Místnost sebevrahů. Hater

(festivalový názov)
  • Poľsko Sala samobójców. Hejter (viac)

Tomek Giemza (Maciej Musiałowski) je usvědčen z plagiátorství a vyloučen ze studia práva. Rozhodne se však tuto skutečnost skrýt a nadále dostával finanční pomoc od rodiny Krasucki (Danuta Stenka a Jacek Koman) – rodičů své přítelkyně z dětství Gabi (Vanessa Aleksander), do které se tajně zamiloval. Podvod však vychází na světlo. (sator)

Likan7

Jan Komasa by mohl z fleku do USA a točit tam ty nejzajímavější scénáře. Jeho režie je neortodoxní, pevná a krásně drží celý film. Pokud se k tomu přidá i herci (Maciej Musiałowski je brilantní psychopat), dostanete skvělý film. Musím sice uznat, že mi spojení s prvním dílem docvaklo až u fotky, ale to byla fakt jen moje chyba (Agata Kulesza nehrála v prvním filmu tak důležitou roli). Skoro až Finchorovsky zvládnuté drama, které se ke konci změní ve vynikající thriller s překvapivě skvělým akčnějším závěrem, ze kterého mrazí. A mrazí i z úplného závěru, který stojí na výkonu hlavního herce. ()

LuW

No kurwa! Polákům to v psycho dramatech jde, byla jsem celý děj filmu napnutá jak kšandy. Ponurý odosobnělý výkon hlavního herce je neuvěřitelný-tedy vlastně ohromně uvěřitelný, nedělalo mi dobře se do toho slizkýho ksichtu koukat :D Hezké nahlédnutí do agenturní tvorby fake news, i když tady je to spíš jen takový sneakpeak, špička ledovce v dnešní době. Eskalace filmu je hezky plynulá, vyústění je takový smutný obtisk reality. Stojí za shlédnutí ;) ()

papadoce

Poliaci točia momentálne najlepšie filmy v Európe v tesnom závese so Španielmi. Hejter je znepokojujúca, žalúdok dvíhajúca výpoveď o sile sociálnych sietí. Byť na mne, sú dávno všetky zrušené a zakázané. Toto by si mal pozrieť každý z užívateľov, ktorí sú vo svojich hlávkach presvedčení, že aké je to fasa. Mám dojem, že zmanipulovaní Slováci, ktorí dokonca uverili v mierumilovnosť Putina by to mali dať aj zo dvakrát. Maciej Musiałowski hral absolútne morálne dno a napríklad taká scéna v klube bola naozaj silná káva, ale hral to perfektne. Film je návodom na dokonalú manipuláciu davu skrz hashtag. Veď čo je na sieti predsa musí byť pravda. Influenceri, recenzenti, blogeri a vlogeri vládnu obzvlášť mladej generácii, ktorá má byť našou budúcnosťou. Boh nás ochraňuj. No a samotný záver bol surový brutal. Film nemá žiadnych hrdinov, iba zlo a väčšie zlo. Asi tak. Už teraz sa teším na ďalšie vydarené poľské snímky. Zastavte sociálne siete, zastavte extrémizmus, zastavte ľudí, alebo iba zastavte. ()

SAINTS

Film,je najučinnejši pri podrobnom popise fungovanie dezinformačnych kampani.Ponuka tiež desive pohlady na vzostup bieleho nacionalizmu v Polsku. ()

PaulCZE

Slátanina, ve které se na jednu stranu skoro nic neděj a, na stranu druhou je všechno absurdně přehnaný. Hlavní hrdina bude zřejmě vysněným vzorem pro české elfy a podobné bezcharakterní bolševické nuly. ()

oasismanik

Poliaci idú bomby, veľmi chytro a inteligentne napísaný a zahraný film, pri ktorom vám poriadne vyschne v ústach, komentár zakončujem ako včera po Corpus Christi, bravo kurwa, bravo! ()

Hemlock

Ja pierdolę jo!!! Tak toto byl ovšem solidní nářez a před filmařinou našich severních sousedů mi nezbývá nic jiného, než smeknout. Zřejmě jsem nenašel slabinu, protože Hejter je psychologické drama vyšperkované k dokonalosti. Obsazení, atmosféra, herecké výkony a všechno to mediální svinstvo je sladěno a vyváženo tak akorát a já dávám zaslouženého bůra - 98% a jednoznačně doporučuji. ()

liquuid

Polaci opravdu umi. Perfektni hratky s kamerou, poctive promysleny dej. Hlavni hrdina jde tvrde pres mrtvoly, vycuranej jak dira do snehu, neustale vsem lze a az na mensi vyjimky mu vsechno vychazi. Skoda zbytecne protahle stredove pasaze, ktera mi bohuzel trochu ovlivni celkove hodnoceni. O 20 minut kratsi a bylo by to top. Dalsi velice solidni kousek z dilny bratri polskych. Neokoukane tema taky dela sve kouzlo. Zaslouzene 4 hvezdy a jeste chloupek navic. ()

