Mobius spojí sily s Lokim s cieľom vypátrať problematického Varianta. Nie všetci v TVA sú z práce po boku boha falošnosti nadšení. (Disney+)

LachtanShows

Trochu jsem to přehnal s chválou v první části, začínám mít už hned z kraje obavy, že i Loki nasolí až přehnaně zmatečný seriálový patos, který nikdy nebude hoden tvořit důležitou součást celého MCU. ()

MiniMinion

Zatímco první epizoda klasicky představila postavy, tón a příběh, druhá uvedla kola děje do pohybu. Nedočkali jsme se sice extra porce akce, ovšem to vůbec nevadí - vše ostatní bohatě stačilo, a když už ta akce (na začátku a na konci) přišla, byla výborná. Když Lady Loki na začátku masakrovala agenty, bylo to něco nového, tajemného a děsivého, a retro hudba tomu dodávala takový surreal vibe, a zároveň jsem si díky ní připadal, jako že se dívám na scénu z Ragnaroku. Jinak v tomto díle funguje vše, co fungovalo v tom minulém, a vlastně ještě o level lépe. Loki jakožto postava se po šoku, kterým si minule prošel, vrátil do svých kolejí a ačkoli nemá zdaleka plnou moc nad situací, úspěšně už rozehrál několik her na všechny strany a své úmysly z velké části zakalil a znejasnil. Je vidět, že si Tom Hiddleston roli vyloženě užívá, a jeho výkon je jako vždy vynikající. Duo Loki a Mobius šlape jako hodinky. Skvělá chemie, dialogy, energie, všechno funguje na výbornou. Vyzdvihuji scénu, kde se baví o svobodné vůli, predererminovaném životě a smyslu toho všeho. Seriál se zdá býti plným důležitých informací, které divák musí vstřebat, a alespoň z vlastní zkušenosti mohu říct, že tvůrci nám podle mě všechno předávají srozumitelným způsobem - v ději se neztrácím a novinky chápu a pobírám. Jinak už klasika… vizuálně excelentní, hudba famózní atd. atd… 90 ()

Axident

Je to stylově poněkud chaotické, teprve si to sedá, tak uvidíme, nakolik bude tenhle Disney kočkopes variant kompaktním zážitkem. Nenudí, to je hlavní, ač místy je příliš užvaněný. ()

Azurovydrak

Prozatím převažuje zklamání. TVA je vyobrazenu vskutku příšerně, už jen proto, že všemocná vesmírná rasa strážců času má identickou byrokracii a úřednictví jako směšná zaostalá Země. Úderné týmy nemají k dispozici lepší zbraně než obušky, se kterými ani neumějí zacházet, a výkonnostně jsou naprosto neschopní, když uvážím, že celou organizací v podstatě tahá za nos jeden znuděný Loki. Chtěl bych vidět, jak by si tihle klauni poradili třeba s Thanosem. Krom toho epizoda opět ponouká nízký rozpočet a scénář, který bohužel opět nepochopil postavu Lokiho a to, proč si ho lidé zamilovali. Bojím se, že se z něj stane druhý Jack Sparrow, tj. zábavný antihrdina ve vedlejší roli, ale špatný tahoun celého filmu. Jediné, co mohu pochválit, jsou reference na starší filmy, jako když se Loki dozví o Ragnaroku. Ale na druhou stranu, když to nejlepší, s čím scenář přijde, je odkazování na starší filmy, tak je to hodně špatné. Marvel nám řádně klopýtá. ()

gumbo

O dost lepší než první díl. Už se těším až nedobro vypadneme z té nudné kancelářské šedi plné hloupých dialogů. Tady už jsme trochu vykoukli. Asi nejvíc mě potěšil ten nápad se schováváním se v apokalypsách. To mě tak natěšuje na další díly, až jsem z toho sám překvapen. 90% ()

P.J.2

Druhý díl a stále plná palba! Chemie je tu vynikající, napětí po celou dobu na vysoké úrovni a konec vnadí na další díl. Nejsem zvyklý koukat na seriál a pak týden čekat na další díl ale tady jsem jak na drátkách. ()

