Loki sa snaží uniknúť z bezútešného očistca Ničoty, kde stretáva rôznych Variantov seba samého. (Disney+)

Azurovydrak

Loki se přes nepodařený začátek parádně rozjíždí a mě skoro mrzí, že další díl bude poslední. Pokud jsem dříve vytýkal levný vzhled, tak zde se postprodukce odvázala. Prázdnota má parádní feel, ponouká mnoho easter eggů pro geeky a celkově je prostředí oproti rigidní hale TVA osvěžující změnou. Loki se taky konečně přestává chovat jako užvaněné pako a jeho vztah k Sylvii se vyvíjí možná očekávaným, avšak soudím, že pro většinu fanoušků přívětivým způsobem. Závěř je bombový a starý Loki byl totální frajer. Snad poslední epizoda udrží nastavenou laťku. ()

tomik99

Je jasné, že nešlo udržet tempo z minula, nicméně na můj vkus se až moc zpomalilo. Čekal jsem, že v Prázdnotě se toho odehraje více a vše bude mít větší význam. Díl byl v podstatě z větší části výplňkový, na druhou stranu to dost vynahrazují stále výborné herecké výkony a taktéž lze pochválit hudbu. Ta byla famózní. ()

NiaWolf

Zajímavý díl, který nabízí hodně easter eggů a dojde tak trochu k protnutí s komiksovým světem. Některé momenty mi přišly trapné a zase je to hodně děr ve scénáři. Znáte to, tři lidi zmizí v různých z různých míst, ocitnou se v rozsáhlém světě, ale naštěstí se během 5 minut hned potkají? Jo tak přesně to mi tu docela vadilo. A také to neustále poskakování (MCU) Lokiho kolem a trapné odlákávání pozornosti hlavní bestie. Haloo Loki, víš že ses kdysi uměl zduplikovat a tím bys skvěle zmátl nepřítele? Aha, už nevíš, ted umíš vyčarovat jen deku..tak jo. Ale docela jsem si užila moment Classic Lokiho, ale ten docení asi jen čtenáři komiksu. ()

darthvader77

Glorious purpose! Nejemocionálnější a vizuálně nejpodmanivější epizoda. Všechno se začíná připravovat na grandiózní finále. Postapokylptický konec časů je něco, co mi evokuje hodně třetího Harryho Pottera, celá ta temná atmosféra tomu odpvídá. Hlavní potvora je solidní monstrum a Lokiové byli všichni zábavní. Kid Loki se stal badass třemi slovy I KILLED THOR. Richard Grant byl úžasný v téhle epizodě a vidět celý Asgard podruhé zničený obří nestůvorou bylo emocionální. Líbí se mi trojice Mobius, Loki a Sylvie. Jenom snad každý může nadávat na teorie, ale Marvel prostě připravuje past jako svině. Snad to tedy finála dopadne lépe než u WV. ()

instageek_cz

Za mě výborná epizoda, zřejmě nejepičtější ze všech. Mnohokrát jsem si říkal, že by tohle mělo být v kinech. Loki je v té košili s kravatou a s mečem hodně cool, Owen Wilson boží stejně jako v průběhu celého seriálu, a také Richard E. Grant je naprosto parádní. Zkrátka wow! Bavilo mě to a fakt jsem jen opakovaně litoval, že tenhle Loki místo seriálu nedostal podobu celovečeráku. Protože by šlo o hodně originální Marvelovku, která by vyčnívala nad drtivou většinou ostatních počinů v rámci MCU. /// Recenze a zajímavosti nejen o filmech a seriálech čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Frca

Fajn chemie mezi Lokim a jeho dalšími já. Bylo zajímavé poslouchat jejich příběhy a odlišnostem, které se staly Lokimu z hlavní časové linie. Velmi mě zaujal příběh jak "starý" Loki přežil. Kdo ví, možná za tím něco bude. Nebo se mýlím. (ZASE :D) Bylo by to fajn, ale na druhou stranu by to poněkud zkazilo celou dějovou linku hlavního hrdiny seriálu.  Jinak velmi silná epizoda s velkou mírou akce a skvělými výkony všech herců. A ten vizuál... to vypadalo naprosto skvěle. ()

