Americký barevný širokoúhlý film Koně se také střílejí natočil režisér Sydney Pollack dle románu Horace McCoye z třicátých let. Je to silné dílo, vymykající se z běžné americké filmové produkce. Dílo vrcholně poetické, na druhé straně charakterizované tvrdým realismem, s nímž líčí americkou skutečnost v letech velké hospodářské krize. Jeho sociální kritičnost však nikterak není pouze záležitostí historickou. V širším kontextu odsuzuje film i dnešní oficiální politiku Spojených států, politiku, založenou na nespravedlnosti a násilí. V tomto smyslu patří Pollackův film k nejangažovanějším dílům americké kinematografie posledních let. film získal právem řadu mezinárodních poct a uznání. Na VII. MFF v Moskvě 1971 byl vyznamenán Cenou Svazu filmových umělců SSSR, téhož roku získal Grand Prix belgické filmové kritiky. Představitel manažera Roskyho Gig Young získal Oscara 1970 za nejlepší výkon ve vedlejší roli. Oscara britské Society of Film and TV Arts získala Susannah Yorková. Svou dosud největší a nejzajímavější roli zde vytvořila americká pokroková herečka Jane Fondová. (oficiálny text distribútora)

SAINTS

Je to smutný príbeh o zúfalych ludoch v zúfalej dobe,ktorí sa snažia počas tanečneho maratonu si zarobiť pár dolarov navyše.Z filmu dýcha cynizmus od začiatku až do konca.Zufalstvo,bezmocnost a depresia s tragickym koncom.Táto ponurá dráma vela hovorí o našom pohlade na zábavu.Jedinečný film o Amerike počas velkej hospodárskej krizy. ()

PlysovyMacko

Strasne depresivny film - cista mizeria. Hlavna hrdinka s velmi cynickym pohladom na svet skusa stastie v tanecnom maratone, kde sa daju vyhrat peniaze. Drsne pravidla, tazke podmienky az kruta zabava. Ale nevie, ze aj ked horko-tazko vyhra, v skutocnosti prehra. Pochopila som, ze sutaz je metafora na skutocny zivot, lebo neskonci a vitaza sa nedockame. Nechapem ako toto niekto vydrzi dva mesiace. To co chcela na konci, mala spravit sama, takto do toho zatiahla chalana. ()

CorvusBlek

Když jsem zjistil, že film se odehrává v prostředí tanečního sálu a maratonu,, málem jsem to vypnul, jenže, začalo to zajímavě, pokračovalo ještě lépe až do uplného konce, nebudu vypisovat detaily, ať se každý podívá sám.Jen napíšu, že tak silný příběh a herecké výkony se jen tak nevidí, zvlášť v dnešní době filmů na efekt... ()

Arietem93

Pro mě naprosto bezchybný film, ještě nikdy jsem si po dokoukání filmu nepřipadal tak bezmocný. Jane Fonda podává ve filmu excelentní výkon. Hraje zde ženu, který si postupně uvědomuje, že život za jistých okolností nemá smysl a člověk je na světě jen malé zrnko v nekonečném oceánu, vysílená životem se rozhodne požádat svého partnera o laskavost, ale proč ne vždyť “Koně se také střílejí„. Nemohu jinak než dát filmu plný počet. ()

Aniki

Tento snímek jsem poprvé viděl jako dítko školou povinné a pamatuju si, že už tehdy ve mně vyvolal podivný, nepříjemný pocit. Dnes, s odstupem času, mám z filmu podobné smíšené dojmy, cítím jakýsi neklid, pocit zmaru a hnusu z lidské zoufalosti a životní bezvýchodnosti hlavních aktérů, včetně promotérů drsné reality show. Zaujala mne obzvláště, původně retrospektivně se jevící linka mladého tanečníka, vystupujícího v hlavní roli. Příběh uvězněného člověka, jehož čeká soudní přelíčení. Kruh se uzavírá až na samém konci dramatu, kdy divák pochopí celou zrůdnost příběhu. Herecky zaujala především mladá Fonda, námořník Buttons a promotér Young, ten byl opravdu excelentní. Snímku přiděluji plný počet hvězd a řadím jej po bok takové pecky, jakou byl film Pahorek. ()