RoneXxXD

Překvapuje mě, jak nenasytní casual Marvel komentátoři se zde vyskytují. Málo akce, nic se neděje, nedává to smysl a blah blah. Lol. Víte, existuje něco jako story-building a Loki to zvládá neskutečně dobře. Nikdo o klasickej Marvel už nestojí... Tedy kromě vás. 90% ()

NiaWolf

Dost jsem se v ději téhle epizody ztrácela. Možná je to jen můstek k další epizodě, kdy člověk pochopí víc věcí, ale zatím je to těžko pochopitelný balast. Nejtrapnější mi přišla scéna se salátem. Snad další díl bude lepší a hergot, proč je takový problém sehnat černou paruku. To je takový problém se alespoň částečně držet komiksů? ()

tomik99

S tím časem se do toho zamotávají, nicméně stále to jde. Konec byl opravdu napínavý a skvěle natočený. Chemie mezi hlavními postavami je úžasná, Tom Hiddleston si roli naprosto užívá. ()

Hellierer

Po druhém dílu již čiré nadšení. Super nápady, skvělá dynamika mezi Wilsonem a Hiddlestonem, stylový vizuál a parádní hudba. Posledních 10 minut navíc mělo fajnovou atmosféru a já už se nemůžu dočkat další části. ()

darthvader77

No je fascinující kolik tu s námi je slovy kolegy verbala fantasticky hloubavých a nesmírně erudovaných filmových kritiků, kteří by pravděpodobně potřebovali nějakou Power Rangers chuťovku na zaměření pozornosti jako děti s ADHD. Kdo si myslí, že se nic nestalo pravděpodobně šustil pod lavicí a neuvědomuje implikace téhle epizody. Libí se mi, jak Mobius a Loki mají skvělou True Detective dynamiku jejich diskuze o tom, co je to svoodná vůle, jak směšné jsou oba jejich původy, world building, který dostává ohromných rozměrů. Rozdíl na rozdíl od posledních dvou seriálů je, že se tenhle točí kolem pravděpodobně nejdůležitější části Marvel lore, kteoru jsme měli možnost spatřit. Loki setkavající se s Loki je absolutní fantazie a dáma ukázala, že má teda nějakou OP magii. Závěrečný teroristický útok na jedničku. Výprava skvěla a dialogy mají šmrnc nemám, co dodat. ()

Dejvecd

Ach jaj... Nebudem zakrývať to, že druhá epizóda Lokiho ma celkom sklamala. Než sa pustím na negatívne veci, chcem pochváliť skvelé dialógy a výbornú interakciu, ktorá tak trochu ťahá celý seriál. Páči sa mi, že z toho tvorcovia nerobia tú klasickú Marvelovku, ale vydávajú sa iným smerom a to MCU zúfalo potrebuje. Bohužiaľ ma to nenadchlo toľko ako pilot. Celá epizóda sa uberá jedným smerom, nebol tu vôbec žiadny zvrat a pri "veľkom" odhalení na konci nebol asi nikto prekvapený. Keby som bol v koži tvorcov, tak by som trošku zrýchlil tempo, pretože verím, že nie jeden divák sa trochu nudil. Nakoniec musím vytknúť samotného Lokiho. V prvej epizóde sa mi páčilo, že je zase späť náš starý Loki, no nevydržal nám dlho. Loki tu je zase tým zmäteným meme materiálom, aký sme dostali v Thor: Ragnarok :( 7/10 ()

instageek_cz

Hodně zajímavá detektivka s parádní předapokalyptickou atmosférou! Owen Wilson stále rules, Hiddleston se mi líbil víc než v prvním díle, jako kdyby pro Lokiho získával zase větší cit, lepší timing různých grimas, gest, apod. Celkově super epizoda!:)   Více recenzí čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

johnsnow

Kecačky o narušení časovej osi a podobné veci tam mierne nakurvujú udalosti z marvel filmov ale tak zase chápem, šecko sa nedá uhlídať. Musím však uznať, že začiatočná akčná scéna je fajn a celkom drsná, návšteva Pompejí tiež a záver v obchode budúcnosti (ktorý na to vôbec nevypátral) je tiež super a najmä zistenie, že tu máme Lokiho z pičú. Hold bude to ešte zaujímavô. ()