Samovražda alebo vražda? Zohraný tím brnianskej kriminálky na čele s šéfkou Karin (Jitka Čvančarová) a jej pravou rukou, kriminalistom Davidom (Jiří Dvořák), musí odhaliť vraha mladého nádejného maliara, ktorý zomrel za podozrivých okolností. Jeho smrť pravdepodobne súvisí s krádežou vzácneho obrazu P.P. Rubensa z Moravskej galérie v Brne. V priebehu vyšetrovania, do ktorého sa zapoja aj ďalší skúsení detektívi Martin (Michal Isteník) a Sabina (Petra Bučková), však dôjde k ďalšej vražde. Prípad zasiahne aj do osobného života Karin, ktorej harmonický rodinný život rozdrví krutá rana osudu. (TV JOJ)

hn253

Jedním slovem hrůza. Copak nemáme v Česku herce, kteří umí hrát??? Snad jedině Karel Heřmánek mladší něco předvedl, možná trochu Dvořák, ale pohled na výkony ostatních byl opravdu tristní. Další díly už asi nedám. ()

EddieIron

Tak úplná hrůza to zase nebyla a pro začátek budu shovívavý a dám tři hvězdy, i když je to asi nadsazené. Vadí mi hudba, která je místy otravná a velmi často se nehodí k ději. Vadí mi, že Isteník mluví jako mutující puberťák. A vadí mi celkem nesmyslný závěr, ale třeba to nelogické chování místního mafiána v dalších dílech vysvětlí. Jestli ne, možná jednu hvězdičku sundám. ()

Dawe2

Příšerná roztřesená kamera,. navíc z divných úhlů, ve středu obrazovky záběr mezi nohy bez hlavy, no co to je? Herci co většinou moc nehrají, zachraňuje to Dvořák, Čvančarová jen částečně. Děj to taky moc nespasil, ajajaj ... To se moc nepovdlo. 1* za Dvořáka a druhá za občasnou akci + náznaky podružných dějů, co budou zřejmě pokračovat, za víc to zatím nestojí, ještě tomu dám pár dílů šanci, ale byl jsem v pokušení to trápení ukončit. ()

fafejt001

Dvořák , Bareš , Heřmánek proto dám dvě . Čvančarová jako policajtka spíše trapas . Vůbec jí to člověk nevěří . A konec , na můj vkus , dost drsnýýý . Myslím , že druhý díl nebude o moc lepší . ()

blezg odpad!

Nepřirozené. Nevěrohodné. Nekoukatelné. Velitel musí být někdo, kdo má přirozenou autoritu, ne někdo bezradný, kdo místo mluvení huláká. Jsem zklamaný, že Jirka Dvořák hraje poskoka namísto šéfa. Vůbec jim to spolu nejde. Policajti neprojevují zájem o dění (chtějí být jinde). A já taky. Určitě nebudu hledat dobré pasáže mezi špatnými. Radši vynechám. ()

v.indruchova

zatím začátek dobrý, nejsem si jistá jestli je tak snadné si zahrát v galerii na vandala /hovado/. čvančarové to moc nevěřím. a Isteník mi na roli moc nesedne. Jelikož jeho vyjadřování se hodí spíše do komedie /bez urážky/. Zaujalo mě, že se to odehrává kolem Brna. CO ten uchylnej brácha KAryn? svěřit mu děcko? Majitel galerie je borec :) Konec dílu byl zajímavej, ale jinak celkem slaboučký jako čajik. Jeden pytlik na litr. Herci slabota. Atmosféru to nemá. Hraje si to na něco co není. Velice rozpačité znatelně slabší než Rapl a nemusím zmiňovat, že mnohem slabší než případy 1. odělení. I když je pravda, že tady dbají na některé detajly což oceňuji narozdíl od Rapla. Slabé i na Brno. Jak by řekl pražák. ()

CRUZ05

Já se tak těšil na novou detektivní sérii, že se česká televize poučí ze sraček typu Mordparda, Specialisté a návaže třeba na Případy prvního oddělení....ne, dialogy, kamera, scénář....prostě všechno špatně.... ()

