Loki sa snaží uniknúť z bezútešného očistca Ničoty, kde stretáva rôznych Variantov seba samého. (Disney+)

Eliott

Tak tohle už bylo úplně uhozené! Uznávám, že některé pasáže byly celkem vtipné jako například Lokiho zrady a nebo jeho verze aligátora, ale to prostě nestačí! Už si připadám jako bych sledoval nějakou pohádku od Disney ze Země Nezemě. Momentálně je vše dělané pouze na efekt a příběh ani nikam nevede. Přirovnání k pohádce dává asi největší smysl, neboť z našeho antihrdiny se stal snad ten největší dobrák ve vesmíru, který neustále nosí ten svůj směšný outfit (košilka a kravata a kdyby ji neztratil, tak by nosil i tu svoji připitomělou bundu s nápisem Variant na zádech). Samozřejmě nesmí chybět ani to, že se nám zamiloval. No nevím jak vy, ale mně se mnohem více líbil jako ten sebestředný prohnaný a záludný (přesto sympatický) záporák. Vizuál je moc hezký, ale to je tak jediné co ještě mohu pochválit. Ze zvědavosti dokoukám i poslední díl, ale s Marvel seriály jsem skončil. ()

Kaka

Totální úlet a cesta do pekel. Pokud se poslední díl nevytasí s nějakým zcela transcedentním a odzbrojujícím finále, vysvětlující celou tuhle taškařici plnou prapodivných monster, skákání v čase, alternativních realit a netradiční lovestory, nebo alespoň jejího náznaku, nelze to považovat za nic jiného, než sofistikovanou komiksovou parodii, bohužel zřejmě nechtěnou. ()

darkrobyk

Jeden Loki, druhý, třetí, to je aligátor...aha...taky Loki, pátý....nedají se spočítat, když se pořád hýbou. Bitka všech přítomných odchylek Lokiho působila jak výjev z kabaretu Voltaire. A jak se zdá, magie je opravdu mocná. Konečně pořádná šťáva, což trochu zamrzí, vzhledem k blížícímu se konci. ()

filmfanouch

Sám představitel Lokiho Tom Hiddleston označil čtvrtý a pátý díl seriálu Loki za své nejoblíbenější. A vlastně se není čemu divit. Už čtvrtá epizoda byla poměrně divoká divočina, vše ovšem předčila po-titulková scéna, kterou onu divokost posunula ještě o poznání dál. Předposlední díl 1. série Lokiho je prozatím opravdu nejdivočejší a funguje jako to nejlepší možné lákadlo na velké finále. Už 5. epizoda navíc naznačuje, že je možné prakticky cokoliv.   Interakce Lokiho a jeho variant je jednoduše fenomenální. Každý Loki je tak trochu jiný, přesto je ovšem společně něco pojí. Richard E. Grant je ve své roli naprosto fenomenální a to především v interakci se známým Lokim Toma Hiddlestona. Velmi dobrý je i Jack Veal, který nám představuje velmi novou zajímavou postavu, která se dost pravděpodobně v MCU ještě nějakou dobu ohřeje a je to dobře. Slušně se předvede i DeObia Oparei, jedna lstivý aligátor a ještě jedna nečekaná návštěva. I Sophia De Martino je nadále skvělá a s jejím charakterem se nadále velmi dobře pracuje. Soundtrack Natalie Holt je ještě o poznání výraznější a kvalitnější. Holt je neskutečný skladatelský objev, protože její hudba skvěle sedí k oné mystičnosti. Kate Herron nadále vše vede pevnou rukou, Loki nadále nemá po vizuální stránce chybu a kamera celého Lokiho nadále patří mezi ty nejvýraznější v rámci celého MCU. Nadále se přitom všem rozšiřuje charakter Lokiho, po konci seriálu se na něj již nikdo nebude dívat jako dřív. I kromě zásadní dohry ohledně multivesmíru bude mít Loki zcela určitě i vliv na vnímání jedné z jeho nejpopulárnějších postav. Seriál Loki jednoduše s Lokim pracuje neprobádaným způsobem a i proto stojí za pozornost.   5. díl Lokiho je tou nejlepší předehrou na velké finále, které definitivně ukáže budoucnost multivesmíru v Marvel Cinematic Universe. Představuje spoustu divokých nápadů, dosavadní koncept multivesmíru využívá na plno a přitom si seriál nadále udržuje velké tajemno, které rozlouskne právě až samotné finále. Jedno je jisté: Čeká nás nejspíš další divoká jízda....... ()

oveckaoa

Paráda tak, že přibyly další desítky otázek a jediné co jsme se dozvěděly je to, že dezintegraci Vás to vyvrhne kamsi kde na Vás bude útočit jakýsi mrak. Ten mrak Vás může ´´zabít,, nebo ne. Jelikož to byl předposlední díl tak začínám mít obavu, že většinu otázek nám nikdo nezodpoví. Plusové body za  ty 4 respektive 6 Loki (pokud počítám i Sylvii jestli to teda je Loki což stále nevíme)  za narážku na Philadelfský experiment a Throga. Uvidíme jak to zakončí. 80 procent ()

