Dětská pohádková komedie o malé Lucii, protivném vůdci klukovské patry Osvaldovi a dvou kouzelných postavičkách z formely. Lucie je šestiletá holčička, která se už nemůže dočkat, až půjde poprvé do školy. A protože všechny její kamarádky jsou ještě na prázdninách, nemá si s kým hrát. Parta páťáka Osvalda totiž o malé holky nestojí. Jedině, že by dokázala svou odvahu krádeží v obchodě. Lucie se vydá do obchodního domu a tam sáhne po krabičce s formelou. A to je začátek neobyčejného dobrodružství, neboť z krabičky vylezou dvě postavičky kouzelných formeláků, které se stanou pro Lucii bájenými kamarády, s nimiž prožije na konci léta to nejbáječnější dobrodružství. (oficiálny text distribútora)

zombkiler

Miluju tento krásný film, plný fantazie, dobrodružství a především krásně vymodelovaných formeláků, které jsou také skvěle namluveny.Na dobu komunismu, senzace. ()

Mrkvič

Formeláci se skvělou Luckou rozesmějí snad každého. Akorát druhý díl mi přijde tak nějak víc fantasy a je tam Hrzán, i když jen chvíli. Tady je aspoň Královna moří. ()

Tyny

Lucie, filmy mého dětství a strašně ráda se na něj čas od času podívám a zavzpomínám. Chobotnice jsou prostě fajn. ()

Zdeňka

Vypravování o Lucii jsem neměla nikdy ráda, formeláky jak bysmet. Nelíbilo se mi, že dělali všude binec a všechno snědli. Jako malá jsem si hrála s plastelínou, ale pohádky o ní jsem raději přehlížela. ()

Master19

Široká plejáda herců se chtěla ukázat před západoněmeckým publikem... ;-) Ale vážně, hezká dětská letní komedie s vynikající Žanetou Fuchsovou. ()

liuk

Podívejte se na imdb na filmografii Lucy Lawless, ma v seznamu tuhle Lucii :)) Hledal jsem ji tam, ale bohuzel nenasel, mozna je jen v te nemecke verzi :( anebo je to nejaka uplna blbost :) ()

Autogram

Detská klasika, ktorá ma ako malého celkom minula, alebo si iba nepamätám. Ale aj teraz sa na to dá pozerať, myslím, že ani dnešné deti to neotrávi, hoci príšerky nie sú v štýle zombie ani transformerov, ale obyčajné plastelínové. Príbeh má spád, vylomeniny vládkyně všech moří stoja za to a dospeláci tiež prednesú pár dobrých hlášok. Dabing figúriek sa vydaril a Bohdalovej bojim, bojim všeobecne zľudovelo. –––– BIL JSEM ZDE. FANTOMAS ()

manonfire

Chobotničky i malej s velkým patří k tomu nejlepšímu co pro deti vzniklo. Lucie je ještě asi o ten chloupek lepčejší. Německé kulisy jako by filmu prospěly a ozvláštnily ho. Scénky jsou hrozně milé a legrační. K tomu krásná hudba a ta nostagie umí být pěkně tížívá věc. 80% ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)