko Brna. V priebehu vyšetrovania, do ktorého sa zapoja aj ďalší skúsení detektívi Martin (Michal Isteník) a Sabina (Petra Bučková), sa čoskoro objaví hlavný podozrivý. Jeho podiel na vražde ale nakoniec  nie je vôbec jednoznačný. Karin pri svojej ťažkej práci rieši aj problémy s bratom Erikom (Karel Heřmánek ml.), ktorý prekročil hranicu zákona. (TV JOJ)

fabecc1222

V tomhle díle se projevuje další neduh Renčových děl, a to je používání "dramatické" hudby do scén, kde se vůbec nehodí. Tímhle trpěla hlavně Lída Baarová, kde duněli bubny skoro celý film, tady se zas setkáváme s depresivními houslemi a klavíry při scénách chůze po chodbě atp... Nebývám u kriminálek nikterak dobrý ohledně odhadnutí vraha, ale tady jsem si tipnul po deseti minutách, a fakt to tak bylo. Tak jako většina diváků, vůbec nechápu, z jakého důvodu musí mít Isteník hlas jak dement, když všude jinde mluví normálně. Zkusím ještě jeden díl, a když nepříjde zlepšení, tak konec... ()

Eleanor05

Jako fakt? Někomu se zdá normální jít ihned po znásilnění k rodičům násilníka domů, namísto příbuzných, či vlastního kluka (který navíc už byl na cestě)? Někomu připadá normální se ihned po znásilnění osprchovat a tedy smýt veškeré důkazy? Někomu připadá normální, že lidé z Brna začínají každý rozhovor slovy: "Vo co jde?" Ale no ták! Jinak se druhý díl seriálu Hlava medúzy odvíjel podstatně lépe, než první, ale za tyhle zjevné nesmysly musím stejně hvězdičku ubrat. Korunu tomu už jenom nasadil Čvančarové insane brother Heřmánek, který zřejmě musí každý díl na konci někoho zmlátit nebo zabít. Příště to tipuju na Švandovou, která ho po roce vězení půjde konečně navštívit a hned mezi dveřma dostane od synáčka po hubě. Zase jsem se na závěr smála nahlas. :D ()

remy

Budu nečekaně "pozitivní", protože tu vidím díky bohu alespoň velmi průměrnou epizodu, což je po té tragické úvodní docela úspěch. Na druhou stranu čekat do příště ještě víc, než jen narativně tuctově vystavenou detektivku s až parodicky působícími konci s Heřmánkem (bojím se, že tohle je teprve začátek...) je spíš naivní sen. V pohodě koukatelný. ()

klukluka

V životě, ale fakt v životě jsem se u kriminálky takhle nenasmál! TOP byly ty fialový prstíky klouzající po umělohmotné stěně sprchového koutu. Jenom si nejsem jistej, jestli to ve mně mělo vyvolat zrovna tento typ emocí..? Záměr tvůrců to asi původně nebyl, ale jsou v tom vynikající. ()

mira007

Případ znásilněné a zabité maturantky ( Michaela Petřeková první oběť, kterou Renč svlíkl do naha ) byl znatelně lepší než ta první tragédie, ale chytnul jsem alergii na Čvančarovou, kterou mám jinak i rád. Ale jestli tenhle seriál začíná mít guilty plesure chvilky, které žeru, tak je to psycho Heřmánek se svou Tarantinovskou násilnickou půlminutkou v každém dílu. ()

IvcaSammet

O trochu lepší než první epizoda, ale stále "předramatizované" - vyústění zápletky v domě bylo absolutně předvídatelné, tvůrci prostě chtěli rádoby dramatickou akci a bylo jim úplně jedno, že to působilo jako pěst na oko. Logiku už nehledám nikde a závěr s Karlem Heřmánkem byl trošku zklamáním, čekala jsem pořádnou řezničinu :P Průměr, ale pořád věřím v zlepšení. ()

Dogfish

Pořád tomu dávám šanci. Ale opět pár nelogických věcí, kterých se mohla možná dopustit Policie Modrava, ale u ČT bych to nečekal. Kluk znásilní holku. Ona si pak jde stěžovat JEHO matce. Co čekala, že zavolá poldy. To bych ji snad praštil taky. A pak ji ta matka odveze k rybníku, kde paří zbytek kamarádů, snad proto aby ji pak -nenašli- když v jejím těle je DNA jejího chlapečka. Nechápu... ()

quixote

Jestli to sleduje nějaký kriminalista, psychiatr, vězeňský psycholog nebo na slovo vzatý scenárista, nepochybuju o tom, že se královsky baví. Anebo mu vstávají chlupy hrůzou po celém těle. Často nevhodně použitá hudba (která mi navíc přijde dost laciná, Doyle jr. má k otci tedy hodně daleko) mě vrací někam do 80. let. Je to záměr? To, jak kamera zabírá herce, je pro ně často velmi nelichotivé a v HD je to ještě horší. ()

