Marek Eben provází závěrečným slavnostním předáváním cen vítězům 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, za účasti našich i světových filmových osobností. (Česká televize)

kajas

Na těchhle přenosech mě stejně nejvíc zajímá závěrečné pozvání pana Bartošky na další ročník :). Standardní, ničím nevybočující zakončení největšího filmového svátku naší země. ()

Necrotongue

Přenos jsem chtěl původně ohodnotit lepšími třemi hvězdičkami, nakonec jsem se ale rozhodl pro čtyři kousky, protože jsem si večer srovnal s tím, co mi běžně nabízí předávání Českých lvů. Rozdíl byl evidentní. Poloviční stopáž (díky tomu, že nedošlo na podivná vystoupení se zpěvy a tanci), absence totálně znuděných obličejů (zřejmě znovu díky absenci pochybného doprovodného programu), vtipný a pohotový moderátor. Já jsem se tu hodinu vcelku slušně bavil, nenudil jsem se, a proto ji nepovažuji za ztracený čas. ()

mira007

Závěrečný ceremoniál Karlovarského filmového festivalu mne uchvátil úvodním tanečním číslem, pobavil Bartoška se svým chronologickým fotoalbem historie festivalu, potěšil cenou za mužský herecký výkon pro Milana Ondrika , ale musím říct, že jsem byl v rozpacích z moderování Ebena, kterému ty vtipy moc nefungovaly ( absolutním vrcholem trapnosti bylo, když o potomkovi režisérského páru mluvil jako o malé reprodukci. ) ()

Enšpígl

Až na jednu docela dlouhou děkovačku, byl přenos v pohodě. Marek Eben byl občas vtipný, občas mě přišel až zbytečně pichlavý, ale já si tady nedpoustím něco co přímo nesouvisí s tímto pořadem, ale s MFFKV ano. Marek Eben na začátku narážel na to, jak varský fesťák není snobácká záležitost a použil už téměř slovní zaklínadlo "stanové městečko" , já bych chtěl vidět kolik lidí v tom sále by do stanového městečka trefilo a nejsilnější aplus z řad sponozů pro bmw už ponechám stranou úplně. Oni vůbec "Vary" jsou docela hitparáda výroků, třeba Jirka Macháček a to ho mám rád - Toman - skvělej, Nesytyda můj vzor, ale říct "co tam dělá Faltýnek a ministryně financí, že s filmama nemá nic společnýho" to je prostě k smíchu, jistě má pravdu, ale co všechny ty modelky, fotbalisti a celebrity všeho druhu, a co Livia Klausová? Jirka tam jezdí x let a že mu politici nikdy předtím nevadili a že jich tam už smrdělo. No a protože na MFFKV se nesmí psát kritika, nebot by novináři nedostali akreditaci pro příští rok a nemohli se nachlastat na večercích drahých koňaků a ČT je PR agentura festivalu, nezbývá než abych po týdnu mediálních pochval, jak je ve Varech všechno super, jak stoupá návštěvnost a dokonalým přehledem, která celebrita měla jakou ponožku se chopil kritického slova já. Filmy - fakt si myslíte že MFFKV má to nejlepší ? Koukněte se na minulý ročníky a taky dobře počítejte počet filmů. Jak "fungoval" prodej lístků, to se můžete dočíst u nás v sekci "diskuze" "filmové festivaly" . Marek Eben se diví že se MFFKV říká snobský festival, ale doporučuji se rozlídnout po mediích, ti totiž o ničem jiným než o večírcích, drahých hadrech a dalších píčovinách nepíšou ! Tak hlavně že novináři nepíšou záporně a dostanou akreditaci, protože jediný kdo ještě podává info o MFFKV z hlediska filmovýho jsou někteří moji csfd kolegové, ale to by jste nesměli csfd tak pohrdat, že ? To že pro celebrity neplatí v centru KV zákon o nočním klidu už jsme si zvykli, zkrátka nadbozi v akci, ale alespoň týden nedávají tito lidé celému národu školení z morálky a demokarcie, z tohoto hlediska je vlastně festival přinosný. Jen si říkám, jestli jsou pravdivé údaje ze stranky Ministerstva kultury, že festival dostal od státu dotaci 30 mega a já pak v mediích vidím jen samé večírky a luxus na jedný straně a ubytek filmů na straně druhé, jestli všech 30 mega šlo fakt na filmy a věci s tím spojené ? Čímž nemyslím nejluxunější chlast pro Miss ČR. Jo a v pořadu se mihne místní legendární uživatel Mulosz, za to hvězda nahoru. ()