FuLister

Normálně bych si myslel, že je to snad parodie. Ten konec tomu nasvědčuje. Uvidíme co další díly, ale ani poměrně hvězdné obsazení to nijak nezachraňuje. ()

toos

Čvančarová jako drsná policajtka teda nefunguje. Dialogy nebezpečně šustí papírem. Obávám se, že tohle Renčovo dílko se rozhodně nezařadí k Případům 1. oddělení, ale spíš k Vraždám v kruhu. Potřeba autorů českých detektivek nacpat do smíšených vyšetřovacích týmů i nějakou rádoby promyšlenou a tajuplnou milostnou linku, je už vyloženě otravná. ()

lu1

I na parodii je to, jak by řekla Jolanda “ velký špatný “. A oni to navíc myslí asi vážně. Ale jednou jsem se zasmála, jak se Jitka pokusila rozběhnout a stíhat zločince :) Jinak úplně toporné dialogy, naprosto haluzové situace, já nevím jak si odůvodnit tu jednu *... je mi proste blbý dát odpad, jiný důvod nemám ()

Peabody

¨První díl mi pčišel hodně slabý, on scénárista snad detektivku nikdy nepsal a tady se to zdá se učil hodně za pochodu. Takže dva policisté se skroo neobjeví kromě nočního podniku, dva neslezou z plátna, nějaká logika pokulhává. Problém je i v castingu, paní Č mluví v podstatě v jedné hlasové a emoční rovině a navíc místy jí není rozumět, což vyniká zejména v kontrastu s naprosto profesionálním Jiřím Dvoříkem, který vyslovuje zcela čistě. Padouch Jiří Schwarz - co se to s Karlem Hynkem stalo? Ale on nikdy nebyl moc herec. JInak matka opravdu k pohledání, přijde domů pozdě, nedbale políbí dceru, vrátí ji okamžitě chůvě a jde si otevřít flašku vína, se kterým se mazlí asi 3 x déle než s dítětem. Charakterizace postavy? Renčova režie jako obvykle a vedení herců dtto, tedy kdo chce a umí hrát hraje, ostatní si dělají co chtějí, kouzlení s neustálými prostřihy a odlesky je sice o něco lepší, než v jiných jeho pracech, ale pořád zůstává. Podívejte se třeba kolik střihů je než jedna postava projde v galerii dvě místnosti. Docela legrační, podobně zcela nefunkční prostřihy na prosklenou střechu v jiné scéně, jen aby se to hábalo, Mladý Heřmánek hrál psychopata slušně, ale logika toho, že rozbitá a pokrvácená benzínka se nikým neřeší, ačkoli na každé jsou kamery, je tady scénáristický logický ořech. ()

DrobnohledX odpad!

Pokud bylo záměrem natočit něco bizarního, dekadentního, výstředního a absurdního, tak se to skutečně povedlo a člověk který tohle stvořil musí být nesmírně odvážná osoba. Další díly vidět netřeba. ()

Peddro

Již od začátku to bylo tak prostoduché, že jsem nedokázal udržet pozornost. Nemám důvod sledovat další díl. Nuda, nelogičnost a nevěřím hercům jejich role. ()

Ajfist odpad!

Renč prostě dokázal, že není dobrým režisérem kriminálního seriálu (on teda není dobrý režisér vůbec). Měl by se dál raději věnovat točení videoklipů a reklam.Tohle byl průšvih.Čvančarová se naprosto na takovou roli nehodí už se svými proporcemi. vypadá jako almara kterou oblékli do oblečení.V té čepici vypadá jak zastydlá puberťačka, prostě zoufalost.Jediný kdo byl dobrý byl Dvořák.Ale příběh zoufale jednoduchý až prostoduchý a tudíž předvídatelný.Ne další díl už rozhodně nedám, tohle bylo jak parodie na kriminální seriál, ukázka jak se tenhle žánr rozhodně točit nemá. ()