Elio

Obsahuje SPOILERY. Tak tenhle díl byl cítit skrz naskrz nadcházejícím grand finále, z něhož mám tak trochu obavy, protože si myslím, že minimálně jedna z postav odejde natrvalo. A opravdu doufám, že to nebude Loki, Sylvie, ani Mobius. Mobius měl v tomto díle méně prostoru a vytržený z TVA mi přišel jako ryba na suchu, takže na žádné slovní přestřelky mezi ním a Lokim nedošlo. Přesto mám velikou radost, že je zpět a v plné parádě se chystá pěkně od základů zbořit TVA. Myslím, že se dočkáme velké řady závěrečných soubojů, z nichž jeden bude právě mezi Mobiusem a Ravonnou. Už teď si chystám kapesník. K příběhu: šlo tak trochu o výplňový, přípravný díl. Nejsem divák, který by žádal velké akční scény, právě naopak, diskuze Lokiho a Mobiuse z prvním dvou dílů byly dle mého názoru pětihvězdičkové. Tady to bylo o vysvětlování za pochodu bez nějakého většího množství náboje, což byla škoda. Vztahu Lokiho a Sylvie ale už teď fandím a doufám, že celý seriál skončí vytvořením nějaké pro ně příznivé timeline. Další skvělé plus tohoto dílu bylo představení verzí Lokiho, z nichž každá mě chytila za srdce nějak jinak. Prezident Loki si sice ukradl méně času, než jsem podle trailerů čekala, ale zato zastával správně potrhlou verzi, kid Loki a krokodýl Loki byli skvělí, no a Richard E. Grant, na něhož jsem se nejvíc těšila, se stal jednou z nejlepších a nejzajímavějších verzí, která v sobě snoubila nejen Lokiho obvyklé charisma, ale i kus hodně silného, emocionálního příběhu. No a o souboji mezi Lokiho variantami ani nemluvím, to byla ztřeštěná, chaotická záležitost hodná Lokiho. Hudba celý díl dramaticky dotvářela, předtitulkový začátek byl dokonale atmosférický, postup seriálem byl už trošku slabší, ale finále to vše vynahradilo. Celkově jsem moc zvědavá na zakončení tohoto originálního seriálu, který jde tak trochu jiným směrem, než je u Marvelu zvykem. Je to přece jen první Marvelovské dílko o záporákovi, který postupem času přerostl spíše ve všemi milovaného antihrdinu. Já jen vím, že ten týden čekání na poslední díl bude pěkně dlouhý. Glorious purpose! ()

Kinofil

|| TV-14 || Marvel/Disney || Po zhlédnutí závěrečné epizody jde paradoxně a nelichotivě pro tvůrce by šlo o lepší zakončení série, než jakého jsme se dočkali. Alternativní Lokiové sice mohli být i na ploše jedné epizody využiti lépe, ale své silné momenty mají. Byť jde opět jen o jednu dlouhou akční scénu, dočkáme se i posunu v příběhu na rozdíl od další epizody. Efekty sice dost pokulhávají a všudy přítomné zelené plátno dost ruší jinak zajímavý vizuál. Škoda, že v celé sérii nepoužili techniku z Mandaloriana. Závěrečný fight má silné momenty i nějaké to napětí. Bohužel to se nepřeneslo do dalšího dílu. 70%. ()

Dukekuky

5. epizoda, poslední epizoda před finálem. 5. epizoda se skvěle povedla a já jsem si říkal že tu druhou polovinu seriálu zkouknu naráz. Po 4. epizodě tu máme zajimavé místo (viz recenze na celý seriál). 5,. epizoda je stejné mistrovské dílo jako minulá a to fakt myslím vážně ! Skvělé emoce, místo z kterého mi lezl mráz po zádech. Prostě hodně dobrých věcí ! 9/10 ()

Kushina

Nerad bych se opakoval pořád dokola, ale ten seriál prostě nemá chybu. Ačkoliv se blíží poslední díl, tak napětí neklesá a to co může přijít, tak počet těch možností se stále rozšiřuje a myslím, že to bude velkolepé. 90% ()

KukulienkaHO

Piata epizóda Lokiho je proste čistý úlet. Už v predchádzajúcej časti nebrali veci veľký nečakaný spád, no tu sa tvorcovia vybláznili bez okolkov. Rôzne varianty Lokiho síce priniesli dávku humoru, no v deji sa seriál príliš neposunul. Chémia medzi mužským a ženským Lokim je stále... nefungujúca. Už to ani moc neriešim a beriem to ako skutočnosť, že sa tvorcovia takto rozhodli. Každopádne ženskému variantu nedokážem prísť na chuť. Vizuálne je to nádherné. Hocaký postapo film by mohol závidieť prostrediu, v ktorom sa táto epizóda odohráva. Pokiaľ mal niekto určité komentáre k efektom v Lamentise, tak tu nemôže ani len ceknúť. P.S.: Od finále očakávam konečne rozlúštenie hádanky okolo TVA. Pochybujem však, že by sa z toho stal nový S.H.I.E.L.D., keďže táto organizácia riadiaca chod času je skrátka potrebná na existenciu vesmíru. Jednoducho spravila nejaké chyby, no dúfam, že nebude načisto zničená. Možno stačí len vymeniť určité garnitúry. Ale za prekvapivý koniec budem len rád.😄 ()

soukyd33

Loki, kam se podíváš. 😳🤔 Vymažou vás z jednoho místa, ocitnete se zase na jiném. Stále je to pěkný blázinec, a divák vůbec netuší, jak to celé může skončit. Aligátor by mě ale asi nikdy nenapadl. 🤔 Hvězdiček 5 ()