Amonasr

Až téměř do samotného závěru na mě tento díl působil mnohem lépe než předchozí, nicméně konec byl zase až příliš nevěrohodně přitažený za vlasy. Škoda. Ale tak podmíněně tentokrát za dvě hvězdy a uvidím, co bude dál. ()

topi80

V prvním díle jsem logiku toho rozuzlení taktně přehlédl, ale tady to tedy byla pořádná ťafka. Na druhou si i přes kulhající příběh nešlo nevšimnout skvělých hereckých výkonů rodinného tria Kříž, Štefanová a Tuček. I přes naprostou nepřirozenost všech policajtů mě ale i druhý díl nějakým svým způsobem bavil, ale uvítal bych, kdyby příště už mělo závěrečné rozuzlení aspoň tolik logiky, aby i člověk, který na podobné věci není náročný, nemusel nevěřícně kroutit hlavou. ()

milwaukee

Kupodivu jsem se bavil i u druhého dílu. Ten první měl možná o fous větší rajc, ale ani tady to nebylo špatný. Akorát ty konce mi přijdou takové jednotvárné. Mladej Heřmánek je prostě krásně brutálně ujetej. Jestli on nakonec nevyvraždí celý Brno. Ale jestli takhle dopadne i třetí díl, tak už půjdu o hvězdu dolů. Akorát ŠŠ (Štěpán Šafránek) mi s těma fousama připadal jako Lev Trockij :-)) ()

Mamlas

Stejné jako jednička. Zápletka budiž, zbytek slabota až bída. Kazí to nadále opuchlá škaredá baba s čepicí v hlavní roli a dívá se na to špatně i kvůli ujetému kameramanovi, který rád točí alternativně někde z výšky kolen až kotníků. Dál to kazí odporná všudypřítomná hudba, prostoje, rodinné kecy,... (15%) ()

curil

Oproti prvnímu dílu menší ústup z napětí i kvality námětu. Banální případ vraždy, kterých už bylo v seriálech zpodobněno na stovky. Z herců opět nejlepší Jiří Dvořák a tentokrát Pavel Kříž jako zarostlý a vyhublý historik děvkař. ()

Luswani

V téhle kriminálce je tolik chyb, ať už scénáristických, režijních, hereckých, ale i hudebních... Isteník musel od Renče dostat povel, aby změnil hlas a lišil se od Edy z Mostu, jinak si nedokážu vysvětlit, proč mluví jako eunuch. Byla tam spousta nelogických momentů. Už jen ten konec. Proč najednou ve spěchu nasednou do tří aut, která musí houkat a blikat a oni jedou, jakoby tušili, že se přesně v tu chvíli něco odehrává v té vile? Jo, on se vlastně blížil závěr a bylo třeba nějak vygradovat děj. A samozřejmě přijeli tak akorát, jak to tak bývá... 45% ()

sorrow odpad!

Od krimi tohoto typu očekávám zejména nějakou logiku příběhu, bohužel takové krimi už se u nás fakt netočí. Jen pár připomínek: 1/ tomu klukovi snad po propuštění ze záchytky hned odebrali DNA, při tom znásilnění se ta holka bránila, jeho DNA musela mít všude, za nehty, mezi nohama atd., v ústavu tu DNA nikdo nezkoumal a čekalo se až se najde bunda u bezdomovce???_____2/ znásilněná holka jde po činu zazvonit k domu kluka co jí znásilnil a myslí si, že jí tam pomohou???_____3/ znásilněná holka požádá matku pachatele, aby zavolala policii a jde se hned osprchovat, aby ze sebe umyla všechny důkazy???_____4/ policie neví kudy kam, tak seberou přítele mrtvé dívky a nutí ho k přiznání, když nemají žádný důkaz??? To běžně vídáme u Specialistů na NOVĚ_____5/ profesora jede sebrat komando asi 15 policistů???_____6/ vražedkyně je tak inteligentní, že po důkladném vyčištění koupelny, kde vraždila, zapomene na podlaze prsten a oblečení oběti si schová do garáže???_____7/ víme jak vypadá záznam z průmyslové kamery, ten Dvořák tam vytáhne detail obličeje, jak kdyby ho vyfotil nejmodernějším Samsungem, jako fakt???_____8/ Čvančarové brácha je magor, kdy v prvním dílu zabil dva lidi, nebo jednoho zabil a druhého přizabil, ve vězení už to vědí, dochází k psychiatrovi, ale nechají ho v klidu v cele s dalším vězněm, který to na konci dílu zase pěkně schytal… No a takhle bych mohl pokračovat asi ještě hodně dlouho. A to byl jen jeden díl. Opravdu něco hrozného!!! ()