Hlava Medúzy

• Česko Hlava Medúzy
Česko, 2021, 7 h 41 min (Minutáž: 52–60 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Petr Hojda

Jitka Čvančarová, Jiří Dvořák, Michal Isteník, Petra Bučková, Jana Švandová, Jan Vlasák, Karel Heřmánek ml., Pavel Kříž, Gabriela Štefanová, Štěpán Tuček (viac)

Zmiznutý originál Rubensovej "Hlavy Medúzy" a dvaja mŕtvi muži. Tak sa začína prvá epizóda nového seriálu Českej televízie, ktorý nakrútil Filip Renč. Osem príbehov podľa scenáristu Petra Hudského zavedie divákov do Brna a jeho okolia. Štvoricu kriminalistov vedie precízna a cieľavedomá Karin v podaní Jitky Čvančarovej. V  úlohách jej spolupracovníkov sa predstavia Jiří Dvořák, Michal Isteník a Petra Bučková. (TV JOJ)

Recenzie používateľa Amonasr k tomuto seriálu (8)

Hlava Medúzy (2021) (E01)

Děj je akční, má spád, ale bohužel až příliš. Navíc je všechno značně přitažené za vlasy. Vraždy přibývají jak na běžícím páse a stejně hladce policie odkrývá nejrůznější indicie a důkazy vedoucí neomylně k pachatelům, všechno jí totiž hraje přímo do karet, včetně všelijakých náhod. Čímž ovšem příběhu prakticky chybí napětí, a to je u kriminálky dost velký hendikep... ()

Vykročenie do života (2021) (E02)

Až téměř do samotného závěru na mě tento díl působil mnohem lépe než předchozí, nicméně konec byl zase až příliš nevěrohodně přitažený za vlasy. Škoda. Ale tak podmíněně tentokrát za dvě hvězdy a uvidím, co bude dál. ()

Smrť na zámku (2021) (E03)

Tato epizoda se vydařila o dost lépe než dvě předchozí. Příběh je docela věrohodný a drží logicky pohromadě, atraktivní zámecké prostředí mu navíc dodává i příjemnou atmosféru. ()

Dom na konci ulice (2021) (E04)

Zatím nejlepší epizoda, které nemám co vytknout. Mělo to spád, zajímavé momenty překvapení, vše vypadalo poměrně věrohodně i logicky a patřičné napětí až do konce. ()

Kráľovné krásy (2021) (E05)

Docela příjemná oddychovka, u které se dá strávit fajn večerní hodinka. Proč dělat z detektivky velkou vědu - tady mě nic neuráželo a atraktivní prostředí k podobné zábavě patří, aby ji divácky ozvláštnilo. ()

Tajomstvo umierajúceho lesa (2021) (E06)

Docela povedená epizoda s překvapivou pointou. Že je leccos na hraně pravděpodobnosti, nepovažuju za nedostatek, u kriminálek se to svým způsobem dá očekávat. Nesmí to být akorát přespříliš za hranou, což se tady myslím nestalo. Tento díl měl spád i patřičnou gradaci. ()

Krv na striebornom plátne (2021) (E07)

Opět docela svižná epizoda s několika vtipnými momenty z filmařského a hereckého zákulisí. Jen ten vrah se tam objevil spíš stylem "deus ex machina", ale proč ne. ()

Kalich horkosti (2021) (E08)

Což o to, samotné zpracování nebylo špatné, ale zbytečně to shazovaly opět některé naprosto nevěrohodné momenty typu, že si někdo nechá udělat testy DNA na otcovství a ještě dřív, než biologickému otci, s nímž se zahlédl jednou v životě, výsledek vůbec sdělí, už si se snoubenkou plánuje, jak se mu přistěhují do rodiny, která nic netuší. A našlo by se toho víc... Samotný otevřený závěr mi nevadí, která maminka by neposlala svého syna - těžkého schizofrenika do Karibiku za poslední rodinné úspory, aby tam našel svůj duševní klid, že? ()