Válka světů

• Veľká Británia The War of the Worlds

Na anglický Horsell Common v Surrey dopadne obrovský meteorit. Obyvatelé Země tak nyní čelí brutálnímu útoku neznámé mimozemské rasy. Uprostřed veškerého chaosu opustí George své vyšumělé manželství a doufá, že začne nový život s Amy navzdory odsouzení od okolní komunity. George a Amy a s nimi i všichni ostatní lidé naší planety musí najednou bojovat o přežití s nemilosrdným nepřítelem mimo lidské chápání, s nepřítelem, který hodlá zničit celé lidstvo a dobýt naši planetu. V tomto thrilleru z dílny Petera Harnesse se prolíná sci-fi, dobové drama a horor a snímek barvitě oživuje naše obávané nepřátele. (Viasat)

Recenzie používateľa ViktorS k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2019) (E01)

Prvý diel je celkom dobrý, ale nie je to žiadna sláva, čakal som od toho viac. Dozvedáme sa tu, ako to všetko vlastne začalo. Predstavia sa nám tu postavy, ktoré sú celkom sympatické. Začiatok dielu je však trocha nezáživný, ale keď na Zem dopadne meteorit tak sa konečne začne niečo diať. Pomaly sa stupňuje napätie, viac-menej až do konca dielu čomu napomáhajú aj celkom vydarené špeciálne efekty. ()

Epizoda 2 (2019) (E02)

Začiatok dielu bol skutočne epický. Boj na pláži je vydarená scéna, ktorá mi dodávala pocit, že tento krátky seriál stojí za to. Avšak akonáhle sa postavy presunuli z pláže späť do mesta, tak dej sa stáva pomerne nezáživným. Časté, otravné skoky v čase tomu moc nepomáhajú a mimozemšťania to potom tiež moc neoživia. Miestami to preto vyzerá ako nejaká nepodarená historická dráma, ktorú som mal problém dopozerať do konca. ()