Sany33

Príbeh: Loki pred bránami ničoty zisťuje, že nie je zďaleka tá najhoršia verzia samého seba, v jednom univerze je dokonca krokodíl. Na centrále TVA zatiaľ Loki v ženskej podobe hľadá zdroj moci TVA a odhaliť tak jej tajomstvá. Prevedenie: Minulou časťou už definitívne skončila detektívna atmosféra, ktorá mi tak imponovala ale na druhej strane tu je o dosť viac vtipu a celkom ma zaujíma aj to, kto za tým celým stojí. 90% ()

Milano33

Neskutočne precítená epizóda, ktorá skutočne krásne hrala na city. Postavy ako Loki, Sylvie, Mobius sú tak precízne vykreslené a s logickými motiváciami, že sú tým vôbec najsilnejším článkom seriálu Loki. Majú potrebnú emocionálnu hĺbku, čím dodávajú aj samotnému zážitku určité emocionálne zafarbenie. S týmito skvostnými postavami jednoducho súcitite, sympatizujete a dokonca sa do nich vžijete, takže spolu s nimi prežívate každý jeden emocionálny okamžik, či už ten veselý alebo smutný. Príbeh je nabitý akciou a grotesknosťou, ale i tak sa nájde priestor na ďalšie prehlbovanie vzťahov. Objatie na rozlúčku medzi Lokim a Mobiusom ma velice dojímalo. Pri romanticky ladenom rozhovore s Lokim a Sylvie som sa vážne červenal. Tá scéna mala veľmi príjemný vibe, síce trošku vychytralým spôsobom klišeovitá, ale vo výsledku naprosto prekrásna. A keď sa Loki a Sylvie konečne chytili za ruky, bol to nesmierne hrejivý a uspokojujúci  pocit. ()

kenkaku

S výskytem asi tak bambilionu variací Lokiho vyvstává jedna otázka - pramatka všech otázek - co/kdo sakra je příčinou, že vznikne odchylka? Jak je možné, že jich je tolik? Začínám mít pocit, že se scénář začíná sám v sobě pěkně topit. Proč je TVA jen banda upocených “hasičů” místo toho, aby preventivně bránili vzniku variací? A říkám si, je to myšlenkou horší než Wanda Vision nebo ne? Pozn.: jako naprostou bombu považuji výskyt USS Eldridge (aka účastníka Philadelpshého experimentu). Tohle je něco čím měl být seriál doslova prošpikovaný. ()

Elerrina

Pustinu plnou trosek měst a lodních vraků a zabydlenou divnými alternativními verzemi Lokiho ohrožuje neekologický zabijácký mrak, který už na první pohled určitě zanechává uhlíkovou stopu. Tudíž je zapotřebí ho spojenými silami zlikvidovat. A otevřít si tím průchod k lepší budoucnosti .. éé, vlastně ke konci času .. no to je fuk. ()

SpaceOdyseus

Vizualne to mohlo byt teda nabusenejsi. Hrozne je na tom videt, ze se tocilo v covidove dobe. Temer kazdy zaber je hrstka par hercu v zelene mistnosti a to je vse. Potesil me thanoscopter, potesil me konec s nadechem epiky a potesili me nekteri vtipni Lokiove. Ale nemuzu se zbavit pocitu, ze z toho slo vyzdimat vice. At uz z dynamiky mezi ruznymi varianty, nebo z konceptu prazdnoty na konci casu. ()

MiniMinion

Výborný díl, jen pár věcí mi brání v přidělení plného počtu. Zaprvé bylo občas až bolestivé očividné, že herci stojí před zeleným plátnem, a ty barevné filtry to mysli spíše zvýrazňovaly než aby to maskovaly. A pak je tady ta rozlučková scéna, kdy si postavy znovu objasní plán a rozloučí se a tak - přišla mi prostě přehnaně seriózní a dramatická. Tyto vlastnosti sice k Lokimu patří, ovšem sem se mi nehodily, ne tímto způsobem. Tento dialog a celkově celou tuto scénu jsem už viděl v jiných filmech milionkrát, nic nového. Jinak ovšem epizoda skvělá. Různé varianty Lokiho byly neskutečně zábavné (Richard. E. Grant měl i ve svém směšném kostýmu obrovské charisma a svou roli stoprocentně prodal), vzájemné podrážení mezi nimi bylo zcela věrné oné postavě, k tomu byl díl plný easter eggů a fan service (Thanoscopter, helma Giant Yellow Jacket?), a celkově šíleností - líbí se mi, že seriál se nebojí být divný (Croki, Throg,…). A úplné finalé s Aliothem zabředlo do nádherného fantasy teritoria, které nás asi ve velkém čeká v příští, bohužel již poslední epizodě. Journey into Mystery - 85% PS: tip, kdo bude záporákem série - bude to Loki. Ačkoliv bych moc rád viděl Kanga a velice by se sem hodil, myslím, že by ho bývali představili nebo alespoň jeho přítomnost naznačili dříve. Navíc je seriál 100% o Lokim, o jeho neúspěších, objevování a překonávání sebe sama. Další Variant Loki jako záporák mi tedy dává největší smysl. ()