V pokračovaní komédie Chobotnice z druhého poschodia sa opäť stretnene s manželmi Holanovcami, ich deťmi Evou a mladším Honzíkom a dvoma chobotničkami, vymodelovanými zo zvláštnej podmorskej hmoty. Aj tentoraz spôsobia zmätky a chaos. Najskôr v Lhote, kde sú deti u svojho dedka, a potom na pražskej Kampe, kde Holanovci bývajú. Ich ďalšie dobrodružstvá sú však poznačené dvoma problémami. Tým prvým je hroziaci rozvod manželov Holanovcov, druhým snaha profesora Georga nájsť záhadnú hmotu, ktorá by sa mohla stať lacným zdrojom elektrickej energie. (TV JOJ)

corpsy

Ako z starých čias, keď sa do kín a TV dostávali kvalitné československé produkcie. Trikovo skvelé, má to myšlienku a rozhodne to nenudí. ()

blackrain

Čiší z toho vánoční atmosféra a tu já mám ráda. Chobotnice tentokrát ve vánočním hávu. Výborná komedie pro celou rodinu, nejen pro děti. Pavel Zedníček a Dáša Havlová se k sobě náramně hodili. ()

rt12

K Žanetě přibyl brácha a místo Malého a Velkého jsou zde chobotnicky. Přesto je to zábavné i když Lucie byla lepší. ()

kajas

Stejný případ jako první film, možná dokonce o maličko horší, dějem (velká manželská krize) vhodný spíše pro odrostlejší děti. Pobavil mě ale rozpůlený klavír a podařil se i dojemný závěr. ()

honajz2

Tak asi před rokem jsem hodnotil první díl a strašně se divil, že jsem ho nehodnotil už dřív a až teď jsem zjistil, že nemám ohodnocený ani tenhle díl... A přitom bych přísahal, že tu to hodnocení bylo... Tak asi ne, no. Každopádně tenhle díl mi vždycky přišel horší, než ten první, ale tehdy jsem se u toho bavil celkem dobře a když to náhodou běželo v televizi, koukal jsem na to. Takže ze vzpomínek asi 3*, ale pro nějaké podrobnější hodnocení bych to musel vidět znova. ()

easaque

nostalgické -5* Jako husákovo dítě jsem formelákům neunikl a naopak jsem se těšil na každou novou reprízu. Začalo to Lucií a pak přišly na řadu chobotničky. Tento fantaskní svět, který byl kombinací dětské a vědecké fantazie na mě působil kouzelně a formoval mě. Navíc to všechno působilo utopisticky i tím, v jakých reáliích se film odehrával. Přece jen německý životní styl byl na hony vzdálený tomu českému a při to tam hráli čeští herci ;-). Vlastně všechno co jsem napsal o Lucii, postrachu ulice bych mohl zkopírovat sem, což nechci. Má to hodně společného a hodně se toho opakuje, ale mě se to líbilo snad stejně. Chobotničky jsou možná akčnější díky komandu, co je hledá. Opět vznikl seriál a nebo dvoudílný fílm. A opět nostalgicky tomu nechám plný počet hvězd, a snad nebudu působit moc infantilně ;-). Nakonec přidám k pěti hvězdičkám mínusko kvůli nižší originalitě.  [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

tomtomtoma

Pokračování příběhu chobotniček z modelíny, kdy je svět dětí tvrdě konfrontován s neúprosným světem dospělých. Sourozenci Eva (Žaneta Fuchsová) a Honzík (Milan Šimáček) Holanovi, s pomocí pohádkových chobotniček Zelené (hlas Jiřina Bohdalová) a Modrého (hlas František Filipovský), se trochu naivně snaží zabránit úplnému rozpadu rodiny a neodvratnému rozvodu. A obzvláště díky chobotničkám se dějí další a další zmatky. Navíc nastává dilema, mezi tím chobotničky si nechat, i když se o ně nedokážou postarat a dát jim cokoliv potřebného, a navíc se u nich projevuje touha po chlubení se jimi, aby ostatní mohli závidět. Nebo jim dát svobodu, a tím je zachránit před hrozbou dopadení skupinou ambiciózních vědců, kteří je chtějí z ryze materiálních pohnutek, nehledíc na jejich ušlechtilou a v podstatě lidskou duši. Z dalších rolí: rodiče dětí Andrea (Dagmar Veškrnová-Havlová) a Honza (Pavel Zedníček) Holanovi, kteří k sobě díky vánočnímu času nacházejí cestu zpět, operní zpěvák (Přemysl Kočí), který cítí šanci s rozvádějící se Andreou, šéf podmořského výzkumu George (Miroslav Macháček), se svým ambiciózním spolupracovníkem Andreadisem (Boris Rösner), neodbytný v opětovném získávání magické hmoty z hlubin moře, Andreina kamarádka Jiřina (Jaroslava Kretschmerová), ponoukající Andreu v rozvodovém řízení, Honzův spoluřidič v práci (Jiří Kodet), vždy obratně výmluvný, hrnčíř Mertlík (Vladimír Kratina), soused Holanů, a inženýr Lanc (Jan Přeučil), toužící po levném zdroji energie. Svět naivní dětské fantazie, kouzel a pohádek nemůže zvítězit nad hrubým světem dospělých, kde vládne tvrdý pragmatismus a vypočítavost. A tak ani závan dětství nemůže mít jíný konec, neboť svět dětství vždy nenávratně skončí. A opět kouzlo staré Prahy, kde chobotničky působí další zmatky. ()

WolfR

Naprosto stejné jako první díl, chobotnice jsou miloučké a fajňoučké, ale lepší jsou Luciiny formeláci, 3 hvězdy. ()

Decker

Kdo by je neznal a kdo by na ne na Vanoce nekoukal. Klasika a pohoda, to je tahle skvela komedie s vybornym Pavlem Zednickem a Dasou Veskrnovou v roli excentricke dvojky. ()

flawi.f

Neodmyslitelná součást každých našich Vánoc :-) vzhledem k tomu, že s tímto filmem spojeny krásné vánoční chvíle, tak nehodlám komentovat jeho kvalitu ()

Lachtaan

Vlastně už s odstupem času nevím, co se dělo v tomto díle a co v tom původním, ale ty naše plastelínové chobotničky zkrátka nejde nemilovat. Ze všech rodinných filmů, jež vznikly na našem území v osmdesátkách, chobotničky okupují jejich vrchol. ()