Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary 2023

(relácia)
všetky plagáty

Letošní slavnostní zakončení 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční 8. července 2023. Moderace předávání cen se již tradičně ujme Marek Eben, scénografie a režie večera zase bratři Šimon a Michal Cabanovi. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice a nejprestižnější filmový festival ve střední a východní Evropě. Jako jeden z nejstarších je zařazen do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů) například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách, Locarnu, San Sebastianu, Montrealu, Šanghaji nebo Tokiu. Mezi filmaři, buyery, distributory, sales agenty a novináři je považován za nejdůležitější událost ve střední a východní Evropě vůbec. (Česká televize)

castor

Standardní, ale znovu důstojná tečka za festivalem. Třebaže čtenáři (vesměs jen titulků) společenských rubrik obtížně uvěří, ve Varech jde pořád v první řadě o filmy, respektive o jejich soutěž. Medailonky hvězd jsou pokaždé skvělé (letos vskutku luxusní sestava s Russellem, Alicií, Ewanem a Robin Wright, které patřilo právě slavnostní zakončení), za oceánem by se zároveň mohli učit, jak důstojně lze pojmout In memoriam. Woody Harrelson se zdravicí potěšil. ()

kajas

Na počátečním sestřihu z letošního ročníku jsem se našla, závěrečný předtočený pozdrav Woodyho Harrelsona mě moc potěšil (toho bych naživo viděla moc ráda). Příjemný zakončovací ceremoniál. ()