Partnerství Clinta a Kate čeká zkouška, když musejí čelit následkům odhalení spiknutí. (Disney+)

tomik99

Určitě nejlepší díl celého seriálu a já jsem rád, že se končilo ve velkém stylu. Tolik rozmanitých šípů, to jsem ještě neviděl. To ani neukázal seriál Arrow za X sezón. Tady je vidět, jak je Marvel hrozně dopředu a umí ze svých lidí vymáčknout něco nového a origiálního. Vlastně všechny odvyprávěné příběhy se mi hrozně líbily. Ať už to byla Maya, nebo skvělá dynamika mezi Yelenou a Clintem v jejich souboji a pochopitelně skvostně skončil vztah i Hawkeye a Kate. A ta vánoční atmosféra byla boží a skutečně výborně naladila na svátky. Stromeček, písničky - vše tam bylo a působilo to hrozně přirozeně. ()

aR3Zz

Finále místy až trošku přepálené, ale jsem ochotný to odpustit. Akce je zde nejvíce, opět nechybí humor i jistá naivita. "Souboj" Kate s King Pinem se za mne třeba moc nepovedl. Ale jinak dobré vyvrcholení nakonec velmi příjemné série. ()

MERKATtv

Túto epizódu som si naozaj užil a veľmi ma bavila ale na konci sa tvorcovia rozhodli spraviť niečo čo podľa mňa nahnevá veľa fanúšikov. Naozaj dúfam, že to je iba nejaký prank lebo toto by bolo asi fakt najhoršia vec čo mohli urobiť. Akcia je inak úžasná a Hawkeye má zo všetkých MCU seriálov najlepšie finále. ()

Skratik odpad!

Todle bylo naprosto otřesný. Ježiši kriste todle bylo jedno z nejvíce špatných finále, co jsem kdy viděl. Seriál rozhodně řadím do F tier Marvel prací. Tady nějaký poznámky, co mi uvízly v hlavě. Spoilery:   - Jakékoliv antagonisty v seriálu nejde brát vážně. Rusové jsou celou dobu zesměšňováni, mají absurdní kostýmy, nezvládají ani v bandě přeprat padesátikilovou holku, jejich muška je na úrovni downa. A samosebou se mezi sebou baví angličtinou s nejvíc fake ruským přízvukem ever. - Opening Fiska byl naprosto parádní, jakože holy fuck v ten moment jsem chtěl přehodnotit celý seriál, protože to, jak zvládli napsat jeho dialog bylo vážně super. Jenže pak přišly i ty další scény s ním a... dude, wtf r u doin? V Daredevilovi trvalo celých šest epizod, než se vůbec Matt potkal s Fiskem a to jen proto, aby dostal absolutně na prdel. Trvalo tři série, než ho Daredevil dokázal porazit a chtělo to neuvěřitelně odhodlání, ztrátu přátelství a desítky mrtvých po cestě. Zde borec prostě přijde 1v1 zabít ženskou jenom protože s ním nechce už dělat business? To nemyslíte vážně ne? - Je to přehnaně soft. Cílovka jedenáct let je hrozně znát. - Proč je děj tak hrozně moc předvídatelný? Doslova jediný Fisk mě dokázal nějak překvapit, zbytek byl bez jakékoliv imaginace jak podle nějaké neoriginální šablony. - Přítomnost Jeleny nelze hrát vůbec vážně. Hned od začátku je jasné, jak to dopadne a o to víc bolí se na to koukat. Její vůle zabít Clinta nepůsobí vůbec věrohodně, všechno působí hrozně nahodile- jako by si nějaký scenárista řekl "Lmao, to by bylo cool, ne?", ale nedomyslel, že to je tak trochu píčovina. To stejné s tím kamarádem Mayi, vůbec nechápu, proč po ní na konci šel? WTF? - Proč tam kurva byl ten pes? - Jacques DuQuesne byl skvělej. Hrozně jsem si ho v seriálu užíval. - Prosím přestaňte zesměšňovat Larp, já vím, že to působí pro neznalého docela žoviálně, ale je to super... ne fakt, nekecam. - Udržovat chod s tím, co MCU tvoří začíná být vážně náročný. ()

dragonian odpad!

malo to byt zabavne, ale bolo to skorej trapne, DEUS ex machina, aj v podani matky zachranujucej dcerku, vidime auto zaparkovane, a hned o sekundu si to napali do kingpina v 100km rychlosti..nuz zabudli povedat ze ovlada aj casostroj ()

ACDCKL

Poslední epizoda nám ukázala jednu z postav z předchozích Netflix seriálu. Jen teda ten dojem, zda-li bude pokračovat dále či ne, no uvidíme. Celkově poslední díl utekl parádně, rozhodně nenudí a dle mého se povedl ve všech směrech. Opět však musím vyzdvihnout výkon Florence Pugh, ta poslední dva díly táhla celý seriál sama a skorem by si zasloužila seriál pro sebe. ()

hrumsrt

To jak si Kate sjela na tom špagátku po té budově, je jako co?! Absolutně se neměla čím brzdit, z fyzikálního hlediska ji zpomalovalo jen tření těch dvou provazů o sebe a to beztak nebylo kdovíjaké, takže ji gravitační síla měla naprosto na pohodu zlomit obě nohy... Jakoby tady aktuální tvůrčí tým MCU zase převzal otěže, jelikož opět se střídají ty pomalejší momenty a trapně suché vtípky. Celkově už je to pojato tak, že Kate se Clintovi jakoby vyrovnala, ačkoli je to přeci jen rychle a z ničeho nic. Jasně v podstatě o tom, to celé bylo, ale no tak, on si to kroutí už kolik let u Avengers, má výcvik a je to agent S.H.I.E.L.D.u, kdežto tahle puberťačka si jen z koníčku nakopírovala svého hrdinu z dětství. Do všeho toho bordelu se ještě připletl i Kingpin (Vincent D'onofrio), který se prezentuje jako nezranitelný overpower plnošíhlý záporák. Nakonec ta úlohu posledního souboje připadne Yeleně, která jede v úmyslu pomstít Natashu. Jenže asi v důsledku již vyčerpané stopáže procitne opravdu hodně rychle a Clint tak může dále žít s tím, jak mu Nat umřela skrz prsty.. Ve výsledku ty přehlceně rozdané karty jsou za mě hrozně rychle odbyté. ()

johnsnow

Ehm, tak ak má byť toto finále, tak ďakujem pekne. Nevravím, že to je katastrofa ale proste mi to prišlo dosť slabé. No a čo za blbečka spravili s Kingpina, hold mám taký pocit, že Daredevil v She-Hulk bude tiež jebnutý. No ale aby som len nedrbal, tak súboj Clinta a s tou pičou bol fajn aj ich záverečný rozhovor. Ale sklamanie. ()

Dukekuky

A je to tady ! Finále seriálu Hawkeye, a musím říct že tahle epizoda byla úžasná ! Skvělé efekty, dalo by se říct i humor, Vánoční atmosféra prostě skoro.... Všee ! Více vzdělím v recenzi na celý seriál. 9/10 ()

Simon.Dobes

Tešil som sa na Kingpinov návrat. Extrémne. A bol som tak trochu sklamaný. Úvodná scéna s mamou Kate bola výborná, šiel z nej feeling ako z Daredevila. No ale potom... Forma Fiska, ktorá nasledovala, mi k postave skratka nesedí. Dúfam, že to v ďalších projektoch vylepšia. Inak to bola celkom fajn oddychovka. ()

jirikzaboj

Kingpin,chemie Kate a Yelena a spoustu akce. Přízemní akce, která nese šrámy a postavy mají díky toho polepené tváře náplastmi a to se opravdu u tohoto seriálu dost cení. V jedné scéně se aktéři zraní a o něco později vidíme hojící se ránu a taková maličkost si zaslouží respekt a uznání, že nám tvůrci opravdu ukazují, že se jedná o hrdiny bez superschopností. Celkově je seriál opravdu jeden velký film a je pravda, že jako film by nejspíš propadl. Postupné budování New York prostředí ve vánočním kabátu však funguje a rozhodnuti ho takhle “škatulkovat” bylo správné, protože už teď si dokážu představit , že si dám Hawkeye příští rok ve stejnou dobu znovu. Nevím, jak moc je tento seriál pro MCU důležitý, jako spíše pro některé postavy, ale to ukáže čas. Vzhledem k dost otevřenému konci mám pocit, že půjdeme k druhé sérii a je to pro mě dost překvapením. Čekal jsem uzavření příběhu Burtona a Kate jako ohlášeného nástupce. I v tomhle směru dokáže příjemné Marvel překvapit, ale zapracoval bych na herectví J. Rennera, protože mu to opravdu v prvních epizodách moc utíkalo a nebýt Hailee Steinfield, tak by podle mě tak dobře nefungoval. Celkově hodnotím seriál kladně, i k mým vlastním výtkám v předchozích epizodách o tom, že to byla fakt nuda. Na druhou stranu je vše tak autentické a prostě občas život nuda je a u nás obyčejných lidí,hrdinů ta záživnost nemusí být každodenně na špici, ale stojí za to ten příběh vyprávět a třeba se s nim na konci ztotožníme. Happy Holidays, Marvel. ()

Dody345

(Pozor možné spoilery) Díl byl dobrý a bylo fajn vidět Fiska v plné kráse, ale ten konec do si dělali srandu? Mělo to pro něj skončit tak, že zmizel z toho místa a policie ho nenašla a ne, že ho Maya zastřelí. Yelena už byla méně otravná a její kočkování s Kate bylo celkem zábavné. Obecně postava  Kate se mi docela dostala pod kůži (což je po prvních dvou dílech docela překvapení), ale myslím si, že její kouzlo je být parťák Hawkeye a ne samostatná hlavní postava. Jako tým jsou super. A Hawkeye byl po celý seriál skvělý a jsem rád, že konečně dostal i svůj samostatný projekt. + postava Jacques Duquesne je skvělá a doufám, že ji v Marvel světě ještě uvidíme. ()

Tom10000

6. a poslední díl 1. a prozatím jediné řady seriálu. Kate spolu s Clintem čelí dosud největší výzvě. Matka hlavní hrdinky se sešla s jistým Kingem, šéfem celé organizace Teplákovců, stejně jako Mayi a jejího kamaráda v roli "podvelitele", a dala mu výpověď. Následné pochyby mrštné hluché dívky rozčílily plešatého muže k nepříčetnosti a vyhlásil všem Bishopům i ostatním válku. Na dalším z místních večírků jsou Clint i Kate již vyzbrojeni novými vylepšenými šípy, a připraveni k boji. Ten se skutečně odehraje, zpočátku nepříliš vlídně k jejich šanci na přežití. Konfliktu se zúčastní i Jelena, odhodlaná zabít Burtona, a zmrzačit černovlásku, kdyby se vůči ní postavila. Nakonec ji ale přemůže lítost nad náhlým odchodem své sestry a Hawkeyeho ponechá živého. Lučišnice se postaví proti Kingovi, a vyhraje. Jeho život poté ukončí Maya, stejně jako ten patřící jejímu kamarádovi. Matka Kate končí ve vězení, ona sama míří na Vánoce k Burtonům (...). 75 procent, celekm dobrý závěr, ale svým způsobem už příliš otravný s Vánoci. Předevěím dodatková scéna jako vystřižená z kýčovitých aspektů k Santu Klausvovi přbližující se Americe. ()