Gortyna

Samozřejmě je film  postavený na z biologického hlediska nesmyslném pravidlu, že je po dvou hodinách desetiminutová přestávka, nic víc, a jede se dál, načež se účastníci tímhle způsobem protančili asi ke čtyřiceti dnům! Ale jinak velice silný, mistrně natočený film. Radoval jsem se, že ho nerežíroval Scorsesse: to by trval nejmíň o hodinu dýl. ()

spable

Michael Sarrazin, který je partnerem Jane Fondové, si nezaslouží, aby byl opomenut v rubrice: Hrají . A kam se poděla Susannah York? ()

PTuranyi

Netriviálny príbeh biedy a šoubiznisu na pozadí tanečného maratónu + romantický príbeh s netriviálnym koncom. Herecky výborné. ()

Sudruh

Síce mi to zo začiatku nič nehovorilo ale postupom času si ma film získal stupňovaním atmosféry kde to opäť vyvrcholilo v záverečnej scéne. Ako sa zdá staré filmy to ešte vedeli. Všetky obrazy a myšlienky sú síce jednoduché a servírované priamo pod nos ale mne to akosi docvaklo až na úplnom konci a musel som si ho pozrieť ešte raz. Nie tak dávno bol v našich krajoch boom reality show. Keď si to zhrniem Pollack natočil film zasadený do takého, možno teraz absurdného tanečného maratónu, ktorý tu ale bude vždy len trochu poupravený. Aby moderného, zábavychtivého diváka udržal v kresle a prinútil ho hádzať pomyselné centy na účastníkov. Je viac než poľutovaniahodné že k takémuto životnému (filmovému) koncu nás donúti spoločnosť sama. Pretože je to biznis a ľudia sa chcú pozerať. ()

josmart

Takový taneční maraton by nevydržel ani kůň. Není divu, že vlivem extrémního psychického vyčerpání lidé dělají extrémní rozhodnutí. Vzpomněl jsem si při tom na Running Mana - přežít soutěž a vypořádat se s podrazy démonického šéfa. Tady ale podobnost končí, Arnold není looser. Film odehrávající se celý na jednom místě je udělán natolik dokonale, že jsem si k postavám dokázal vybudovat vztah přesto, že jsem se o nich prakticky nic nedozvěděl. Lidé, kteří se náhodou sešli na tanečním parketu a jejich minulost je v mlze. ()

perw

Je neuvěřitelné co lidé zkouší ve svém životě udělat pro peníze. Až za hranicí svého zdraví se lidé pouští do nekončícího maratónu tance. Taneční soutěž o 1500 dollarů dokáže z účastníků úplně vysát i poslední kapku energie, která je držela na nohou. Výborně zpracované drama. Užasný střih ve stěžejních scénách a dokonalé herecké výkony. Film opravdu stojí za to ho shlédnout. U mě 80 %. ( jo a hláška "Koně se také střílejí" je opravdu silní ) ()

Tomulka

Zprvu se film nijak moc nevyvíjí člověk si říká, kdy to příjde, ale pak se na scénu dostane Jane Fonda a začne to. Totálně jsem se do filmu vžil. Prožíval jsem tu únavu s nimi. Sydney Pollack předvedl perfektní režijní práci, al ei přes to film udělaly hlavně herci z nichž musím opravdu vyzvednout Jane F. té se role náramně povedla. Upozorňuji, že film není nijak akční ba naopak dal režisér celkem slušný prostor hercům. A ten závěr o tom se dá debatovat hodiny. Doporučuji všem co mají rádi kvalitní filmy. ()

RoyBatty444

Po dlhých rokoch a nie v nemeckej verzii, ale českej som si pozrel opäť túto psychologickú drámu na téma depresia a a vyčerpanie životom. Podobne ako vtedy som film hltal. Film ponúka plnú hrsť zaujímavých a silných charakterov, ktoré stvárnili hviezdy a hviezdičky tohto obdobia. Atmosféra graduje s pribúdajúcimi hodinami a dňami maratónu až do veľkého a tažkého finále. ()

gizi

Pro byl tento film zklamáním. Nijak mě nezaujal a vlastně ani nevím, co k němu říct. Snad jen to, že Jane Fondová byla opravdu hnusně protivná (což mi snímek spíš znechucovalo) a závěr byl až moc podivný. Je to sice mírňounce nadprůměrný film, ale jedno podívání stačilo a na víc než 65% si ho necením. ()