Marek Eben provází závěrečným slavnostním předáváním cen vítězům 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, za účasti našich i světových filmových osobností. (Česká televize)

Coleator

Těžko hodnotit zakončení festivalu, na kterém se oceňovaly filmy, které jsem vůbec neviděl a hlavní hvězdou byl Jeremy Renner, který rozhodně nepatří mezi mé favority a nějak mi uniká smysl, proč by měl zrovna on získat cenu prezidenta festivalu - snad příště přijede na závěr festivalu někdo jiný... ()

Eleanor05

Tvůrci přenosu mohli vynechat ten příšerný úvod s vřeštěním a ženami v igelitkových taškách a místo toho zařadit třeba alespoň jednu ukázku (kromě Křižáčka) z oceňovaných filmů, ale asi nejsem dost alternativní, abych pochopila umělecký záměr "skvělého" úvodu. Jinak samozřejmě Markem Ebenem byl přenos odmoderován profesionálně jako vždy, líbil se mi symfonický orchestr na pódiu, působilo to alespoň trochu světově. Až na úvod, absenci ukázek (což je teď asi v módě) a excentricky ignorantského Jeremyho Rennera (někdo by ho měl upozornit, že plést jména je trapné a neslušné) se Zakončení 52. ročníku povedlo. A celý ansámbl, který je vytvářel, by měla ČT rovnou zaměstnat tvorbou příštího přenosu Českých lvů, samozřejmě včetně Marka Ebena, aby mělo i předávání těchto cen nějakou úroveň. ()

mira007

Hororový úvod s tanečním vystoupením žen v igelitu byl velice působivý, ale nejsem si jistý zda si nespletl čas a místo, protože jsem nepochopil souvislost s festivalem. Oficiální znělka byla hrozně jednoduchá až blbá až to bylo dobrý a výstižný. Vorlíček oceněn jako jedna z mála českých megahvězd. Jeremy Renner byl fajn, ale jako megahvězdu ho vzhledem k ne/známosti moc nevnímám, takže nejvíc jsem zvědavý na slovenský film Čára s Maštalírem. Slovesnký režisérský mág si odnesl taky cenu. ()

Enšpígl

Asi jako každá společenská událost přenášená televizí, klasický průměr. Začnu tím nejlepším a tou byla trailerová pocta panu Vorlíčkovi, to se mně moc moc líbilo, uvědomil jsem si, kolik nám všem tenhle pán svým talentem dopřál minut až hodin plných smíchu a o kolik užasných bijáků naši kinemtografii obohatil. Za mimořádně povedenou a velmi vtipnou považuju znělku s panem Somrem, který si aplaus na KVIFF také zasloužil. Co považuji ze méně povedené je publikum, který během im memoriam tleskalo jen některým většinou našim nebo známějším umělcům a např. při ruským tvůrci bylo ticho, to mně bylo fakt trapně. Jeremy Renner sice působil ze všech tří top hvězd nejsympatyčtěji (skvělá a vtipná náražka Marka Ebena na Umu ), ale při jeho projevu jsem si říkal, že někdo asi hodně bumbal. Na závěr miniprosbička, já chápu že KVIFF má dvě strany mince, filmovou pro nás fanoušky a společenskou pro celebrity, ale nešlo by zlomek budgetu určenýho pro honosný karlovarský večírky investovat do sedaček v některých sálech kde jsou festivalové projekce ? ()

kajas

Slušný, ničím neurážející přenos jako každý rok. Letos ale musím vyzdvihnout znělku s panem Somrem v hlavní roli, která mě bavila po celou dobu festivalu. Ocenění jsem nejvíce přála panu Vorlíčkovi (i kdyby za svůj život natočil jenom "Arabelu", byl by pro mě stejně bůh), Bebjakovi za "Čáru" a Jacenkovi za Olega z "Arytmie". ()