V pokračovaní komédie Chobotnice z druhého poschodia sa opäť stretnene s manželmi Holanovcami, ich deťmi Evou a mladším Honzíkom a dvoma chobotničkami, vymodelovanými zo zvláštnej podmorskej hmoty. Aj tentoraz spôsobia zmätky a chaos. Najskôr v Lhote, kde sú deti u svojho dedka, a potom na pražskej Kampe, kde Holanovci bývajú. Ich ďalšie dobrodružstvá sú však poznačené dvoma problémami. Tým prvým je hroziaci rozvod manželov Holanovcov, druhým snaha profesora Georga nájsť záhadnú hmotu, ktorá by sa mohla stať lacným zdrojom elektrickej energie. (TV JOJ)

zdeny99

Volné pokračování skvělé rodinné komedie o dvou chobotničkách z plastelíny. Prvních 40 minut je neméně dobrých. Možná dokonce i lepších než celý první díl. Rodiče Holanovi se rozvádějí a vše chtějí půlit. Tomu chobotničky dopomohou a rozpůlí téměř celý jejich byt, klavír odnesou k Čertovce atd. Řádí podobně jako formeláci z jiného Polákova filmu A ZASE TA LUCIE! Pak jejich revírem začne být Národní divadlo, kde především vyděsí vodníka a Rusalku. Ten seladon z Rusalky byl parádní. Tohle vše se odehrává ještě v létě a vůbec to nekoresponduje název filmu. Změna ovšem nastane náhle přibližně ve 40. minutě a najednou tu máme po letní Praze (Čertovce a Národním divadlu) zimní Prahu a Vánoce. Od této chvíle už je to o hodně slabší. Chobotničky jakoby se už vyřádili a místo toho je pronásledují portugalští vědci z minulého dílu, kteří mimoto mluví plynně česky a jezdí autem s MPZ Francie. [10612. hodnocení, 95. komentář, 65%] ()

krizi

Vánoce bez chobotnic pro mě nejsou Vánoce. Asi jediná pohádka, na kterou se dívám úplně každé Vánoce bez výjimky. ()

Godhaj

,,Maminko, pánům taky kafe! Pro pana učitele slabší.“ Zimní pokračování chobotniček mi přišlo o fous horší, než předcházející film. Vina podle mě leží v nezajímavé příběhové linii rozcházejících se manželů a také té detektivní, která je podle mě na dětský film moc vážná. Také oproti minulému filmu ubylo vtipu a komických scén, možná i trochu nadhledu. Za zcela zbytečnou považuji dlouhou operní vložku, bez které by se příběh klidně obešel. Ač jsem pouze kritizoval, stále je pro mě tento snímek ukázkou příjemného filmu, na který se rád podívám znovu, už kvůli sympaťákovi Honzíkovi a Zelený a Modrýmu. ()

joelly01

Ale ano, pridam.. pridam komentar! Chobotnicky jsou spolu s "Certy nejsou zerty" a "Krakonos a lyznici" mym zasadnim stedrovecernim filmem. Proste at uz travim stedry den kdekoliv a jakkoliv, tak tyto filmy v prubehu dne proste videt musim, neb jinak hruza nejhorsi, nestesti na pristich deset let, jezdci Apokalypsy atakdale atakdale... No, i tak davam "jen" ctyri hvezdy.. Tak nejak mi trochu vadi ten prilis dominantni/majetnicky, misty az hystericky pristup deti k k chobotnickam. Zvlaste scena kdy Zaneta Fuchsova na ne rve "Pritoky Labe!!! Kde jsou???!!!??? mi prijde tedy opravdu vice nez nevhodna! Tak! ()

ostravak30

Nebýt Pavla Zedníčka a Dagmar Havlové, tehdy ještě Veškrnové, nebyly by chobotničky ani zdaleka tak dobré. Přeci jen mi letní komedie přišla o něco lepší. Ale své kouzlo ve Vánoční Praze má. Tenhle film je již skoro jedna z tradic Vánoc. Kromě skvělých výkonů dětských herců jsou ale ostatní výkony dospělých herců chabé a celkově scénář sotva utáhne film na hodinu a půl. Konec je však dojemný a hudba je již značně poznatelná pro tento film. Řekl bych, že se opravdu povedla. ()