PAVLIS

50% Oceňuji reflexi současné internetové nenávisti, která se bohužel někdy přelévá i do ulic. A komu nic neříkají trollí farmy a možnosti využití falešných účtů na sociálních sítích a v PC hrách, tak bude možná až šokován. Velký problém mám ale se scénářem. Příběh jednoho ambiciózního mladého manipulátora je příliš velký konstrukt na to, abych mu mohl věřit. 10.6.2022 - ČSFD 82% / 71% IMDb ()

Oxyuranus

No ty vado! Tohle mě nenechalo ani chvíli si odpočinout. Vše ostatní by už byl spoiler a to si tenhle film nezaslouží. Tíživě boží. ()

fleshbekr86

Neuvěřitelně aktuální, silný, mrazivý a nepříjemný film, aneb, kam až může (elitářská) společnost dohnat někoho, kdo chce pryč z totálního okraje. Fuj, je mi nedobře, tak dobrý snímek to je. ()

hrumsrt

Vedle 25 let neviny jasně nejlepší polský film, co jsem prozatím viděl.. Hater volně navazuje na Komasův dřívější projekt Místnost sebevrahů a potenciálně servíruje vynikající vhled do světa na síti.. Ten zprostředkovává okolo hlavního hrdiny Tomka, který z důvodu lehkovážnosti přijde o nalajnovaný život a své mecenáše, a je odsouzen vrhnout se do pracovní reality každodenního života.. Příležitost dostane v PR agentuře, kde má za povinnost kydat na lidi špínu dle objednávky, šířit patřičné dezinformace a vytvářet tucty fiktivních internetových haterů, jak si klient žádá. Nehledí na ostatní lidi, na následky svých činů a je ochoten zajít až za hranu. Hater nezůstává jen na sítí a ukazuje skutečnou moc sociálních sítí i kdejakých internetových diskusí.. Fascinující vhled do kebule jednoho psychopata, který je pro zhrzenou lásku ochotný obšťastňovat mifky a skrze prosté onlineovky chystat politický převrat.. Nesmírně chytře vystavěný scénář s šikovně rozvinutou postavou titulního Tomka, u něhož chápete motivace a čekáte na jeho další krok. Leč tvůrci pojali finále dost odvážně a dávají tak prostor řadě interpretací, možná je jeho individuální vyznění jen podtržítkem za skvěle odvedeným scénářem.. Hater baví, leč má poněkud slabší první polovinu a celkově by mu prospěla dynamičtější kratší stopáž. Ale jak příběhem, tak prostředky, které ho v postrkují vpřed, zvládne diváka bez problémů vtáhnout.. Tohle mělo jít mnohem dál, než za Atlantik! 75% ()

solisoli

Príliš rozťahaný príbeh o Tomekovi, ktorý dokáže neochvejne nabúrať politickú mašinériu pre kandidatúru na prezidenta Poľska. Dej sa snaží byť vierohodný, čo sa ale scenáru a réžii vymkýna z reálneho ponímania podstaty. Určite by sa Tomek dostal tak vehementne ku kľúčovej osobe, ako bol jeden z dvoch kandidátov. Príliš zložité partície pre konečný efekt, ktorý bol akýmsi výsledkom pre prehliadnutie nesofistikovaného deja . ()

srolyma

Pohled na práci PR agentur. Fake news, falešné profily na FB, falešné skupiny, falešné nenávistné komentáře atd. To vše s cílem zdiskreditovat kandidáta na primátora Varšavy, což s ohledem na jeho zjevnou homosexualitu není až takový problém. I kdyby vše selhalo, tak stačí trochu zavrtět zadkem, mrknout očkem a v mžiku je hbitý primátorský jazyk hluboko v hrdle šikovného mladého píáristy. A on se vždycky najde někdo, kdo to natočí a zveřejní. Kam se ale v tomto ohledu Poláci hrabou na Máru, českého PR číslo jedna, který díky podobným manipulacím s veřejným míněním udělal z bolševického udavače, estébáka, zloděje a notorického lháře rovnou premiéra. ()

pafka

Ano, takove trosku Vrteti psem v dobe socialnich siti. Hlavni postava je tezko citelna, netusite o co mu jde. Neznate jeho pocity, neznate jeho minulost, nevite proc to dela.S tim mam nejvetsi problem. A snad mozna i ten masakr na konci, coz je trosku ad absurdum. Ale dozvedet se to, ze se da na socialnich sitich zasadne ovlivnit nazor lidi je to, co jsem si odnesl. Polsky dobry film. ()

Germanicvs

Vskutku zdařilá exkurze do rozmanité práce PR gurua Marka Prchala prostřednictvím místy mrazivého thrilleru z dílny nadějného polského režiséra Jana Komasy. Nápaditý a zároveň více než aktuální v každém pixelu a záběru. ()

BlondJames

80% bez rozmýšlení. Šikovnej klučina, takového bych taky chtěla... film jsem zhltla jedním dechem a asi jsem se zamilovala do fiktivní postavy :D Teda až po herečce Ruby Rose, která si mě v Orange is the new Black získala ihned, tenhle kluk se k tomu musel dopracovat,ale že se mu to nakonec povedlo!!!Polská tvorba také umí občas pořádně překvapit. ()

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů