Hawkeye

Never Meet Your Heroes (E01)

(epizóda)
Akčný / Dobrodružný / Dráma / Sci-Fi
USA, 2021, 47 min

Zajda.

Né bezchybný, ale přesto výborný start nového MCU seriálů. Na Hawkeye jsem se těšil už od oznámení, a tak jsem rád, že mohu říci, že mě první díl nezklamal. Postavy jsou boží. Já miluju Clinta, takže tady není co řešit, ale i když je Hailee Steinfeld na pohled sympatická, tak jsem se jednoduše bál, že její postava nebude Clintovi sahat ani po paty. A musím říct, že jsem si postavu ihned oblíbil. Ano sice mám problém s její příběhovou linkou, ale to samotné představení postavy se Marvelu povedlo. Jinak akce je zatím docela povedená a vedlejší postavy mají potenciál stát se velmi zajímavými. Celé to taky krásné zaobaluje příjemná Vánoční atmosféra, která to celé krásně odlehčuje. Takže já jsem zatím fakt spoko! Zatím něco mezi 7,5-8/10, ale věřím, že s dalšími epizodami se skóre může na těch 5* vyškrábat. ()

dO_od

// Mně to sice přijde pořád jako včera, kdy šly první Avengers do kina, nicméně realita je, že za tu dobu už od premiéry stihla dospět celá generace dětí, kteří si z Avengers berou pro změnu to své. Kate Bishop je jednou z nich, a mně hrozně baví, jak to Feige a spol. v téhle vánoční street level superhrdinské akci pojali. Do Daredevila to má samozřejmě daleko, ale kam se na první dva díly hrabou Falcon a Winter Soldier nebo Loki. ()

3DD!3

Opravdu to má decentní atmosféru Smrtonosné pasti. Další Vánoční zářez představuje nejlepší lukostřelkyni na světě a nahluchlého tatíka (konečně se člověk může s nějakou postavou ztotožnit) v honbě za starým oblekem a na stopě tajemné vraždy. Hawkeye zatím vypadá slibně. ()

liskam

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

První seznamovací díly seriálů od Marvelu prostě nejsou Wau, takže v tuhle chvíli 3*, ale věřím, že se to rozjede. Pravděpodobně né tolik jako Loki, ale Casting je solidní, takže pokud to scénáristi úplně neposrali, tak by celek měl stát za to. Hawkeye je prostě sympaťák a z Avengerů je nejnormálnější. ()

filmfanouch

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Při uvedení prvních Avengers v roce 2012 se z původní šestice nejmocnějších hrdinů světa stal Hawkeye takovým otloukánkem týmu. Nebylo se dvakrát čemu divit, protože přítomnost obyčejného chlapíka s lukem ve stínech boha hromu či supervojáka působí tak trochu nadbytečně a především Clint Barton/Hawkeye v podání Jeremyho Rennera strávil podstatnou část filmu jako vymytý poskok Lokiho. V Avengers: Age of Ultron ovšem Hawkeye získal dějový arch, který z něj udělal otce od rodiny a v jedné stěžejní scéně dokázal předvést, že člověka jako Clint Barton Avengers přeci jen potřebují. V Avengers: Endgame poté jeho osobní dějová linka patřila mezi ty nejsilnější a především se Hawkeye jako poslední z původních Avengerů dočkává vlastního projektu. Jen to je tedy místo filmu šestidílný seriál.   Ze všech dosavadních marvelovek má dle prvních dvou epizod Hawkeye nejblíž k Iron Manovi 3. A to nejenom tím, že se odehrává o Vánocích. Krom přízemnějšího zasazení je především patrné, že bude Hawkeye fungovat jako buddy komedie. Clint Barton a nová hrdinka Kate Bishop v podání Hailee Steinfeld od startu dokazují, že jejich vzájemná chemie bude stát za to a nástupkyně Hawkeye se od začátku dokáže prezentovat jako zajímavá postava, která by v budoucnu mohla předvést zajímavé věci.   Za srdce chytí už samotný úvod, který nejen dokáže k prvním Avengers, ale skutečně dokáže prodat, že se Hawkeye stal pro někoho idolem. Příjemné je poté sledovat právě onen lidský faktor, kdy chce nyní Clint Barton především strávit pohodové Vánoce s rodinou i přesto, že ho události Avengers: Endgame tragicky poznamenali a především ho dohoní duchové minulosti. Na rozdíl od Clinta Bartona, který vždy patřil mezi ty vážnější hrdiny je tu zajímavé sledovat kontrast právě s Kate Bishop, která si sice též v životě neprošla růžovým sadem, smyslu pro humor má ovšem pořád dost. Krom boje o život tedy půjde i o konfrontaci dvou stejně nadaných, ale osobnostně rozdílných hrdinů.   První dvě epizody prozatím moc nových vedlejších postav nepředstavili, nejvýraznějšími jsou matka Kate Eleanor v podání Very Farmigy a Jack Duquesne v podání Tonyho Daltona. Postava Farmigy zaujme především komplikovaným vztahem se svou dcerou, Jack Duquesne zase naznačuje, že půjde o nevypočitatelnou postavu, kdy si Dalton prozatím i na málem prostoru krade své momenty pro sebe.   Režie prvních dvou epizod (i finální šesté) se chopil Rhys Thomas, který v rámci prvních dvou epizod ani vlastně nemá šanci předvádět nic velkého. K velkolepým akčním scénám nejspíš dojde až později (i když pár kreativních akčních sekvencí se najde už v prvních dvou epizodách), Hawkeye se navíc prozatím především prezentuje jako mnohem rodinnější seriál, který skutečně cílí na vánoční období. Na rozdíl od předchozích Marvel seriálů na Disney+ je zde více přítomna fyzická akce a celé je to skutečně přízemnější. A opět to díky velkému rozpočtu působí řemeslně stejně velkolepě jako celovečerní marvelovky.   Hawkeye ovšem především prozatím skutečně funguje jako odlehčené zábavné vánoční dobrodružství, kdy navíc dvojici lukostřelců doprovází i sympatický pes Lucky. Hudba Christophea Becka na rozdíl od soundtracku k WandaVision prozatím dvakrát nezaujme a skutečně platí, že se nejspíš po akční stránce ze řetězů utrhnou až následující epizody. Přesto ovšem první dvě epizody tento seriál startují solidním způsobem.   Povedený dvoudílný rozjezd, který láká na zábavné vánoční akční dobrodružství s výtečnou ústřední dvojicí. Hawkeye může především fungovat i jako vyhovující záležitost pro ty, které aktuální řádění s multivesmírem ve světě Marvel Cinematic Universe neláká a rádi si skutečně užijí přízemnější marvelovku. Dohromady má potenciál Hawkeye na konci fungovat jako skvělý vánoční film, to ovšem potvrdí či vyvrátí až následující 4 epizody..... ()

Martrix

Poavengerovské seriály mě spíš zklamaly. WandaVision se mi líbila pouze tou hravou režií, obsahově spíš průměr, Loki měl pár zajímavých a vtipných momentů, ale to kam nasměroval vyprávění si mi nelíbilo a The Falcon and the Winter Soldier mě otrávilo úplně celé se vším všudy. Takže jaká bych mohl mít očekávání v případě Hawkeye, postavy, která byla tak trochu Natashin sidekick. Správně, žádná jsem neměl, jsem poučitelný. Vývoj MCU se mi navíc nelíbí ani ve filmech. Přesto musím uznat, že první epizoda je překvapivě v pohodě. Hezky vyplňuje ten prostor, ve kterém bychom mohli později potkávat Daredevila a ostatní z "druhé vlny" postav, které patří do stejného universa, ale k protnutí s Avengery nedošlo. Kate Bishop je překvapivě sympatická a má předpoklady pro začlenění do nějakého týmu. Nejraději by se stala parťačkou, nebo aspoň žačkou Clinta, jenže každý člověk má mez co ještě může snést. I kdyby ne věkem, tak psychikou je Clint v důchodu. Tvůrci mají možnost rozloučit se z touto postavou několika způsoby. Mohou udělat z Clinta mentora, nebo ho mohou obětovat, nebo poslat na zasloužený odpočinek k rodině a nahradit ho... . Každopádně v tom bude nostalgie, protože se vše odehrává o Vánocích...což na násilný odchod nevypadá. Zatím je to vcelku fajn, snad to další epizody nepokazí stejně, jako v případě zmiňovaného Lokiho a Wandy...tam se mi první epizody taky líbily. ()

SpaceOdyseus

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Akorat mam rozectenou komiksovou predlohu od Matta Fraction a Davida Aja, takze me potesilo nekolik primych citaci. Napriklad zachraneny pes, rusaci v teplakovkach, kteri vsechny oslovuji 'bro', nebo fialova barva. Kdyz od toho ale odhlednu, tak jsem se nejak extra nebavil. Doufam, ze se to v druhe epizode vic rozjede. Zatim me moc nezajimaji roztrzky rodiny Bishopu a rodinna idylka Clinta s trema detma me bavi snad jeste min. ()

Milano33

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Jeremy Renner sa konečne dočkal vlastného projektu, síce seriálu, v ktorom si zatiaľ príliš čau neodbil, ale to nevadí. Ide o takú sviežu vianočnú oddychovku, ktorá však môže len fabulovať nad tým, že má potenciál sa stáť niečim viac. Celkom mám však pocit, že seriál Hawkeye je plný sebarealizácie a celkovo hľadí na seba i príbeh s relatívnou nadsádzkou. Predstavená Kate Bishop sa mi javí ako celkom sympatická mladá hrdinka, i keď ten záver s ňou trošku prepískli. Na druhú stranu úvod, ten mi normálne navodil zimomriavky a som milo prekvapený, ako veľmi emočne nabitý vlastne bol. Takýto osobitný a kontaktný prístup mi popravde na túto show vyhovuje. Musím povedať, že som dosť natešený na Clintovu interakciu s nerozvážnou a ľahkovážnou Kate. Vera Farmiga tiež potešila. ()

warrenur

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Zatial teda nezdielam tunajsie nadsenie. Strazcovia opat i v tomto kusku budu absentovat periferne videnie. Vyzera to, ze sa Marvel tentokrat zameriava na svoje teen obecenstvo....zatial rodinny film s mnozstvom logickych preslapov a chabej kamery. Renner v pohode, ale neviem, ci bude jeho part postacovat na utiahnutie celej tej slabej omacky a herectva okolo neho. On je pre mna zatial jednoznacne jedinym lakadlom serial vobec pozerat. Hailee, hoci uz 24-rocna na mna svojim vystupovanim zatial posobi ako 16-17-rocna pubertiacka, nuz a "zaujala" i dcerka Hawkeye-a Ava Russo. Nekomentujem vyzor, ale vyraz. A ten, odpustite mi, vdaka tym zvlastnym "zivym" peram posobi velmi neprirodzene. Celok - max 45% ()

rasistik

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Možno to bude tým, že nečítam komiksy, takže som nevedel, o čo sa bude jednať, ale prvá epizóda ma celkom dosť sklamala. Za prvé, Hawkeye je tu len vedľajší veterán s PTSD, ktorý chce stráviť sviatky s rodinou (ak tam v priebehu seriálu napchajú Last Christmas alebo All I Want For Christmas Is You, tak ma porazí). Celý dej sa potom točí okolo čerstvo dospelej fanynky, ktorá sa ešte nenaučila opatrnosti, a tak sa na ňu zosype celá kopa prúserov a náš Jastrab s načúvacím prístrojom sa do toho pripletie. No a celé je to zamotané do záhady hodnej Agathy Christie (samozrejme, že nie). Úvod dosť slabý. ()

LachtanShows

Hawkeye byl vůbec první Marvel seriál letoška, co se mi nezamlouval už přeamerikanizovaným pojetím Vánoc a dost jsem se obával, že hlavně toho se bude seroš držet. Naštěstí to alespoň prozatím dokázal jen ve snesitelné míře, já se ovšem ale i navzdory tomu příliš nebavil a budu sledovat dál jen kvůli momentu, kdy se objeví Yelena. ()

tomik99

Já jsem si první díl užil. Byl pomalejší a rozhodně byl umírněnější, ale po seriálech a filmech, kde se neustále zachraňuje svět, je příjemné sledovat i něco jiného a trochu komornějšího. Kate Bishop je rozhodně sympaťák a její příběh mě zajímá. Myslím, že Hawkeye si dostatečně užijeme v dalších dílech. ()

MERKATtv

Akcia je super a zábavná. Páči sa mi ako ukázali útok na New York z pohľadu obyvateľa. Pripomenulo mi to Batman vs. Superman ako tam Batman behal pomedzi zranených ľudí. Príde mi že origin story Kate Bishop mohol byť zaujímavejší ako iba to jedno dievča ktoré bolo najlepšie vo všetkom čo kedy urobilo. Je to taká low budget Huntress z Birds of Prey :D Inak to bolo zábavné, moc sa toho síce nestalo ale stále, bolo to fajn. ()

Simon.Dobes

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Ako úvod veľmi fajn. Jeremy Renner bol vždy veľký sympaťák a tu sa to len potvrdzuje, aj keď priestoru tu nemal nejak obzvlášť veľa. Hailee Steinfeld, ktorá tu má hlavnú úlohu, je veľmi krásna. A okrem toho aj sympatická. Krásne hrá (trošku naivnú - tak to má ale byť) superhrdinskú teenagerku, ktorá je na začiatku svojej cesty. Seriál na mňa pôsobí veľmi oddychovo a nenáročne. Miestami tu cítim čaro starších superhero seriálov - napr. Arrow či Agents of SHIELD. To ma až prekvapilo, že Marvel Studios sa (teraz) vydáva takouto cestou. ()

Camel91

všetky recenzie užívateľa (k tomuto TV seriálu)

Tj já se normálně nudil :O po zdejším hodnocení až jsem se divil.. Do konce to tady i někdo psal, že nejlepší úvod... pro mě jednoznačně nejhorší z těch 4 seriálů.. Vizuál samozřejmě boží ()